Skocz do zawartości
Raffy

w akwa grasuje modliszkowa jak ją złapać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

tak jak w topicu jak tą bladzie wyłowić?? napoczątku myślałem że to pistoletowa(chyba mniej groźna) wiec zabardzo sie nie denerwowałem krewetka ma z 5cm ale dzis zobaczyłem ją prawie całą ma charaketerystyczne szczypce i wygląda jak modliszka lecz nie ma takich bajecznych kolorków jak na filmach-moze temu że widziałem ją zaledwie kilka sekund i nie zauważyłem.boje sie o moje dwa kraby i decore.Ostatnio miałem kilka zgonów w akwa (ślimak astrea tecta i gobiodon histrio)

przewalanie skały niewchodzi w gre


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zadniem, bez przewalenia skaly nie pozbedziesz sie jej szybko....ja wywalilem cale 80kg skaly, kawalek, po kawalku przeszukalem i sama wyskoczyla z ostatniego...

im szybciej to zrobisz, tym szybciej bedziesz spal spokojnie.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, zapomnialem napisac, ze Ci wspolczuje. mi modliszka zabila centropyge loriccocus.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mi cos strzela w baniaku, lecz nadal z 5 krabow widac ze sie pasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raffy modliszkowa nie musi byc tak kolorowa jak na filmach ;) najczesciej zdarzaja sie osobniki jasnozielone, dosc czesto zolte, te kolorowe to raczej stosumkowo rzadko.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie byla ciemnozielona, prawie czarna.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raffy, lap ja, lap zywa, dobrze ja wymienisz na inne zwierzaki. zaraz zrobi sie tu lista chetnych na ta krewetka. Qbab, Kraszan, Adi...beda sie licytowac.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wam chłopaki za tak liczny odzew!

właśnie od dwóch dni nie widze jednego pustelnika ;/

qrcze z przewalaniem skały bedzie lipa bo juz troche mam korali a nie da sie zrobic jakieś pułapki??np z butelki-wypali??

gdzieś w wrześniu a moze wczesniej odpalam 360l wtedy bym mógł przewalic skałe,ale czekac jeszcze pół roku i pasic tego "hama"? troche sie boje o zwierzaki

najśmieszniejsze jest to że dopiero po pół roku ją zauważyłem a raczej moja siostrzyczka powiedziała że mam trzecią krewtke-domyślałem sie juz jaką.... spełniłem kilka godzin przed akwa i sie pokazała ale dopiero po kilku miesiącach stwierdziłem że to Mantis


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sproboj w nocy zauwazyc, gdzie ma "norke", goraca woda + inny arsenal moze pomoc..chyba, ze chcesz zywa

mi jakies zwierze zostawia odchodzy o dlugosci 3-4 cm i grubosci 1,5 mm, cos strzela w akwa i z pewnego otworu sa wydalane jakies smieci.. dziwnie to wyglada.. moze skala sie oczyszcza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehe łatwo Ci powiedziec wątpie że uda mi sie ją upolować tym sposobem ,ona w dwie sekundy przepłynie moje akwa 5x ;)


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ma swoja "baze".. chyba ;), masz male akwa wiec czesc srodkow jest trudna do realizacji, dodatkowo masz juz korale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zizi - ja mam takie same obrajwy

wez mnie tu nie strasz ze to modliszka ;)


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, napewno nie krab (nie zmiescilo by mu sie to), a nic innego nie zauwazylem;

strzelanie jest takie jak paznokiec o paznokiec tylko dzwiek troszke wyzszy

no i zmniejsza mi sie ilosc krabow lub sie dobrze pochowaly...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ją chętnie przyjmę/kupię jak ją złapiesz!!!

Chce założyć akwa z dzikusami :chris: i modliszkowymi :ninja: a przynajmniej spróbować :police: .


Pozdrawiam:

Dominik T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest dopiero "archeo" - Dominik - ta modliszka po 6 altach to już pewnie waży ze 3kg:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ją chętnie przyjmę/kupię jak ją złapiesz!!!

Chce założyć akwa z dzikusami :chris: i modliszkowymi :ninja: a przynajmniej spróbować :police: .

Jeszcze nie słyszałem żeby ktoś lwa z gazelą w jednej klatce trzymał.... Dominik nie zasmiecaj poczytaj co Ci przysłałem w innym twoim poście.

Soki za off

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi coś strzela nadal,mimo, że nie mam już krabów i tylko jedna k. czyszczącą, a modliszkową nie widziałem od kilku lat, więc temat aktualny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tak ułożone skały, że trudno złapać zobaczyć, 'strzela' nad ranem, w ciągu kilku lat wymieniłem pompy, zwierzęta w większości się pozmieniały, została ta sama skała, trochę koralowców, kilka nawet żyje z tych które dostałem ze skałą

może to jakieś małe lasonogi, wężowidła, pękające skały ?, może porcelanka :D - ślimak wyjątkowo uparty jest od 2006 roku.. wszystkie rozsądne opcje już wyczerpane, zresztą przyzwyczaiłem się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety u mnie tez siedzi prawdopodobnie modliszka . Strzela,czasem można znaleźć muszle po ślimaku .

Wiem gdzie siedzi przy przeprowadzce lałem wode RO ze strzykawki ale niestety nie wyszła . Zastanawiam się czy mogę włożyć całą skałę do RO na moment tylko mam na niej grzybki zoa i xenie. Szkoda zeby coś sie im stało . Moja jest zielona .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.