Skocz do zawartości
88malolat

pomoc... korale traca tkanke

Rekomendowane odpowiedzi

Korale karmie co drugi dzien na przemian aquaforest coral food, plankton czerwony, plankton zielony, ikra hmara i wczoraj dawalem im artemie. do tego co drugi dzien dodaje po jednej kropli coral a i coral v z aquaforesa i od srody zaczołem lac po 2 krople jodu z prodibio.

Dzsiaj zrobiłem tesy wody w akwrium o to wyniki:

zasolenie: 1,0255

temp. 25

no3 10

no2 0

po4 0

ph. 7,7

mg 1380

ca 400

kh 7,7

nh4 0

zrobiłem podmianke 15% na soli AF.

testy świezej solanki

zasolenie 1,020

temp 25

ph 8.0

mg 1380

ca 310

kh 6,1

Jak narazie nie widze poprawy na goniporze :/ wrecz przeciwnie traci coraz wiecej tkanki:/, co do caulistrei to wyglada troche lepiej, dzisiaj przez caly dzien była napompowana jak nigdy.

Edytowane przez 88malolat (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak jak tam? Co słychać z koralami?

Pozdrawiam z fona...

Bartek


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zrobiłem podmianke 15% na soli AF.

testy świezej solanki

zasolenie 1,020

temp 25

ph 8.0

mg 1380

ca 310

kh 6,1

Tak czytam: dlaczego zrobiłeś podmianę o tak niskim zasoleniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może uważał, że ma za wysokie zasolenie i chciał obniżyć tu strzelam do 1.022~1.023


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ostatnio podobne problemy po zrobieniu podmianki z wody z uszkodzonej osmozy. Szukałem różnych innych przyczyn i nic mi nie pasowało. Teraz mam węgiel i silicate remover w filtrze oraz zrobiłem 20% podmiankę na wodzie tds=1 i dzisiaj rano jak widziałem korale to z wyglądu super wyglądały. Może sprawdź tds wody, na której robisz podmianki. Moje trzy różne coalastrey straciły ok 90 proc tkanki po problemach ale w ciągu kilku dni ta stracona tkanka wyraźnie się odbudowywuje.

Edytowane przez janusz-pśl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.