Skocz do zawartości
Miklas

Magazyn Koral nr 4 z 2013r.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie dostał nowego "korala". Niestety nie miałem jeszcze czasu go przejrzeć, ale zwróciłem uwagę na dodatek. Próbka soli o wadze na oko 250 300g. Nawet na podmianę nie starczy. Nie wiem co o tym myśleć, chyba wolałem reefbooster.

Jak ktoś ma jakąś piko rafkę to mogę oddać. Sól probiotyczna polskiego producenta.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kurcze-masz racje-szkoda że nie dali 1kg bo podmiane bym sobie chociaż zrobiła:)

A to jakaś nazwa której nie można podać na glos?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie zamiast sie cieszyć, ze cos dostają to zawsze bedą narzekać. Szkoda, ze całego wiadra nie daje to na rok byś miał :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi co mam zrobić z ta próbką?

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

solowca podhodować :)


Akwarium Hailea 60l, LR 6kg , cyrkulacja 2x JVP 110 , filtracja : kaskada , oświetlenie : 4 x 24W T5 , grzałka Jagger 100W,

odpieniacz Boyu WG310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A powiedz mi co mam zrobić z ta próbką?

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)

Napewno nie narzekać na darmoche. Rozpuścić sobie i potestuj, bedzie ok to kup wiadro. Tak cieżko pomyśleć w jakim celu są próbki? Ludzie to by chcieli od razu zapas na rok w gazetach za pare pln.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam co robić tylko bawić się w laboratorium. Każdy może ocenić reklamę jak chce, ja oceniam ją na "bez sensu" IMHO nieuzasadniona strata dla producenta, lepiej już jakby dołączył ulotkę. Tak jak mówię reefbooster mogłem użyć, to mogę najwyżej komuś oddać.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam co robić tylko bawić się w laboratorium. Każdy może ocenić reklamę jak chce, ja oceniam ją na "bez sensu" IMHO nieuzasadniona strata dla producenta, lepiej już jakby dołączył ulotkę. Tak jak mówię reefbooster mogłem użyć, to mogę najwyżej komuś oddać.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)

A ja sie cieszę z tego załącznika bo wiadra bym nie kupił a mogę zrobić testy solanki na tej soli. Przeszkadza? To wyrzuc. Proste.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że podzieliłeś się w tym wątku swoją opinią na temat gratisu. Ja osobiście nie mam potrzeby testowania tej soli aczkolwiek fajnie, że tobie się to przyda. Z twojej porady na temat wyrzucenia gratisu jednak nie skorzystam lecz tak jak napisałem oddam komuś, komu może się to przyda.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można posypać chodnik ;), moim zdaniem lepsza by była próbka aminokwasów niż soli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze-masz racje-szkoda że nie dali 1kg bo podmiane bym sobie chociaż zrobiła:)

A to jakaś nazwa której nie można podać na glos?:)

Debora ja już sam nie wiem których nazw można tu używać i na wszelki wypadek nie chciałem komuś podpaść. ;-)

Ale jakby coś to probiotyczna aquaforest. :-)

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkim taka ilość pasuje na podmianę. Ale sól jak podają w opisie, ma dodatek bakterii probiotycznych, a te na pewno nie zaszkodzą i można dodać do każdego zbiornika z pożytkiem dla systemu.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam twoje akwarium @jaczal?

Wieki cie na forum nie widziałem.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miklas, ja z chęcią przyjmę sól :) Sprawdzę i przetestuję względem RED SEA CORAL :)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, mogę Ci podesłać.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 10 Litrów wody starczy spokojnie :) ja tam zrobię wiadro i odmulę sobie trochę dno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam twoje akwarium @jaczal?

Wieki cie na forum nie widziałem.

No cóż, właśnie mijają trzy lata i jestem zadowolony. Coraz rzadziej się potykam, jestem zadowolony z mojego filtra "UAPS" i ostatnio z reaktora wapnia "RAW - odmiana DASTACO". Z Twoich SPS ostały się niestety tylko dwa (cóż potknięcia). Nareszcie zacząłem budowę porządnej lampy LED-T5 wiec trzoda odżyje.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbka soli służy by rozpuścić, sprawdzić parametry, jak szybko woda staje się klarowna,itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie moze czy gazeta jest juz dostepna w empiku ?

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.