Skocz do zawartości
Qlfon

Jakie szkło..... do Nikona d7100

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Nikona D5000 z kitowym obiektywemi jestem chory jak mam robić foto akwarium stąd mało moich aktualizacji,ale jakoś szkoda mi kasy na inny obiektyw.Ogólnie jestem bardzo niezadowolony z tego sprzętu.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Nikona D5000 z kitowym obiektywemi jestem chory jak mam robić foto akwarium stąd mało moich aktualizacji,ale jakoś szkoda mi kasy na inny obiektyw.Ogólnie jestem bardzo niezadowolony z tego sprzętu.

Marek. Poznaj swój aparat.

Ustaw go na statywie i w ustawieniach manualnych rób różne kombinacje. Obiektyw nie jest najważniejszy.Ale nie bez znaczenia.

A fotki akwarium morskiego przy specyfice oświetlenia to już inna bajka.

Masz aparat nie tylko do fotografowania akwarium, chyba.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak reasumując... :)

to nie aparat robi zdjęcia... to takie fajne powiedzenie ludzi, którzy coś tam więcej pstrykają.

Nie czytałem wszystkich wpisów - ale jak chcesz aparat tylko do fotek typu "u cioci na imieninach" kilka fotek baniaka, dzieci - to ja bym się skłaniał ku kompaktowi powiedzmy z trochę wyższej półki i.... masz luz blues - niczym się nie przejmujesz - chcesz makro - ustawiasz tryb i pstrykasz.

jak chcesz się pobawić bardziej fotografią - to obojętnie czy wybierzesz Canona, czy Nikona - ważne jest, żeby nie oszczędzać na szkłach.

Ja nie jestem na topie z nowinkami - odkąd kupiłem Nikona D3 przestało mnie cokolwiek interesować. Mój aparat i moje obiektywy zaspakajają moje potrzeby.

Kitowe obiektywy są fajne do fotografowania z bliskich odległości - z racji ich ceny, nie ma możliwości odtworzenia idealnych szczegółów w np krajobrazie, które są w znacznym oddaleniu.

Największą rolę w obiektywach odgrywa światło - im niższa wartość przysłony podana na obiektywie - tym lepiej.

Czy Canon jest lepszy od Nikona? Zdania jak zawsze są podzielone... Z racji, że ja np fotografuje tylko i wyłącznie portrety i glamour dla mnie w Nikonie brakuje obiektywu ze światłem 1 : 1,2 - w Canonie jest od dawna. Być może Nikon poszedł po rozum do głowy i już zrobił szkło - ale przyznam się bez bicia, że nie wiem, a poza tym i tak pewnie szkło kosztuje grubo ponad 6 kawałków...

Nie ma nic słodszego niż idealnie ostre oko w portrecie, a bokeh... mioooodzio

Choć ja np portrety robię 300tką z przysłoną 4,5 - i w sumie uzyskuję "praaawie" to samo

dla przykładu opiszę dla mnie śmieszną, a zarazem stresującą sytuację...

poszedłem na koncert z akredytacją znanej gazety... wypasiony obiektyw, aparat, statyw. I robiłem zdjęcia... milion ustawień, milion kombinacji. Jak mi wyszła dobrze doświetlona artystka - to znowu nie widziałem kolorów świateł...trwało trochę, zanim to poustawiałem i porobiłem w miarę rozsądne zdjęcia.

Obok mnie stanęła jakaś kobitka, wyjęła z torebki aparat wielkości pojemnika na puder :) cyknęła dwie foty... i na jednym ustawieniu miała wszystko :) i ostrą doświetloną artystkę i za***iście kolorowe oświetlenie sceny...:)

a ja? cóż... zrobiłem około 1000 zdjęć, z których 10 sprzedałem, a reszta do śmietnika :)

tak, że nie ma dobrego czy złego aparatu - wszystko zależy od tego do czego potrzebujemy tego sprzętu.


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym,że to nie aparat robi fotki a my i zdaję sobie sprawę,że obiektywy są ważniejszą częścią całego aparatu,ale jednak choć w automacie mógłby robić takie fotki jak małpka,ale się jednak nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek... najprostszy sposób sprawdzenia jak masz robić zdjęcia - to ustawić w aparacie bracketing. Jeśli masz możliwość - ustaw z 5 klatek (co prawda chyba domyślnie będą 3) i zrób 3 - 5 fot. Popatrz na ustawienia przysłony i czasu i tak staraj się dobierać czas do przysłony, żebyś zrobił jak najbardziej poprawnie naświetloną fotę.

Jeśli widzisz, że obiekt fotografowany ma na sobie dużo światła - to ustaw tak, żeby zdjęcie "oficjalnie" było niedoświetlone. I na odwrót.

jak obiekt jest ciut ciemny - to ustaw czas na tyle długi, żeby "oficjalnie" Prześwietlić zdjęcie.

Krajobrazy najfajniej wychodzą na przysłonach 5,6 - 11 czyli im wyższą wartość przesłony ustawisz, tym bardziej musisz wydłużać czas naświetlania.

Portret - 3,2 - 4,5 jeśli chcesz mieć rozmyte tło

5,6 - standardowa przysłona na zdjęciach "u cioci na imieninach"

w "lipku/okienku" masz kreski ...|...|...|...0...|...|...| żeby zdjęcie poprawnie było naświetlone musisz tak regulować czasem i przesłoną, żeby migająca kreska była na "0"

Jak chcesz zrobić ładny zachód słońca - musisz ustawić na lewo od 0 2-3 kreski - tak, żeby niedoświetlić zdjęcie - żeby wyciągnąć kolory.

Jak chcesz prześwietlić to musisz przesuwać w prawo od 0

Ustawienie automatyczne w "lajt" lustrach ustawia wszystko automatycznie, ale nie znaczy, że nie będzie trzeba skorygować ustawień.

Ustaw sobie tryb manual i przysłonę 5,6 ISO ustaw na 200 i próbuj tak dobrać czas, żeby było OK a zobaczysz że szybko zaskoczysz co i jak :)

Mam nadzieję, że się nie wymądrzam za mocno :)

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić przysłonę 5,6 ? Coś tam mi się udało,ale czas migawki za długi.

Przy okazji,myślałem ostatnio o macro,ale o pierścieniach dystansowych,jest coś godnego polecenia ?

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie opanuj przysłonę i czas - a potem dopiero pierścienie :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek. :czapki z głów:) Za prosty i czytelny wykład.

Marek. Poznaj swój aparat :baby:

Edytowane przez BAU (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić przysłonę 5,6 ? Coś tam mi się udało,ale czas migawki za długi.

Ustaw ISO na 400 lub 800 (o ile poziom szumów będzie akceptowalny), skróci to czas migawki.

... budżet za body, lampę SB-700 i szkło to 6kpln.

Właśnie - lampa, widzę że przemyślałeś zakupy. Dla wielu zbędny element zestawu, ja nie wyobrażam sobie pracy bez niej, szczególnie w bardzo słoneczne dni i w pomieszczeniach z brakiem światła zastanego.

Głównie będę fotografował w domu, żadnej przyrody (z wyjątkiem akwa oczywiście), może na wakacjach jakiś widoczek czy wnętrza ciekawych miejsc. Po głowie chodzą mi głównie stałki 35mm - 50 mm. Z krótkich zoomów w zakresie ok. 17-70 ceny szkieł niestety są mało ciekawe.

Dom, wnętrza - tutaj 17mm może nie wystarczyć, mam Sigmę 17-70 (używam systemu Pentax'a) i brakuje mi szkła poniżej tych 17mm.

Czy Canon jest lepszy od Nikona? Zdania jak zawsze są podzielone... Z racji, że ja np fotografuje tylko i wyłącznie portrety i glamour dla mnie w Nikonie brakuje obiektywu ze światłem 1 : 1,2 - w Canonie jest od dawna. Być może Nikon poszedł po rozum do głowy i już zrobił szkło - ale przyznam się bez bicia, że nie wiem, a poza tym i tak pewnie szkło kosztuje grubo ponad 6 kawałków...

Nie ma nic słodszego niż idealnie ostre oko w portrecie, a bokeh... mioooodzio

Choć ja np portrety robię 300tką z przysłoną 4,5 - i w sumie uzyskuję "praaawie" to samo

Moja niskobudżetowa wersja szkła do portretu to mało znany, manualny Kalejnar 100/2.8 :)

Kilka fotek z niego (nie moich): http://www.pbase.com/mdlempert/kalejnar

Edytowane przez rj1307 (wyświetl historię edycji)

8458_8701.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no całkiem niezły ten obiektyw :)

Ja miałem kiedyś starego Zeissa - Sonar 105/2.8 manuala M42

Ostrością tego obiektywu można się było golić. Niestety, zostawiłem aparat w firmie i ktoś mi go ukradł razem z obiektywami.

Dzisiaj na codzień fotografuję nikkorem 24-70 f2.8 i 85f 1,4


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.