Skocz do zawartości
Felipe

Gluty na catalphylli

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moim lpsem... Wprowadziłem do zbiornika dwa tygodnie temu catalaphyllie i ustawiłem w ją w mocniejszym świetle i delikatnej cyrkulacji, pompował się przepięknie, ale od kilku dni jest zwinięta i dziś rano zauważyłem, że polipy ma obklejone jakąś ciągnącą się galaretką. Pokarm chętnie przyjmuje, macki się kleją do rąk więc wygląda na zdrową, ale nie wiem czemu się nie chce otwierać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ciezko tu uchwycic, a jakies gigantyczne nie sa...

Wieczorem jak wroce do domuu zobacze jak sytuacja i posstaram sie wrzucic jakas fotke.

Mi to wyglada jakby tkanka byla uszkodzona ale nie jest.

Jest taka mozliwosc zeby koral w ten sposob pozbywal sie zooksaneli?

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwosc jest. Masz ledy, wiec penetruja dosc gleboko. Do tego moze woda jest czystsza.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Stani mówi ,może to byc problem światła, a raczej aklimatyzacji do tego innego źródła światła..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być Brown Jelly, catalaphyllie są dość podatne na to. Możesz spróbować wymoczyć w H202 , płynie lugola lub jakimś koralowym dipie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak jest, jak mówicie.. Chociaż te ledy mam naprawdę mocno skręcone, typowo pod LPS i miękkie. Teraz wróciłem z pracy i widzę że koral jakby lepiej wygląda.

Mam rozumieć, że z mniejszy ilość zooksantelii do aktualnego zapotrzebowania, tak? Nadmienię jeszcze, że prawie dziennie dostaje trochę artemii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety udało mi się zrobić tylko taką fotkę. Stan korala się generalnie nie zmienił, otwiera się trochę mocniej niż na zdjęciu. Dodatkowo dałem go na samo dno i w bardzo słabą cyrkulację.

64t6.jpg

Edytowane przez soobeek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.