Skocz do zawartości
bob

Schuran 120 czy 150 do przerybionej 300l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam pytanie do osob ktore użytkowaly te odpieniacze lub ogladaly podczas pracy. Planuje zbiornik w granicach 250-350 l + sump. Bedzie on prowadzony w strone FO bez nacisku na sps. Jak bede w stanie je utrzymac tam to beda, jak nie, to nie bedzie. Oczywiscie troche miekasow i lps bedzie. Zbiornik jest dopiero na etapie planowania i rozmyslam nad schuranem 120 i 150. Czy 120 wystarczy w przeciązonym zbiorniku (aquabee2000/1)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Ja mam zbiornik 375L + sump, pracuje tam Schuran 120 i daje sobie radę. SPS'ów nie wsadzałem bo jakoś mnie do nich nie ciągnie a wszystkie inne mają się bardzo dobrze. Korali kilka jest (LPS i miękkie, kilka naprawdę dużych ja np sarco średnicy ok 25-30cm) ryb mam na tą chwilę 12 w tym jednego już dość dużego borsuka (12cm). Jeśli jest możliwość to wiadomo lepiej brać większy ale jeśli np szukasz jakiejś używki i znajdziesz 120 to na moje uciągnie.


Akwarium 1200L + Sump 450L, Odpieniacz BK500, Oświetlenie LED EcoTech Radion XR30W, Cyrkulacja EcoTech VorTech MP40 + MP60, Obieg Tunze Silence Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie 150 jeśli planujesz SPSy i kilka większych ryb. Zawsze lepiej mieć zapas mocy niż później myśleć o zakupie większego.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam schurana 150 i Tobie tez polecam, roznica w cenie pewnie nie wielka a po co z czasem zastanawiac sie czy odpieniacz jest wystarczajacy?


Akwarium 110x70x50, 540l w oboegu, Sucha skala 20kg, Zywy piach 27kg, Siporax 15l, Sol FSRF Aquaforest

PacificSun Hyperion r2 300w, Schuran 150, 2x Tunze 6100, Profilux 3.1a+expansion box, UV 36w, NJ4500, Reaktor kopia Dastaco II, loc-line itd..

Start: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.