Skocz do zawartości
J@cekWro

Ogrzewanie podłogowe ktoś się zna doradzi ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już pisałem tą zimę jakoś się przemęczę ... głównie chodzi o sterownie w tym zestawieniu podłogówka dół / grzejniki góra ... terować będzie poprostu ciężko ze względu na bezwładność podłogówki.

Co do kondensacji znalazłem coś takiego gdzie piszą że kondensacja jest nawet przy wyższych temperaturach wody ... w zależności od temperatury na zewnątrz

http://www.kotly.pl/ABC_ogrzewania_kondensacyjne_kotly_gazowe.php?artykul=jakie_grzejniki_dla_kotla_kondensacyjnego

Tak czy inaczej na przyszły rok dorobię podłogówkę na górze i kupie czujnik zewnętrzny żeby odpalić automatykę pogodową.

Podłogówka jakoś tak mi przypadła do gustu ze względu na komfort jaki daje ciepło z podłogi i czas oddawania ciepła długo po wyłączeniu pieca.


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kondensacji znalazłem coś takiego gdzie piszą że kondensacja jest nawet przy wyższych temperaturach wody ... w zależności od temperatury na zewnątrz

http://www.kotly.pl/...kondensacyjnego

Pierdu pierdu, powyżej 40 stopni na piecu nic skraplać się nie będzie, co najwyżej w kominie, fizyki nie oszukasz. A to co piszą, no cóż, marketing rządzi się swoimi prawami.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam dopiero dziwną podłogówkę :)

Dom ma 4 kondygnacje, dół i poddasze ogrzewane są zwykłymi grzejnikami, cała reszta podłogówką, przy czym łazienki dodatkowo mają grzejniki, ale w praktyce nie ma potrzeby ich używania - niepotrzebny wydatek... Kocioł to Wolf CGW 20/120, dwa obiegi - jeden na grzejniki, drugi na podłogówkę, jak Pan Bóg przykazał. Ale sterowanie... w pomieszczeniach z podłogówką znajdują się termostaty, ale działają one w ten sposób, że sterują one jedynie siłownikami i pompą obiegową, nie zaś piecem. Piec wygląda na to, że w ogóle nie jest sterowany, ani przez grzejniki, ani przez podłogówkę. Mianowice jeśli nie zaprogramuję pieca na grzanie, termostaty włączą jedynie pompę obiegową i siłowniki, ale nie piec! Tak więc aby mieć ciepłą wodę w obiegu podłogówki, piec musi być albo automatycznie ustawiony na grzanie, albo ręcznie. Tak to jest, jak się buduje jednocześnie dom, firmę a żona w ciąży :) Przy tym nie znam się za bardzo na systemach grzewczych, zaufałem fachowcom, moim życzeniem było jedynie to, aby w każdym pomieszczeniu były termostaty. Życzeniu memu stało się zadość i niby to działa, ale chyba nie do końca tak, jak sobie życzyłem... Jako ciekawostkę napiszę jeszcze, że 1 piętro jest w całości otwarte, jedno pomieszczenie o powierzchni 80 m. kw. w którym znajdują się 4 nitki podłogówki i każda sterowana jest osobnym termostatem :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co inna fantazja hydraulika to i system inny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, jak patrzę u znajomych, to każdy ma to rozwiązane zupełnie inaczej. I co ciekawe, u każdego jakoś to działa :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze jest to jak niektórzy hydraulicy się uczą... 13 lat temu przy budowie domu hydraulik mówi do mojego taty... Ty słuchaj bo teraz pojawia się taka nowość, takie rurki z aluminium i plastiku... w zasadzie to nie umiem tego robić ale podobno nic trudnego, jak chcesz to możemy u ciebie spróbować... tata pyta ile to kosztuje a ten że te rurki to tanie są, grzejniki normalnie da jak trzeba a za robote nie weźmie kasy bo on się uczyć będzie no i u kumpla robi :) no i wyobraźcie sobie popełnił instalację! co prawda za rzadko rurki puścił i podłoga w paski grzała ale działało! niezły ubaw był

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.