Skocz do zawartości
jinjer

Ociupinka Pacyfiku w domu, czyli moje prawie 1000L :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Akwarium żyje swoim życiem a ja swoim, poza tym ze mam na pieńku z rybami za to ze wprowadziłam lineatusa- skubany był grzeczny tylko przez miesiąc.

8 grudnia minął rok od wstawienia zbiornika, cały rok nauki nie uchronił od niedopilnowania pozornie błahego parametru jakim jest zasolenie i tym sposobem do domowego zestawu akwarysty doszedł refraktometr, a na wieczną rafę odeszła spora część pocillopory. Na dzień dzisiejszy walczę z glonami ( valonia i caulerpa peltata) które czują się w moim zbiorniczku ciut za dobrze, a przez te rewolucje ukwiały się zaczęły się dzielić i z 5ciu zrobiło sie 8

Z nowych nabytków - pływa garbik i dwa anthiasy. Zakupy wstrzymane do ponownego ustabilizowania systemu.

Na dzień dzisiejszy wygląda to tak....(cyknięte na szybko telefonem)

post-22820-0-06405000-1420486295_thumb.jpg

Edytowane przez jinjer (wyświetl historię edycji)

angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Akwarium żyje swoim życiem a ja swoim, poza tym ze mam na pieńku z rybami za to ze wprowadziłam lineatusa- skubany był grzeczny tylko przez miesiąc.

8 grudnia minął rok od wstawienia zbiornika, cały rok nauki nie uchronił od niedopilnowania pozornie błahego parametru jakim jest zasolenie i tym sposobem do domowego zestawu akwarysty doszedł refraktometr, a na wieczną rafę odeszła spora część pocillopory. Na dzień dzisiejszy walczę z glonami ( valonia i caulerpa peltata) które czują się w moim zbiorniczku ciut za dobrze, a przez te rewolucje ukwiały się zaczęły się dzielić i z 5ciu zrobiło sie 8

Z nowych nabytków - pływa garbik i dwa anthiasy. Zakupy wstrzymane do ponownego ustabilizowania systemu.

Na dzień dzisiejszy wygląda to tak....

Witam

Na Valonię kup sobie borsuka, jeden z niewielu co podjada. W każdym razie mój zjada.

Pozostałe algi - ewent pokolec Triostegus. Bardzo pracowita ryba, urody średniej, chyba że lubisz pasiaste ubarwienie u ryb.

Co do mierzenia zasolenia: Dobra rada. Za każdym razem sprawdzaj na osmozie lub na płynie kalibracyjnym ( np Saliferta) czy faktycznie wskazuje " 0". Pod wpływem temperatury otoczenia wskazania mogą się różnić.

Pozdrawiam

G>S


Pozdr.

G>S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach, dzieki uprzejmośći Enii wprowadza się diadema - licze ze szybko upora się z tym paskudztwem.


angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeech... cudnie....

kiedy mój baniak tak zarośnie?


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach, dzieki uprzejmośći Enii wprowadza się diadema - licze ze szybko upora się z tym paskudztwem.

Pisząc diadema, jeśli masz na myśli jeżowca to ja dziękuję za taką uprzejmość ;)

Zabierz go najpierw do fryzjera by go solidnie przystrzygli ;)

To paskudztwo przewalało, przesuwało i podkłuwało mi wszystko na swojej drodze.

Zapewne coś z glonów obgryzie ale żegnaj czerwona koralino na skale :crybaby:

Po jego przejściu skała wygląda jak potłuczony pustak . Wygryza do białego

Z obecności diademy cieszą się tylko Apogony :)

Pozdrawiam

G>S


Pozdr.

G>S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc na filmik z przed roku i podpis pod nim cyt"porwałam się z motyką na słońce ,ale i tak dam rade"to chyba nie dałaś.... w akwarium chyba więcej straciłaś zwierzaków niz zyskałaś...

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy zjadacz glonów jaki znam - z jeżowców to Tripneustes gratilla

Mam dwa u siebie jeżowce jeden to właśnie Tripneustes gratilla, a drugi to Echinometra mathaei ( taka Diadema z krótkimi kolcami ) który przy Gratilli to istny leniuch


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc na filmik z przed roku i podpis pod nim cyt"porwałam się z motyką na słońce ,ale i tak dam rade"to chyba nie dałaś.... w akwarium chyba więcej straciłaś zwierzaków niz zyskałaś...

Pokaż swój baniak bo strasznie ostatnio po wszystkich jedziesz, zobaczymy jak sam sobie radzisz.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż swój baniak bo strasznie ostatnio po wszystkich jedziesz, zobaczymy jak sam sobie radzisz.

Nie mam się czym chwalić...

Ale ja zaczynałem od zera....

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomagać się zwiżakami podjadającymi glony - owszem.

Zrobisz jak uważasz.

Ja bym przede wszystkim zajął się biologią. Doprowadził bym NO3 i PO4 do wartości książkowych. Automatycznie odbierzesz część pożywki dla algi ( zwolni z wzrostem)

Od jakiegoś czasu stosuję peletki ( 2 w 1) Powyższe parametry praktycznie wyzerowałem, co też nie jest zalecane ale by dostarczyć pokarm koralom i odrobinę zepsuć wodę dolewam aminokwasy i karmię więcej ryby i korale pokarmami w płynie.

W dalszym ciągu azotan i fosforan jest niewykrywalny ale korale rosną bo są karmione. Nastąpiła równowaga między wprowadzaniem i utylizacja czynników organicznych a nawet niedobór tych drugich ale mam ten komfort że mogę sobie pozwolić na przekarmianie

Osobiście jednak wprowadził bym ryby podgryzające glon.

Triostegus , Strigosus , Naso albo Borsuk to ryby podgryzające glony jak ...... kaczki. Typowi sałaciarze.

Jeżowce owszem ale jednak nie diadema, może globullus - mniej rozrabia.

Krab Percon też jest skuteczny na valonię ale korale też obgryzie.

Pozdrawiam

G>S


Pozdr.

G>S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam się czym chwalić...

Ale ja zaczynałem od zera....

no to miałeś fajnie, bo zasiedlałes system po dojrzewaniu i stabilizacji parametrow. ja musialam z tym walczyć uważając przy tym na zwierzaki. Jak na kogos kto nie wiedział dosłownie nic na ten temat - calkiem niezle mi poszlo ;)


angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angela naprawdę fajny zbiornik i litraż również robi wrażenie

Najtrudniejszy to pierwszy rok by poznac zbiornik i w miarę ustabilizować parametry

nie znam morszczaka który w pierwszym roku nie stracił 50% obsady rybnej i koralowej

pozdrawiam


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam się czym chwalić...

Ale ja zaczynałem od zera....

Szanowny akwarysto jeśli sam nie masz czym zabłysnąć to nie krytykuj innych. To bardzo nie ładnie.

Z tego co widzę to z akwarium nie jest źle. Zwierzaków kilka ubył, kilka przybyło . Czyli są porażki i są sukcesy. Akwarystyczny standard.

Sklepy ZOO też muszą żyć i ktoś musi je utrzymywać ;)

Andżelika uczy się wszystkiego od podstaw na żywym organizmie.

Akwarium było przenoszone z wodą i wszystkimi zwierzakami w zimę w temperaturze -20"C. Warunki nie były sprzyjające.

Po ustawieniu skały, zalaniu starą wodą trzeba było expresowo dogrzewać wodę do wartości chociaż 23 "C by wpuścić ryby i zwierzaki bo też zaczynały kichać i kaszleć z zimna.

Z Wa-wy jechały w wiadrach, niby w cieple .......... ale wiadomo, w autku nie zrobisz 30 stopni by utrzymać wodę na 25"C .

Cała akcja zdemontowania, przewiezienia, wniesienia, ustawienia od nowa, uruchomienia systemu trwała........... o ile pamiętam...... całą sobotę, noc i niedzielę do południa.

I wszystko w extremalnym tempie i temperaturze.

Akwarium kupiła dojrzałe , pracujące kilka lat.

Nie da się ruszyć systemu nawet wieloletniego i po zdemolowaniu, przeniesieniu uznać go za dojrzałe i stabilne.

W między czasie zostało zmienione szkło. Czyli system znów restartuje.

Wszystko wymaga czasu.

Tak więc jeśli nie oferujesz pomocy............. to przynajmniej nie krytykuj.


Pozdr.

G>S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie przepraszam za moje straszne słowa krytyki...pozwolę sobię zmienić zdanie...

Akwarium jest super i od pierwszej chwili czyli od 13grudnia wygląda wyśmienicie,aż do dzisiaj...

a moje wszelkie głupie posty można usunąć...bo nic nie wnoszą do tego wspaniałego tematu.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny zbiornik, gratulacje. Czasami przeprowadzka jest gorsza niż zakładanie nowego zbiornika. Cos o tym wiem, robiłem to już dwa razy.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...moje wszelkie głupie posty można usunąć...bo nic nie wnoszą do tego wspaniałego tematu.

...to fakt - nie wnoszą, ale trzeba by wyczyścić pół forum zeby się ich pozbyć ;)

A jeśli chodzi o mnie to możesz sobie pisać do woli - jestem wdzięczna za każdą sugestie i opinie :)


angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Angelika - fajnie, że udało się wszystko ogarnąć.

Z tego co pamiętam to wiele korali od kiedy przyjechały do Ciebie były spisane na strate więc to logiczne, że ich już nie ma.

Ale gratuluję cierpliwości.

Wiele osób się nacina na błędne zasolenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Angelika - fajnie, że udało się wszystko ogarnąć.

Z tego co pamiętam to wiele korali od kiedy przyjechały do Ciebie były spisane na strate więc to logiczne, że ich już nie ma.

Ale gratuluję cierpliwości.

Wiele osób się nacina na błędne zasolenie.

Padla w calosci tylko seriatopora green fluo, i euphylia. Hystrix (ktora tracila tkanke zaraz po przewiezieniu) padla ale nie cala- do dzis jest jej kawalek w akwarium. Pocillopory czesc poszlo jako gratis do ukwiala a cześć padla przy skoku zasolenia. aaaa jeszcze byl las xeni ale wyleciala przy przekladce z wiadomych przyczyn :)


angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...to fakt - nie wnoszą, ale trzeba by wyczyścić pół forum zeby się ich pozbyć ;)

A jeśli chodzi o mnie to możesz sobie pisać do woli - jestem wdzięczna za każdą sugestie i opinie :)

Andżela, popieram w 100%.


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Dołączam się do popierającej. :) Bober6662 daj juz spokój z tym trollowaniem, weź sobie krzesełko i usiądź przed swoim akwarium. Gwarantuje, że będziesz zadowolony.:)

Edytowane przez Enia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.