Skocz do zawartości
Margolee

Problem z Żywicą w RO/DI

Rekomendowane odpowiedzi

oczywiście

jesteś pewien że dostałeś właściwą żywicę ? i że nie jest zapowietrzony układ ?

EDIT --//--

A NIE MÓWIŁEM ??? :secret:

Eeee bo ty już swój przebieg masz na forum :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

MB-20 czy 400

żywica jest mieszanką silnie kwaśnego kationitu i silnie zasadowego anionitu

ta co masz się nadaje do wody pitnej - do kuchni

Edit --//--

choć z drugiej strony to masz połowę bo to co masz to

kationit silnie kwaśny

ale nie wiem ile by trzeba dosypać (proporcje) anionitu

Eeee bo ty już swój przebieg masz na forum :p

:p fakt - trochę tu przesiedziałem

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Nom to dalem popis :/, ok czyli czy mb-20 lub 400 tak i gitara gra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...Mam taki sam wklad filtrowy,przynajmniej wizualnie i po RO-004 a po DI-000,ja swoja kupowalem w UK razem z pojemnikiem filtra 10" i myslalem ze wklad mozna odkrecic by zywice zmienic kiedy sie zuzyje,ale jednak odkrecic sie nie da, co jest problemem,gdyz nigdzie nie moge znalezc takiego samego wkladu,wiec kiedy kupie nowa zywice luzem bede musial przerobic troche obudowe tego wkladu...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Ja muszę kupić drugi wkład, mi po membranie czasami spada z 002 na 001, ale żywica pewnie i tak się przyda żeby wyzerować, mój wkład jest rozbieralny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja kupiłem ostatnio nową membranę, niby lepszą, bo poprzednia była Vontron 75GPD, teraz Aquafilter 50GPD (celowo, na krzemiany). Oczywiście ogranicznik odpowiedni etc. Poprzednio po membranie miałem 006, teraz, przy nowej, niby lepszej mam 012. Co jest ... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

No to słabo może membrana uszkodzona?, jak kiedyś miałem 75 gpd ale po membranie było12-14ppm, dlatego tym razem kupilem mniejszą i tak jak pisalem skala spada do 002-001ppm po samej membranie, moja membrana Vontron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę kupić drugi wkład, mi po membranie czasami spada z 002 na 001, ale żywica pewnie i tak się przyda żeby wyzerować, mój wkład jest rozbieralny

Moj pojemnik (wklad) do zywicy wyglada identycznie,ale sie nie rozbiera i jest jednorazowy,no chyba ze wkladajac do obudowy filtra nie zauwazylem ze mozna ja jakos odkrecic by po zuzyciu dac nowa zywice...Jedyny problem jaki mialem to ze filtr przeciekal,gdyz siedzial za wysoko w porownaniu do filtra wegla,wiec spilowalem o dwa mm dolna czesc i jest OK...Pozdrowki...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hej...Mam taki sam wklad filtrowy,przynajmniej wizualnie i po RO-004 a po DI-000,ja swoja kupowalem w UK razem z pojemnikiem filtra 10" i myslalem ze wklad mozna odkrecic by zywice zmienic kiedy sie zuzyje,ale jednak odkrecic sie nie da, co jest problemem,gdyz nigdzie nie moge znalezc takiego samego wkladu,wiec kiedy kupie nowa zywice luzem bede musial przerobic troche obudowe tego wkladu...Pozdrawiam...

powinno się dać odkręcić/rozebrać - masz klucz do tego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silvia,mam klucz ale do obudowy filtra,do wkladu nie i chociaz krecilem w te i we wte nie moglem rozebrac,wyglada na to ze jest sklejony na stale,pewnie po to zeby za kazdym razem wiecej placic...Jezeli ni uda mi sie tego rozebrac to wywale go po zuzyciu i na wlot pojemnika 10" dam rurke do samego spodu,gabke na gore i bedzie dzialac,jednak jezeli te wklady bylyby latwo dostepne z dobra zycica to nie ukrywam ze wolalbym takie kupowac i nie bawic sie w sypanie zywicy...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kręć na siłę - też miałem problem ... ale sam zakręcałem - jak po pół roku wymieniałem żywicę to nieźle się spociłem przy odkręcaniu :sweat:

dlatego też wywaliłem przy następnej wymianie obudowę 10' i dałem 2 te mniejsze (linki wyżej) - są dużo łatwiejsze w obsłudze

i nie ma problemu z podciekającą uszczelką

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to słabo może membrana uszkodzona?, jak kiedyś miałem 75 gpd ale po membranie było12-14ppm, dlatego tym razem kupilem mniejszą i tak jak pisalem skala spada do 002-001ppm po samej membranie, moja membrana Vontron

Juz dzisiaj to robiłem cuda- wianki. Membrana nowa, Aquafilter. Dzwoniłem do sprzedawcy, ale ten widzę że sprzedał i ma w d.... Oczywiście gadka szmatka że wie Pan, będziemy może reklamować u producenta etc (Za 5 dych to powinien od ręki wysłać nową, a nie robić z siebie dziada), proszę zamienić oringi miejscami, przesmarować jeszcze raz wazeliną, pokręcić membraną etc. Wszystko to robiłem i nadal mam 018-019. Po DI ma 000, ale żywica pewnie długo tak nie pociągnie. Na wejściu woda ma ok 250. Oczywiście mówiłem mu to przez telefon. Nic, mam go gdzieś, zamawiam nową, bo nie będę mu wysyłał na swój koszt i czekał na ekspertyzy producenta. Ot, takie polskie podejście do klienta. A sklep duży, na Allegro, AquaXX Przestrzegam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Moj pojemnik (wklad) do zywicy wyglada identycznie,ale sie nie rozbiera i jest jednorazowy,no chyba ze wkladajac do obudowy filtra nie zauwazylem ze mozna ja jakos odkrecic by po zuzyciu dac nowa zywice...Jedyny problem jaki mialem to ze filtr przeciekal,gdyz siedzial za wysoko w porownaniu do filtra wegla,wiec spilowalem o dwa mm dolna czesc i jest OK...Pozdrowki...

widzisz mój jest rozbieralny, bo już rozbierałem, ma zatyczę od góry żadnych gwintów, może byc tak jak piszesz, ze został zaklejony żeby nie można było go rozebrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mowa o samym zasobniku na żywicę ? myślałem że nie możesz go wykręcić z obudowy ...

no to możliwe że jakaś firma zakleja żywicę w środku ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzilo mi o sam zasobnik(nie znalem tego slowa po polsku a wydaje mi sie ze nazywa sie to kartidz...?...) Jeszcze pokrece przy nim i moze rzeczywiscie da sie go rozebrac bo ulatwilo by mi to troche zycie,po prostu nowa zywica do zasobnika i jazda...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

kartridż zasobnik puszka pojemnik ... - słowa zamienne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Juz dzisiaj to robiłem cuda- wianki. Membrana nowa, Aquafilter. Dzwoniłem do sprzedawcy, ale ten widzę że sprzedał i ma w d.... Oczywiście gadka szmatka że wie Pan, będziemy może reklamować u producenta etc (Za 5 dych to powinien od ręki wysłać nową, a nie robić z siebie dziada), proszę zamienić oringi miejscami, przesmarować jeszcze raz wazeliną, pokręcić membraną etc. Wszystko to robiłem i nadal mam 018-019. Po DI ma 000, ale żywica pewnie długo tak nie pociągnie. Na wejściu woda ma ok 250. Oczywiście mówiłem mu to przez telefon. Nic, mam go gdzieś, zamawiam nową, bo nie będę mu wysyłał na swój koszt i czekał na ekspertyzy producenta. Ot, takie polskie podejście do klienta. A sklep duży, na Allegro, AquaXX Przestrzegam.

Widzisz mnie koleś też olał :/

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem ostatnio nową membranę, niby lepszą, bo poprzednia była Vontron 75GPD, teraz Aquafilter 50GPD (celowo, na krzemiany). Oczywiście ogranicznik odpowiedni etc. Poprzednio po membranie miałem 006, teraz, przy nowej, niby lepszej mam 012. Co jest ... ?

Miałem podobna przygodę i pan ze sklepu też mnie olał albo nawet mogę powiedzieć że zastrzelił;) przeciągnął dwa tygodnie twierdząc że wysłał do aquafilter na reklamacje i odesłali i powiedzieli ze tak ma być z tym że ja miałem 40tds na wylocie z niej. Zadzwoniłem do producenta do działu reklamacji i się okazało że nic nie było reklamowane, po prostu sprzedawca którego lubiłem zrobił mnie w bambuko :( Miły głos w sluchawce poprosił bym zrobił fotkę dowodu zakupu i wysłał na adres reklamacje@gsp.pl. tak też zrobiłem, następnie pani podała nr klienta i poprosiła bym zamówił kuriera DHL podając w/w nr to kurier zabierze na ich koszt. Po tygodniu dostałem nową membranę. Nie wiem czy sprawną ale mam nadzieję że tak. Po prostu nie mogłem czekać 2 tygodnie + potem 1 tydzień bez membrany bo woda u mnie idzie jak burza. Ze sprzedawcą zakończyło się straszenie uokik-em lecz to go nie przeraziło. Pani z uokik powiedziała że nie mogę mu nic zrobić gdyż zażądałem zwrotu kasy a na takie coś mogę sobie napisać i wysłać mu ponaglenie itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.