Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

co powiecie o 2x koralia 10500 na cyrkulacje

obiegowka new jet 6000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kopia Mini Bubble King 160 na pompie tunze jak mam w sygnaturce ale jak znajdę fotki to wkleję

dzieki, pytalem bo mnie to naprawde zainteresowalo bo jestem zwolennikiem DIY

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jeśli ma teraz 250 l to zakładam ze testy ,ro i dużo potrzebnych dupereli ma

co do odpieniacza to będzie trzymał miekkie więc za 2 tys spokojnie albo jeszcze taniej a co do twoich wyliczeń to podajesz ceny jak bym to napisał mercedesów a na fiacie też da rade jechać

i uwierz mi jak ja startowałem z 200 litrami to każdy mi mówił jak nie masz 10tyś to d*py sobie nie zawracaj a praktycznie wystartowałem i włożyłem może max 4 tys.też mam sprawne raczki i co nieco można sobie zrobić

Wystartowałem moje 200l, ze starego akwa została tylko filtracja RO. Wydałem 4,500zł a akwarium już się kręci.

20.000zł to chyba same urządzenia z górnej półki. Plus jakieś wodotryski.

tak jak kolega napisał.... można odpalić 200 litrów za 6000zł i za 20000 zł. Kwestia tego co i gdzie się kupi. A gadanie że bez 10.000 zł nie podchodź to jest herezja i paranoje.

Kiedyś usiadłem i spisując ceny z targowiska przez około 3 mc akwarium 800 litrów złożyłem za 15.000 zł. Wiadomo że nie było to high-tech ale też nie low-tech. Sprzęt 100% używany.

co powiecie o 2x koralia 10500 na cyrkulacje

obiegowka new jet 6000?

Moim zdaniem lepiej więcej pomp a słabszych... 10.500l/h możesz zastosować jedną i dwie jakieś słabsze. np po 6000l/h

Co do obiegówki... po co ci aż 6000 l/h....?? Przelicz zużycie energii, hałas weź pod uwagę no i to czy 6000 l/h jest Ci potrzebne. Popatrz na propozycje AQMedic maja bardzo ciche obiegówki.

Edytowane przez Warszawiak (wyświetl historię edycji)

ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, pytalem bo mnie to naprawde zainteresowalo bo jestem zwolennikiem DIY

pozdrawiam

o takie cosik rura 160mm z sebastkiem na pół czyli 80zł 50 cm plus pompa używka tunze za 300zł plus klej i trochę śrubek i rurek max 500zł

post-11383-0-42071500-1387106281_thumb.jpgpost-11383-0-64216800-1387106300_thumb.jpg

post-11383-0-68540000-1387106324_thumb.jpgpost-11383-0-05040000-1387106359_thumb.jpg

mam jeszcze filmik jakby ktoś sobie życzył

można zrobić kopie odpieniacza kosztującego 3 tyś?jak widać można za 500zł

a to fota z przed chwili z 2 dniowym urobkiem

post-11383-0-01519800-1387106755_thumb.jpg

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten temat i jakos nie doczytamem zeby autor chcial kosztorys na sprzet do akwarium tylko prosi o doradztwo w kwestii wyboru.

Wiecek sprzeczania ile wyda niz rad co moglby kupic.

Sory za off.

Pozdrawiam mobilnie


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pomp cyrkulacyjnych to poprzeglądaj zbiorniki podobnych do twojego rozmiaru bo w prostokątnych to 2 sztuki się sprawdzą natomiast w kostce i to jeszcze 120 cm to może trzeba pokombinować ze słabszymi pompami a więcej niż 2 silniejsze


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trexPro - przede wszystkim Koralia to nie obiegówka, tylko cyrkulacyjna. Obiegówka to ta pompa która będzie ci podawała wodę z sumpa do akwarium.

To raz, dwa - jeżeli nie planujesz wcale sps-ów to te 3x8500 wystarczą.

Trzy - obiegowa - tutaj jak najbardziej pompa ok. 6000 tys. litrów, bo i tak będzie jeszcze strata na podnoszeniu, a jakby nie patrzył będzie tutaj ok. 700 litrów w obiegu, więc każda mniejsza zważywszy na straty będzie po prostu za mała, cokolwiek by tu niektórzy zwolennicy "taniości" nie pisali.

Sygen - te że ty sobie kleisz i majstrujesz nie znaczy że każdy ma takie zdolności. Znam gościa który nawet jak wymieniał żarówkę sam, to ją popsuł.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ja dużo sobie robię sam dużo taniej ale również wiele osób to robi i można kupić to na targowisku a nie od razu do sklepu i za parę tysięcy kupować odpieniacz,sa też osoby które wykonają nową sztukę dla kogoś za dużo mniejsze pieniądze ale jak ktoś chce nówkę ze sklepu z czerwonymi rurkami za kilka tysięcy to czemu nie


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trexPro - przede wszystkim Koralia to nie obiegówka, tylko cyrkulacyjna. Obiegówka to ta pompa która będzie ci podawała wodę z sumpa do akwarium.

To raz, dwa - jeżeli nie planujesz wcale sps-ów to te 3x8500 wystarczą.

Trzy - obiegowa - tutaj jak najbardziej pompa ok. 6000 tys. litrów, bo i tak będzie jeszcze strata na podnoszeniu, a jakby nie patrzył będzie tutaj ok. 700 litrów w obiegu, więc każda mniejsza zważywszy na straty będzie po prostu za mała, cokolwiek by tu niektórzy zwolennicy "taniości" nie pisali.

Sygen - te że ty sobie kleisz i majstrujesz nie znaczy że każdy ma takie zdolności. Znam gościa który nawet jak wymieniał żarówkę sam, to ją popsuł.

@Ironista prosze powiedz gdzie napisalem ze koralia to obiegowka??

wiem co to cyrkulacja,obiegowka,odpieniacz :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ironista prosze powiedz gdzie napisalem ze koralia to obiegowka??

wiem co to cyrkulacja,obiegowka,odpieniacz :-)

To poniższe zdanie raczej było karkołomne jeśli chodzi o interpunkcje.

I tak to zrozumiałem.

@Warszawiak to jaka obiegowke proponujesz?a 3x koralia 8500 bedzie dobrze?


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli koralia 8500 x3 = 1410zl

obieg new jet 6000 = 430zl

wiec obie z cyrkulacja wychodzi 1840zl:)

teraz swiatlo. jakie bedzie najlepsze? bardzao by mi zalezalo na lampach LED.

ale przypominam ze bede mial 3 filary syntetyczne na srodku baniaka w niewielkij odleglosci od siebie jakies 40-70cm. i swiatlo ma padac tylkona na nie a dalej ma byc polmrok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 filary to moze trzema chinczykami oswietlic.

Pozdrawiam mobilnie


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oswietlenie chinczyka???ODPADA!!!

chce jakies dobre a i w dobrej cenie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak chinczyk odpada, to zaraz zrobi sie 20k za calosc jak nic ;)

Ja mam hyperion r2 (2*150) I pandora s (100w +2*24 t5), dzieki temu bedzie pol mrok z jednej strony akwa, jak pandore wylacze, a na jednym panelu ustawie ksiezyc I bedzie tylko poswiata w nocy na reszte baniaka. Pamietaj, ze niektora obsada w mroku nie da rady, wiec wez to pod uwage zanim Ci swiatla zabraknie w miejscu, w ktorym bedziesz chcial trzymac czesc swoich cukierkow...

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ja dużo sobie robię sam dużo taniej ale również wiele osób to robi i można kupić to na targowisku a nie od razu do sklepu i za parę tysięcy kupować odpieniacz,sa też osoby które wykonają nową sztukę dla kogoś za dużo mniejsze pieniądze ale jak ktoś chce nówkę ze sklepu z czerwonymi rurkami za kilka tysięcy to czemu nie

fajny ten odpieniek, podoba mi sie :)


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny ten odpieniek, podoba mi sie :)

ręczna robota brzeszczot papier ścierny i wiertarka i żadnych maszyn specjalistycznych


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin to jaka lampe proponujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w moim przypadku (jezeli pytanie bylo skierowane do mnie), to opcja dwoch lamp bedzie ok, bo sa to dwie niezalezne lampy, a mimo wszystko ten sam system. Nie wiem ile chcesz przeznaczyc na zabawki...

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podeslal bys jakis link z takimi lampami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdz na Pacyfic Sun, albo pogadaj z Przemkiem, on Ci doradzi...

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos temat widze padl a z ciekawoscia czekam ile wyjdzie podliczenie calosci ......pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym na oswietleniu nie oszczedzal . Za 4-5 tys zl mozna miecz super lampe ktora sprawdzi sie przy miekkich jak i LPS iSPS mam na mysli led .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba kolega podliczył sobie i jednak zrezygnował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mi sie wydaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.