Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nanokaczor

Dokładnie. Nie można nic doradzić jeżeli się nie wie nic o zbiorniku.

Jest wiele różnych metod zbijania NO3. Nie ma idealnej.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze, ze chociaz ktos sie ze mna zgadza.

ale gadac to sobie mozna a ludzie tak czy tak nie sluchaja- bo po co-


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa to RM zalany niecałe 3 miesiące temu, odpieniacz oryginalny, podmiany wody średnio co 2 tygodnie. Poniżej parametry:

Zasolenie 1023

Ph 8

Kh 7,8

Mg 1340

Ca 400

NO2 0

NO3 10-15

Obsada to:

2 blazenki

2 pteropagony

2 kraby pustelniki

rozgwiazda piaskowa

Kilka ślimaków turbo

Caluastrea fructa

Xenia

2x Zoa

Briareum

Sarcopython

Karmilem 2 razy dziennie, rano suchy, wieczorem pół mrożonki; od kilku dni dałem karmić raz dziennie pół mrożonki. Bakterie co dwa tygodnie Prodibio. W akwarium jest 10 kg żywej skały, cyrkulacja to 2 x Tunze 6015. No i chyba tyle. Może narazie dać sobie spokój z chemią a robić częściej podmianki?

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając o wkładach do kaskad przeczytałem że niektórzy 'pozbywali "się Matrix-a .Jakie są wasze doświadczenia i opinie o tym produkcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda w kaskadzie mam siporax ale w słodkim mam pół kubełka wypełnionego matrixem i uważam,że jest świetny. Bardzo skutecznie zbija NO3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na początku Matrixa, woda była wiecznie pełna drobnych zanieczyszczeń. Cały czas miałem wrażenie, że filtracja jest zbyt słaba. Jak sie pozbyłem Matrixa to od razu zobaczyłem różnicę i akwarium jakby ruszyło do przodu. Poradził mi to jeden z forumowiczów, nie pamiętam kto to był. Ale miał rację.

Być może jest to dobry produkt, jednak według mnie do kaskady się nie nadaje. Wydaje mi się, że w kaskadzie jest tak niewiele miejsca, że nie ma możliwości zapewnienia równoczesnej filtracji mechanicznej i biologicznej, przynajmniej przy matrixie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łącze tematy

warto szukać statych


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, płukałem wiele razy. To "zapylenie" o którym mówiłem wynikało raczej z tego, że matrix był umieszczony w kaskadzie kosztem filtracji mechanicznej. Miałem w jednej komorze matrix i cienką warstwę waty a w drugiej odpieniacz i jak juz pisałem nie byłem z tego zadowolony. Teraz mam tylko wate i odpieniacz i jest o wiele lepiej. W kaskadzie jest tak niewiele miejsca, że jesli chodzi o filtrację biologiczną to ja nastawiam się tylko na skałę w akwarium a fzn-3 ma za zadanie oczyszczenie mechaniczne, odpienianie poprzez umieszczony tam odpieniacz i tyle. No moze w razie potrzeby węgiel czy absorbenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś używa tego wkładu? Jakie opinie Macie o tym produkcie?

Zdecydowanie polecam Matrixa. Stosuje go od ponad 8 lat w Malawi i jak sami wiecie utrzymanie wartości w takim biotopie i to przerybionym jest wręcz niemożliwe. U mnie sprawdza się bardzo dobrze, woda super klarowna. Swojego czasu używałem też Purigen ale znudziło mi się płukanie w bielince granulek co 2 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od 2 miesięcy w kubełku razem z peletami AIO bo nie mam sumpa. Ładnie zbija NO3

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.