Skocz do zawartości
elroy

Czy zostawić tę skałkę?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Posiadam jeden mały fragment skałki porośnięty mocno pozostałościami po rurówkach i chyba gąbkach (jest mnóstwo ich szkieletów), ale jest zupełnie inny od pozostałych w zbiorniku. Kolor rudy wpadający w lekki czerwony (wygląda całkiem ładnie w akwa) ale jest taki jakby ostry w dotyku. Zastanawiam się, czy nie będzie później problemów z koralami. Skałka kupiona normalnie w dobrym sklepie (sam ją wyjąłem ze zbiornika :) )

Na większym zdjęciu ta mała po lewej. Zostawić ją?

Dziękuję za rady.

post-22048-0-33224800-1388008566_thumb.jpgpost-22048-0-04641100-1388008519_thumb.jpg

edit: poprawiony tytuł.

Edytowane przez elroy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo ostry? Jak przejedziesz ręką po powierzchni to Cię porani? Na wygląd normalna skała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba skałkę, poza tym pytanie nie ma chyba większego sensu.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie taki ostry że może zranić. Naoglądałem się mnóstwa zdjęć i nie spotkałem się z takim kolorem, stąd zaczęło mnie to zastanawiać. Akwarium właśnie rozpoczyna dojrzewanie, więc robię się nerwowy ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój zostaw nic nie dotykaj jak to mówią idz na piwo Hehe na tym kawałku będziesz umiał przymocować korale zostaw :) Pozdrawiam

Edytowane przez Chudy112 (wyświetl historię edycji)

Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w swoim kilka takich, i rudych i pstrych wlasnie cos jak Ty. Wszystko jest w zbiorniku od kilku miesiecy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna skała, dobrze odgazowana. Mam takiej 14kg (start na początku grudnia) i jest rewelacyjna. "miękki start". Zobacz wieczorem czy rurówki nie wystawiają "miotełek".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta skała po prostu miała większy kontakt ze światłem i pokazują się na niej glony wapienne,stąd inny kolor. A porowatość, czyli struktura, jest zawsze inna. Najważniejsze żeby lekka była


120-55-55Opti. 160l sump. refungium, Shuran150. Oświetlenie LED DIY. 2X54W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.