Skocz do zawartości
JerzyB

Reaktor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak to wygląda po przeróbce , czy będzie ok?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie działać tu żadnych czarów nie ma. Po pół roku użytkowania takiego reaktora jedynie pompę bym dał na dole bo jednak malutkie bąbelki gazu przedostają się do głównej kolumny, a jak by pompa by była na dole to rozbiła by te bąbelki. Ale to tylko moje przemyślenia, a gaz jest najmniejszym kosztem naszego hobby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i zapychala by sie drobnica zasypu przy odpowietrzaniu.

Duzo osob przerabialo wlasnie te reaktory na "pompa o gory "

Jak bierze ci powietrze to gdzies jest nie szczelnosc albo za nisko ( do wylotu ) masz gaz w komorze lub za mocna pompa.

Z tego co widze na fotce to mozesz miec problem bo masz za mocna pompe.

U siebie pompe 400l/h musialem jeszcze tlumic zwezka.

Jak widac u mnie - nic sie nie bombelkuje :-)

dastaco2_6.jpg

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mocą pompy to masz rację mam większy reaktor ale i pompę 500l i też myślałem o zwężce aby " nie porywało bąbelków"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie działać tu żadnych czarów nie ma. Po pół roku użytkowania takiego reaktora jedynie pompę bym dał na dole bo jednak malutkie bąbelki gazu przedostają się do głównej kolumny, a jak by pompa by była na dole to rozbiła by te bąbelki. Ale to tylko moje przemyślenia, a gaz jest najmniejszym kosztem naszego hobby.

Witam

Dzięki za odzew , pompę zostawię tak jak jest obecnie , czas pokaże czy dobrze, a to dopiero w przyszłości bo akwa odpalam latem 2014 i dlatego mam czas na wszelkie poprawki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał @sledzik-wawa masz za dużą wydajność pompy. Daj sporo mniejszą, a jak jeszcze nie wystarczy to wstaw kryzę. Jeżeli odciek będzie dajmy na to 1L/h to w zupełności wystarczy wydajność pompy 10L/h. Przy litrze dolewki na 2-3 litry zasypu odciek nawet nie zareaguje parametrami.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał @sledzik-wawa masz za dużą wydajność pompy. Daj sporo mniejszą, a jak jeszcze nie wystarczy to wstaw kryzę. Jeżeli odciek będzie dajmy na to 1L/h to w zupełności wystarczy wydajność pompy 10L/h. Przy litrze dolewki na 2-3 litry zasypu odciek nawet nie zareaguje parametrami.

Witam

Kurcze , to tak naprawdę ?, przecież jest wielu użytkowników reaktora z taką pompą. i co każdy ma kryzę.?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kurcze , to tak naprawdę ?, przecież jest wielu użytkowników reaktora z taką pompą. i co każdy ma kryzę.?

Pozdrawiam

Ja też mam tą pompę i długo miałem ją przytłumioną,ale przed świętami przy czyszczeniu reaktora wyjąłem ją niepotrzebnie bo o ile wcześniej nie miałem żadnych bąbli to teraz mam wodospad i elektrozawór ciągle się załącza bo gaz ucieka do komory.Wyjąłem bo wydawało mi się,że jest słaba cyrkulacja przez wkład,sporo się rozpuścił i wydawało się,że się zapycha.Teraz się zastanawiam czy poczekać,aż się znów przypcha czy od razu włożyć kryzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkładaj kryzę,szkoda gazu.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wł. wył. ww. pompy to nie tylko pływak , ale czasówka będzie miała na to wpływ.

Popzdarawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkładaj kryzę,szkoda gazu.

Już włożona z powrotem,fakt,szkoda gazu.

Jerzy,o jakim wyłączaniu pompy piszesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar, tylko ty masz min. 2 razy wiekszy reaktor od jego :-)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak pompa za duża.

Witam

Jeszcze nie sprawdzone u mnie , ale chodzi o to by zawór za często nie pykał.A jeśli chodzi Typ. czasówki to jest ich pełno na Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już włożona z powrotem,fakt,szkoda gazu.

Jerzy,o jakim wyłączaniu pompy piszesz ?

Witam

Jeszcze nie sprawdzone u mnie , ale chodzi o to by zawór za często nie pykał.A jeśli chodzi Typ. czasówki to jest ich pełno na Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie tędy droga,tutaj raczej nie powinno być żadnej regulacji,ma chodzić cały czas.Jeśli okazało by się,że reaktor za wydajny to wtedy czasówkę dajemy na pompę dozującą lub zmniejszamy w inny sposób wielkość odcieku.Elektrozawór załącza się wtedy jak pływak się podniesie,czyli masz za mało gazu w komorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie tędy droga,tutaj raczej nie powinno być żadnej regulacji,ma chodzić cały czas.Jeśli okazało by się,że reaktor za wydajny to wtedy czasówkę dajemy na pompę dozującą lub zmniejszamy w inny sposób wielkość odcieku.Elektrozawór załącza się wtedy jak pływak się podniesie,czyli masz za mało gazu w komorze.

Tak ,może masz rację , ale mi chodzio to by zaw. ponownie się wł. jak będzie , już prawie pusta komora.i nie wiem czy dobrze rozumuję .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie tędy droga,tutaj raczej nie powinno być żadnej regulacji,ma chodzić cały czas.Jeśli okazało by się,że reaktor za wydajny to wtedy czasówkę dajemy na pompę dozującą lub zmniejszamy w inny sposób wielkość odcieku.Elektrozawór załącza się wtedy jak pływak się podniesie,czyli masz za mało gazu w komorze.

aha

c

Czy mało gazu, czy dużo w komorze , to nie wiem czy dobrze rozumuję , ale ciśnienie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komora się napełnia gazem,wypycha wodę i wtedy pływak opada włączając elektrozawór i wtedy się ponownie napełnia,tak to działa i tym się nie steruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komora się napełnia gazem,wypycha wodę i wtedy pływak opada włączając elektrozawór i wtedy się ponownie napełnia,tak to działa i tym się nie steruje.

Komora jest duża , ale ja chciał bym by sie opróżniła prawie w całości z gazu , czuli CO2. W tedy jest potrzebna czasówka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi sie oprozniac w calosci

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komora jest duża , ale ja chciał bym by sie opróżniła prawie w całości z gazu , czuli CO2. W tedy jest potrzebna czasówka..

A Ty piszesz o odpowietrzaniu ? To tak,potrzebny jest timer by raz czy dwa razy na dobę wyłączył wszystko na chwilkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli ta pompa jest za wydajna , to jaką pompę polecacie?

Pozdrawiam

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.