Skocz do zawartości
drummer152

Caulastrea zjadła krewetkę

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

Wczoraj o pierwszej w nocy zauważyłem że caulastrea trzyma krewetkę.Bardzo dziwna sprawa ponieważ od mniej więcej półtora miesiąca wogóle jej nie widziałem.Były zawsze dwie a od bardzo długiego czasu pokazywała się tylko jedna,tak jakby coś tamtą pożarło albo myślałem że przycisnąłem ją którąś ze skałek bo musiałem zrobić burdel w akwarium-tak łapałem Centropyge potteri :p A na drugi dzień zauważyłem że skrzydlicy wystaje tak jakby "wąs" krewetki,więc chyba skrzydlica jakoś przejęła ją od korala albo koral wyssał wnętrze krewetki a pancerz wypuścił? Nie wiem jak to jest... Poniżej foto

t0jlfa.jpg

2ajq2d2.jpg

I na drugi dzień skrzydlicy z pyska wystawał tak jakby ,,wąs" krewetki

15wj90l.jpg

2evw3sj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest czasami wylinka?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że to tylko wylinka


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To coś w calaustrei wygląda na wylinkę krewetki. Natomiast jak jej długo nie ma to faktycznie mogło ją coś zjeść, u mnie dziki krab zabijał krewetki jak miały własnie wylinkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zwykla wylinka , poszukaj krewetki w baniaku dopoki nowy pancerz nie stwardnieje bedzie sie ukrywac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja krewetka jak ma wylinkę, to nie widać jej przez kilka dni, potem wyłazi i żre jak głupia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moje to również wylinka u mnie prymantusy często tak mają że próbują wciągnąć wylinkę


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O proszę,ale już od ponad miesiąca jej nie widzę,to możliwe że tyle by się ukrywała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście - szczególnie jak masz wysokie Ca w zbiorniku to krewetki maja problem z wylinka i siedzą długo w skale wyłażąc ze starego pancerza. A potem jeszcze musza chwile odczekać aż nowy stwardnieje i dopiero wychodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście - szczególnie jak masz wysokie Ca w zbiorniku to krewetki maja problem z wylinka i siedzą długo w skale wyłażąc ze starego pancerza. A potem jeszcze musza chwile odczekać aż nowy stwardnieje i dopiero wychodzą.

Aha,Ca mam stale na poziomie 420-430

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że skrzydlica zjadła wylinkę. Musiała być mocno zdesperowana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.