Skocz do zawartości
erda

Automatyczna dolewka z Regulatora RT2

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że leży mi zepsuty rt-2 coś jest z czujnikiem temperatury przyszło mi na myśl aby go wykorzystać .Zakupić dwa http://allegro.pl/czujnik-poziomu-cieczy-no-nc-promocja-hit-katowy-i3832938702.html połączyć je szeregowo zamiast czujnika temp. i automatyczna dolewka gotowa. Stycznik w rt-2 styki robocze 7A , na czujnik idzie 7v wydaje mi się że powinno wszystko działać jak należy .Czy może ktoś widzi jakieś przeciw wskazania do takiego wykorzystania rt-2 ?


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wydaje mi się że RT2 ma czujnik termistorowy .... Prościej będzie jak zastosujesz przekaźnik i pływaki o których wspominałeś. Z RT2 nada się obudowa i zasilacz ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wydaje mi się że RT2 ma czujnik termistorowy .... Prościej będzie jak zastosujesz przekaźnik i pływaki o których wspominałeś. Z RT2 nada się obudowa i zasilacz ;-)

I stycznik :) prościej raczej nie będzie bo trzeba będzie ominąć cały układ z czujnika temperatury a co oprócz potencjometra wchodzi w ten układ to nie wiem :)Napewno układ tylko ze stycznikiem i zasilaczem będzie mniej awaryjny bo się może mniej popsuć .

Edytowane przez erda (wyświetl historię edycji)

299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mogę się powstrzymać, by wyjaśnić, że nazwa działu pochodzi od "Do It Yourself", a nie "Destroy It Yourself" ;-)


120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stycznik do dolewki? to ile mocy ma mieć ta pompka? Może chodziło o przekaźnik... Dokładnie o to mi chodziło, że gra nie warta świeczki - taka metafora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli zepsuty to jak najbardziej wykorzystaj z niego co się da :)

http://nano-reef.pl/topic/6479-dolewka-zagotowalem-siechyba-zbyt-ambitnie-chcialem/#entry71227

tu jest ładnie opisane. Na pewno obudowę można wykorzystać. Przekaźnik chyba też :)

Do tego dodam, że czujniki są tańsze w TME i w sklepie AVT też... Tyle, że nie wiem czy kątowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy można zastosować pompkę samochodową od spryskiwaczy jako dolewkę?

Od pewnego czasu coś takiego "łazi" mi po głowie:)

Może ma ktoś tak zrobioną dolewkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mac gyver to i z krawata by ją zrobił. A tak na poważnie to chyba pompka dozująca stanowi najmniejszy koszt urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy można zastosować pompkę samochodową od spryskiwaczy jako dolewkę?

Od pewnego czasu coś takiego "łazi" mi po głowie:)

Może ma ktoś tak zrobioną dolewkę?

Zrobiłem taką dolewkę, poniżej link do relacji.

http://nano-reef.pl/topic/57641-automatyczna-dolewka-diy-za-40-zl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mac gyver to i z krawata by ją zrobił. A tak na poważnie to chyba pompka dozująca stanowi najmniejszy koszt urządzenia.

można użyć pompki wodnej na 12v używanej w przyczepach kampingowych, mam takie pompeczki i działają świetnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.