Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Założenie Plan - ma być najprościej jak można, miękko, falująco i przyjemnie :)

Początek:
20170506_175410.jpg

Piach: RedSea Pink coś tam suchy. Nie wiem czemu się nazywa "pink"...
Lampa: na razie led diy. W planach led diy, ale inna :D
Filtr: HMF (filtr matowy). Jak widać na gąbce rosną... gąbki :)
Cyrkulacja: na razie WP-25. Miało być w parze z WP-10 i Twin Controller, ale WP-10 się zepsuła, więc będzie pewnie coś bardziej DIY...

Dzisiaj po długim układaniu skały:

20170506_195532.jpg

Edytowane przez igor255 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy założyłeś akwarium i kiedy wprowadziłeś pierwsze zwierzątko? Bo ze zdjęcia wygląda, że równocześnie. Biedny koral!

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium wczoraj, a pierwsze zwierzątko dzień wcześniej. Koral od rana płacze ;)

A tak serio, to 3/4 wody z dojrzałych akwariów (moich), skała również, filtr również już dojrzały. Gąbki na nim raczej od wczoraj nie urosły ;)

Korale pokurczone, bo zdjęcia robione od razu po włożeniu i ułożeniu skały.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, zmylił mnie początek : Założenie - ma być najprościej jak można, miękko, falująco i przyjemnie

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, faktycznie dwuznacznie - nie pomyślałem :)
Założenie w sensie planu... Zaraz to edytuję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak ten filtr HMF będzie się sprawdzał w morskim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się w zasadzie sprawdził :) Pracował w tym szkle ponad rok. Syf się nie zbiera. Jest domem dla wieloszczetów, kiełży i pewnie całej masy innych pożytecznych zwierząt.

Cieszy mnie też, że gąbkom pasuje. Pewnie jest tam wolny, równomierny przepływ i dlatego wybrały sobie takie miejsce... Mam nadzieję, że będą rosły dalej, bo bardzo mi się podobają. Szkoda tylko, że nie żółte :D

Edytowane przez igor255 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Detrytusu w gąbce się nie odkłada? A jak parametry przy takiej filtracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odkłada się. Tętni życiem, więc chyba ono dba o czystość w swoim domu :) Jedynie nieco w miejscu mocowania gąbki się odkłada (takie wąskie szklane prowadnice na końcach). 

O parametrach ciężko mi mówić, bo było tam też dużo makroglonów, więc to mogła być też ich zasługa... . NO3 salifert 0, PO4 coś tam się pojawiało na salifercie, ale niewiele.

Makroglony również w planach, ale nie w samym zbiorniku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium bardzo mocno czeka na nową lampę. Wszystkie części już od jakiegoś czasu leżą, tylko brak czasu na złożenie. Lampa która jest obecnie, jest ewidentnie za słaba. Możliwe również, że z wiekiem straciła już sporo ze swojej mocy...

 

Zdjęcie na szybko z telefonu zaraz po podmianie:

Akwa73_20170723_212134.thumb.jpg.e49336b27ab9e9a88fbb1e7aba362b59.jpg

 

Dzięki za zainteresowanie i sorry za lekko opóźnioną odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nową lampą (można porównać ze starą post wyżej):
y99N5WY.jpg

AeaKqs6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Te żaglopłetwe tam pasują jak śwince siodło...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za magiczna lampa, bo kolory naprawdę ładne? I możesz też coś napisać o starej lampie, żeby mieć punkt odniesienia do porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara lampa, to była lampa na paskach led opisana tutaj:

Wysłużona. Zrobiła swoje, ale na to akwarium była za mała, no i poza tym lada chwila stukną jej 4 lata, więc miała prawo świecić już słabiej niż początkowo.

Nowa lampa jest podobnej konstrukcji, ale już nie na paskach, a na diodach power led 3W. 3 kanały po 8 diod. Sterowanie na arduino, płynne. "Wymieszanie" kolorów nie jest idealne, ale mi to nie przeszkadza, ma swój urok. Poza tym jak chciałem mieć lampę <2cm nad powierzchnią wody, to nie ma co liczyć na wymieszanie kolorów. W lampie jest dużo diod UV o różnych długościach fal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diody masz tylko przyklejone do blachy aluminiowej jakiej grubości, bez aktywnego chłodzenia? Jak z temperaturą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie jest aluminiowa. Jakaś dość twarda stal wycięta ze starej, solidnej półki regałowej. Ciężko było to wyciąć... Grubość na oko to jakieś 3mm, ale mogę się mylić - nie mierzyłem.

Bez aktywnego chłodzenia. Temperatura blachy przy max mocy = 38*C. Zastanawiam się nad delikatnym podmuchem, ale jeśli już to będzie to went. turbinowy za akwarium i kanał mały dyskretny od niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam radiator aluminiowy, pasywne chłodzenie i temperatura też jest 38°. Diody 3W, ale wysterowane na 2,2W. Nie zamierzam dawać żadnych wentylatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wysterowane na 95% w momencie maksymalnym dziennego cyklu. Tyle, że latem w gorące dni może się zrobić cieplej... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.