Skocz do zawartości
igor255

45L Moja pierwsza słona woda

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu zakładam temat swojemu zbiorniczkowi.

Nie będę się zbytnio rozpisywał - raczej wrzucę fotki. Jak będziecie mieli jakieś pytania lub rady, to chętnie odpowiem lub wysłucham :)

Akwarium zalane wieczorem 17 listopada 2013.

35L z dojrzałego zbiornika (dzięki Walker :) ). Reszta świeża solanka na soli Instant Ocean.

Tydzień później doszło 3,2kg żywej skały z erybki.

Za kolejny tydzień doszło nieco więcej z forum (dzięki Japarepagua) z życiem na niej - Favia, Zoa, rurówki i cała masa drobnego życia.

post-22004-0-87726700-1448296383_thumb.jpg

14 grudnia doszły dwie szczepki Briareum z forum (dzięki Ozeh).

18 grudnia wsypaliśmy piasek Blau z erybki.

post-22004-0-17396500-1448296438_thumb.jpg

Dzisiaj (26 grudnia 2013) wpuściliśmy trzy krewetki Lysmata seticaudata, szczepkę zielonych Zoa i szczepkę zielonej Sinularii (dzięki Nanokaczor :) i jednocześnie polecam gorąco!).

I w końcu aktualna całość:

post-22004-0-28436800-1448296585_thumb.jpg

PS. Przepraszam za kolory na zdjęciach, ale cały czas jeszcze walczę z WB :D

Edytowane przez igor255 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia fajne :) Widzę, że świecisz ledami. Co to za lampka? Diy czy coś gotowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampka DIY :) Na ledach smd 3528 (taśmy). Mogę podać moce i kolory, ale z głowy nie pamiętam... Nie jest piękna, ale mogę wrzucić fotkę jeśli chcesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panie zaczyna to fajnie wyglądac :-D. Nie wiem tylko czy nie za dużo tej skały dałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej powiedz jakie masz cyrkulatory (moc) :smiling: bo widze ze sa dwa. Ladne akwa :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampka DIY :) Na ledach smd 3528 (taśmy). Mogę podać moce i kolory, ale z głowy nie pamiętam... Nie jest piękna, ale mogę wrzucić fotkę jeśli chcesz :)

Bardzo chętnie. Napisz szczegóły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, gdyby nie Twoje odpowiadanie na milion moich "głupich" pytań, to to akwarium pewnie by nie powstało, a na pewno nie powstałoby tak szybko. Dziękuję!

...

Lampka

post-22004-0-13034600-1448296972_thumb.jpg

4,32W fioletowe

2,88W czerwone (+1,68W wyłączone)

15,36W niebieskie

9,6W białe

W sumie 33,84W. 2cm nad taflą wody.

Szkoda, że jej nie przetarłem przed zdjęciami :D Na żywo nie widać tego... Dopiero lampa błyskowa ukazała syf :(

post-22004-0-23518600-1448297000_thumb.jpg

...

Walker, no trochę za dużo... Ale co miałem zrobić :D Szkoda mi było suszyć. Jakoś to ułożyłem. Parę drobnych jest jeszcze w kaskadzie. Do tego ta najwyższa półka jest na dużym magnesie (takim z jvp). Jakoś to się kupy trzyma i mi się podoba, ale parę dni to trwało zanim to jakoś znośnie ułożyłem.

Będzie kolejna motywacja na większe :D Tylko najpierw jedno słodkie zlikwiduję :)

PrzemekNS, cyrkulatory dwa. Koralia nano 1600 oraz JVP-110. Do tego sporo ruchu daje też kaskada FZN-3.

JVP-110 - świetna proporcja cena/jakość :) No chyba, że ktoś ma akwarium w sypialni, ale wtedy w pierwszej kolejności z takiej konfiguracji powinien pozbyć się FZN-3. Przy nim JVP to cichacz :p

...

Dzisiaj przy całym świetle:

post-22004-0-82351000-1448297016_thumb.jpg

Edytowane przez igor255 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Igor jeżeli nie majstrowałeś z kolorami w PS to masz zdecydowane za dużo czerwonego światła i zdecydowanie za mało niebieskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walker, nie mam PS :) W gimpie nic w kolorach nie robiłem. Ale jest kiepsko ustawiony WB (balans bieli). Już mniej więcej wiem jak go ustawić, więc na kolejnych fotkach powinno być lepiej.

Czerwonego w lampie jest istotnie za dużo, dlatego część jest odłączona. Niebieskiego też mogłoby być więcej... Jakbym teraz robił to czerwonych dałbym symbolicznie, albo wcale, a zamiast nich dał jeszcze niebieskie. Mam już pewne rozwiązanie w głowie, ale czas pokaże co z tego wyjdzie.

Nie jest tak źle jak na fotkach. W rzeczywistości jest bardziej niebiesko niż fioletowo.

Wojas84, dzięki, ale to dopiero początek. Osobiście jak na ten czas powiedziałbym, że dla mnie jest "może być/przyzwoicie jak na start". Mam nadzieję, że kiedyś będzie choć trochę "super" :)

...

Zapomniałem napisać o najważniejszym. Jak widzicie jest trochę pusto (w akwarium, ale w portfelu też ;) ). A przede wszystkim nie ma zwierzaka, od którego większość zaczyna - Xenia. Ja też bym go chciał :D

Więc jak ktoś z mojej okolicy (Ząbki, Marki, Warszawa, Kobyłka itp.) ma nadmiar Xeni, albo innego łatwego życia, i chciałby oddać szczepkę/i wspomagając jednocześnie początkującego morszczaka to moja skrzynka PW jest zawsze otwarta :) Mogę się odwdzięczyć pifkiem, soczkiem, czekoladą - co kto woli (tylko od razu napisać, żebym nie musiał zgadywać :D ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsi nowi mieszkańcy (jeszcze się aklimatyzują):

post-22004-0-42882900-1448297605_thumb.jpg

Ślimaki Turbo z forum (dzięki Zabster).

...

Już myśleliśmy, że krewetki zostały tylko dwie, ale dzisiaj udało mi się zobaczyć trzy :)

Ze zdjęciem niestety gorzej, bo siedzą w tak ciemnym miejscu, że jest ciężko cokolwiek zrobić...

post-22004-0-77462100-1448297607_thumb.jpg

...

i ślimorki, które przyszły ze skałą (tą drugą) chyba się rozmnażają (a przynajmniej próbują):

post-22004-0-51404500-1448297618_thumb.jpg

Myślę, że to Columbella (oczywiście po innych osobnikach, bo ten jest cały w glonie wapiennym) :)

...

A tak poza tym to ciągle rozważam jak mam się pozbyć osiadłych ślimaków... Zarzucają mi sieci na zoa :(

Edytowane przez igor255 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy wczoraj u Biker-a. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci i obdarowani szczepkami. Oprócz tego mieliśmy przy okazji sposobność przez chwilę oglądać najładniejsze akwarium jakie do tej pory widzieliśmy :)

Wrzucę parę fotek, jak to wyglądało wczoraj wieczorem zaraz po włożeniu. Dzisiaj rano już trochę poprzestawiałem (nie zdążyłem fotek zrobić), ale to jeszcze nie to :D Propozycje mile widziane.

Zdjęcia kiepskie - spieszyłem się, bo zaraz gasło światło.

Montipora

post-22004-0-77441900-1448297830_thumb.jpg

Sarcophyton

post-22004-0-08531200-1448297855_thumb.jpg

Xenia na montiporach :)

post-22004-0-64584200-1448297881_thumb.jpg

Acropora

post-22004-0-91588800-1448297898_thumb.jpg

No i teraz całość wczoraj wieczorem:

post-22004-0-00669700-1448297918_thumb.jpg

...

Krewetki Lysmata wyjadły już wszystkie Aiptazje jakie były na widoku. Na skałce z Xenią przyszła jedna taka spora i będę mógł obserwować jak sobie z nią poradzą :) No chyba, że któregoś dnia wstanę i już jej nie będzie, to sobie nie poobserwuję :(

...

Byłoby mi bardzo miło gdybyście komentowali, podpowiadali, czy nawet krytykowali. Wiedziałbym wtedy, że ktoś to czyta :D

Na koniec Favia chyba głodna (?):

post-22004-0-58866100-1448297985_thumb.jpg

Edytowane przez igor255 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też bym dał więcej niebieskiego koloru a co do filtra nie masz problemu z parametrami wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam problemu, bo nie mierzę :D

A tak na poważnie to co masz na myśli z tym filtrem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam i trzymam kciuki :thumbup:


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Właśnie grzebałem w akwarium, zaraz podmiana...

post-22004-0-21028700-1448298188_thumb.jpg

Czy ta rozgwiazda (lewy górny róg na fotce wyżej) to jest pewne, że ona się tam pożywiała tą montiporą, czy istnieje może opcja, że się tylko przechadzała? Jak myślicie?

Edytowane przez igor255 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie bywa. U mnie się często przechadzają koral na to nie reaguje ale słyszałem też o takich co zjadają korale. Niby to ten sam gatunek a zachowanie różne. Chyba zależy od charakteru rozgwiazdy, ja mam łagodne :)


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie tamtą zdjąłem i patrzę czy nie ma innych na koralowcach.

...

Dzisiaj (przed chwilą):

xe7i.jpg

... i już więcej nie grzebię... No może jeszcze przerobię skimmer, ale potem już nie grzebię :D

Martwi mnie tylko, że Sarcophyton-y się jeszcze nie otworzyły od przyjazdu... To normalne? Jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sarcophyton nie otwierał się przez tydzień, tak więc daj mu trochę czasu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff... Dzięki :) Już myślałem, że coś z nim nie tak...

Będzie niespodzianka jak się otworzy, bo już trochę zapomniałem jak wyglądał (specjalnie nie będę sprawdzać w necie :D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Igor, szalejesz :D Juz SPSy

Powodzenia!!!

Na tym forum nie zabrakne Ci dobrych rad (a i tych do d*py tez sporo dostaniesz :p ) wec na reszcie bede mial spokoj ;)

Teraz ja Cie bede meczyl nt roslin i gekow :p

Sluchaj Walkera, Mintaja itp bo to sa ludzie z ogromem wiedzy


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.