Skocz do zawartości
mareko1

Zmieniający się poziom wody w odpieniaczu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakieś dwóch tygodni mam problem z odpieniaczem; odpieniacz to produkcja jednego z kolegów z forum ( ma on już swoje lata) na pompie AB 2000/1. Problem polega, że co jakiś czas w odpieniaczu opada mi poziom wody do wysokości przegrody w sumpie. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu poziom wody idzie do góry do takiego jaki ustawiłem/powinien być. Co może być przyczyną takiego zachowania odpieniacza, dodam że pompa była czyszczona kilka dni temu ( w sumie nie była brudna) oraz, że trzy dni temu odpieniacz mi przelał ( ale to chyba przez mix mrożonek do karmienia korali).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wina pienidla , raczej pompy , masz stozek czy zwykly odpieniacz ? Jesli stozek to u mnie bylo to samo ze nie raz nie dwa siadal lub przelewal , ale to zalezy co dodasz do akwa np z chemii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wina pienidla , raczej pompy , masz stozek czy zwykly odpieniacz ? Jesli stozek to u mnie bylo to samo ze nie raz nie dwa siadal lub przelewal , ale to zalezy co dodasz do akwa np z chemii

Odpieniacz to stożek. Co do siadania po chemii czy karmieniu to zawsze tak miałem, że jak siadał to poziom wody w odpieniaczu nie opadał a jedynie przestawał pienić i opadała piana. Teraz mu się robi tak, że po prostu opada poziom wody do poziomu komory a normalnie to mam ustawiony poziom wody o jakieś 3-4 cm niżej od krawędzi gdzie wkłada się kubek. Też mam podejrzenia, że pompa siada, ale przed wymianą warto spytać czy może ktoś nie miał podobnych objawów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na pompę - ja tak miałem jak mi pszczółka padała, po wymianie poziom wrócił do normy.


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam na uszkodzona pompę i tu bym szukał przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wylot z odpieniacza masz nad wodą?

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.