Skocz do zawartości
Gość Enia

mini mikro solniczka 4 litry ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Enia

Nie wiem co Wy tam dzisiaj porabiacie ;) ale ja zajęłam się nowym domkiem dla tridacn.Z powodu dzikich krabow,wieloszczetow i diodona od dłuższego czasu perełki siedziały w podwieszonej pod lustrem wody szklanej klatce.Nie było to idealne rozwiązanie,a nie potrafiłam z nich zrezygnować.Z diodona też nie.Czyszczenie klatki ,która składała się z wielu szklanych pasków było prawie niemożliwe i doprowadzalo mnie do szału. :( Była też w niej słaba cyrkulacja i robiło się dino.Znalazłam stare akwaruim 6 l. Postawiłam je na listwach na dużej solniczce .Wodę do niego doprowadzilam rurką z pompką z głównego akwa.Dremelkiem odcielam kawałek szkła z bocznej szybki mini solniczki.W ten sposób woda wraca do duzego akwarium, a w małym zostają tylko 4 l. :) .Lampke wzięłam z akwa 30 l. Odpada mi grzałka, dolewka.Parametry są stałe .Miałam tylko problem ze zbyt dużym ruchem wody( pralka) ,ale wycielam w rurce blisko pompy 2 dziurki.Dzięki temu strumień wody jest slabszy.8 cm od końca rurki też wycielam mały otwór,żeby w razie braku prądu nie wyssało mi całej wody z mini solniczki.To wszystko to jest prowizorka. ;) Chcialam tylko sprawdzić czy jest możliwe wyregolowanie przepływu wody,żeby tridacnom pasowało .Udało się,więc chce zamówić sobie akwarium ze szkła opti ,wkleić szklaną rurke o ksztalcie,, u".Zakoncze ją pioropuszem,żeby woda łagodniej się rozlewała przy dnie. I oczywiście muszę kupić malusi kawałek skały syntetycznej bez gości.Marzą mi się jeszcze maleńkie szczepki kolorowych gorgoni. :) Oto kilka zdjęć eksperymentu. :)Niestety obojętnie jak nie obracam zdjęć ,wklejaja się tylko w jednej pozycji.Może telefon mam eknięty. ;) I jakby co to nic jeszcze dzisiaj nie piłam. :)

post-19418-0-43854400-1388525064_thumb.jpg

post-19418-0-87717800-1388525204_thumb.jpg

post-19418-0-20178800-1388525221_thumb.jpg

post-19418-0-33197100-1388525249_thumb.jpg

Edytowane przez Enia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No myślę że "o suchej buzi" nie powinnaś kończyć dnia :) Bo pomijając Nowy Rok, to taki projekt warto oblać.

Fajne - osobiście lubię takie kreatywne rozwiązania. Jak myślisz, jest szansa na piaseczek i jakieś delikatne zoasy na kamyczkach ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

No już po ;) Myślałam o piasku,ale obawiam się,że za bardzo by nim mieliło.Może jakiś żwirek koralowy?Zoaski mogą być,ale tylko niebieskie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PPomysl przedni a jezeli zda egzamin to jeszcze lepszy...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Dzięki. :) Musi się udać. :) Tak sobie siedzę i myślę i właśnie sobie uświadomiłam, że założyłam czterolitrowe akwarium z ośmiosetlitrowym sumpem. ;) haha. Ps. ale to już po procentach,więc nie wiem czy dobrze myślę ;)

Edytowane przez Enia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję inwencji. Bardzo ładne masz te małże (jestem zazdrosna nie ukrywam).


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już po ;) Myślałam o piasku,ale obawiam się,że za bardzo by nim mieliło.Może jakiś żwirek koralowy?Zoaski mogą być,ale tylko niebieskie :)

Jak nie, jak tak :) Tylko niebieskie :) Choć odrobina zieleni i czerwieni też by ładnie wyglądała. Żwirek może być, a co do piasku, jeśli dasz szeroki strumień, nie będzie mieliło :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego z Opti ? a Nie z Akrylu ? Przy takim małym akwa koszt nie będzie duży, przejrzystość ogromna, a i będzie dużo lżejszy niż z szyby. Super pomysł z tym maleństwem :) Sam kiedyś o tym myślałem żeby postawić półeczkę nad akwa i tam postawić takie długie, wąskie i niskie akwa


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Nie wiem, czy czasem akryl nie jest bardziej podatny na zarysowania.???Przejrzystość jest większa niż opti?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzystość jest dużo większa niż opti, ale jest też bardziej podatny na zarysowania. ale przy tak małym akwa nie będzie problemem przetrzeć od wewnątrz szmatką lub gąbką. Są tez specjalne czyściki do akrylu


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

A gdzie takie cudo można zamówić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy na forum magika od akrylu :) Z tego co sie orientuje to Seb tez takie robi


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Hm? Magika od akrylu?;) To bardzo proszę o pilny kontakt do tego magika póki po urodzinach mam jeszcze pieniądze ;) Teraz jeszcze doczytalam,że akryl z czasem żółknie,więc chyba zostanę przy opti. :)

Edytowane przez Enia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Eeksperyment nie do końca się udaje.Minęły 3 dni ,a tridacny lekko zciemniały.Obawiam się, że lampka ,która wzięłam z akwarium 30 l jest za słaba.W dużym akwarium wisiały w klatce pod t5 i dodatkowo dochodziło do nich trochę światła z ledów.Narazie przesunełam nad nie duża lampę T5 i jest znacznie jaśniej.Zastanawiam się czy nie powiesić nad akwarium nad nimi tylko ledów.Czytałam wczoraj, że tridacn nie można prześwietlić i że wymagają światła t5 aż 250 w.Czy ktoś z was ma może tridacne dłuższy czas i która ma ładne przyrosty tylko pod ledami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.