Skocz do zawartości
irekjanosik

Rurowka zgubila pioropusz...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzis popoludniu patrze do akwa i widze pioropusz rorowki osobno.......czy to normalne???? co z tym robic??? wlozyc do tej rury co byla???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puscila pioropusz bo cos jej nie pasowalo zostaw , powinna odbudowac rurke w nowym miejscu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie normalne. Jest to zwykle objaw stresu. Czesto jednak pioropusz odrasta.

Proponuje uzyc Google bo temat byl walkowany wielokrotnie

https://www.google.co.uk/search?q=rurowka+pioropusz+nano-reef&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&gws_rd=cr&ei=XL3FUuKIG-qu7AbuyoFo

i przypomnij sobie regulamin (zwlaszcza pkt 2) :)

http://nano-reef.pl/topic/18642-regulamin-forum-wazne-przeczytaj/

Pozdrawiam


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli zostawie rurke i pioropusz osobno w spokoju i czekam...dzieki za rady i sorki dla moda za powtorke tematu pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie do konca jest tak, ze sobie zrzucila to jej odrosnie.

Zrzucila bo jej bylo zle z jakiegos powodu. Moze za silny prad, moze parametry wody zle, moze cos ja skubalo.

Jesli przyczyna nie ustapi to rurowka nie odtworzy pioropusza. Zastanow sie co moglo byc nie tak, ale najpierw poczytaj te tematy, ktore podlinkowalem. Moze cos znajdziesz.......


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skubac nic nie powinno bo mam 2szt ocelaris,i gobidon,1 pterapagon i decore a parametry i cyrkulacja moze bo kupilem ja kilka dni temu a w sklepach wiadomo inne parametry :( jutro komplet testow wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pojawi się nowy pióropusz to będzie on niestety mniejszy i mniej kolorowy:(


ReefMax, 2*Koralia Nano 1600, NewJet 1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcale niekoniecznie mniejszy, to jest dosyć obiegowa opinia

u mnie też odpadł, ale sie odnowił , fakt na poczatku był mizerniejszy , ale po około 2 - 3 miesiacach jest taki sam lub nawet ładniejszy.

u mnie zrzuciła w wyniku aklimatyzacji - kupiłem ją i zrzuciła ale przyznaje się miałem marne parametry wody

badź dobrej myśli, ale zastanów się dlaczego tak się stało, bo jak pisano powyżej zrzucenie pióropusza świadczy o czymś niekorzystnym

pozdrawiam Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja natomiast zauważyłam coś takiego,

rurówka Protula Bispiralis wyrzucała coś jakby jajeczka takie pomarańczowe.

Po kilku dniach wcale się nie otwierała , zaglądałem latarką w tą rurkę i po jakimś czasie w środku zrobiło się biało.

Ten cały pióropusz się tam rozkładał widocznie.

Wiec pomyślałem ,że padła ,ale nie ruszałem. Dodam jeszcze ,że Ecsenius Stigmatura ją męczył i pakował się na wstecznym w tą rurkę.

Po około 2 tygodniach coś zaczęło wyłazić , był to maleńki pióropusz.

Z każdym dniem stawał się coraz większy. Na chwilę obecną jest ,większy ale jeszcze różowy.

Tak czy inaczej idzie w czerwień. Czyli nie do końca mogę się zgodzić z tym ,że kiedy odrasta jest biedniejszy.


Pacific Sun BP 160W + 4x24w T5, Deltec SC1455 , Jebao wp-40 , NewJet6000 , 40kg LR , Soft, LPS ,SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.