Skocz do zawartości
maniek250981

Kostka Aquael 30l i problem z glonami na szybach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was.Problem polega na tym że na szybach obrastają glony brązowe.Kostka pracuje około 6 miesięcy.Wszystko stawiałem od początku(martwa skała ,żwirek koralowy,woda własna z ro+di plus bakterie micro-life.)Moim zdanie akwa juz dojrzała.Czytałem na różnych forach że kostka 30l nie nadaję się do nano ze względów z utrzymaniem parametrów.Moje parametry to ph-8,3 NH3-0 NO3-10 NO2-pomiędzy 0 a 0,025 PO4-0,4 Kh-10 Ca-450 Mg-1300 Si-0 zasolenie 1,023.Akwa pracuje na filtrze kaskadowym fzn-3 z włożonym odpieniaczem i wkładami puregen i phosguard z dodatkiem cienkiej warstwy orginalnej gąbki.Posadzone kilka polipów zielonych i brunatnych oraz xenia pulsująca.Zwierzaków jeszcze nie kupowałem,dostałem tylko kraba pustelnika który juz dwa razy zrzucił pancerz.Proszę o poradę,bo denerwuje mnie to czyszczenie glonów z szyb.Obsada będzie niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż fotkę zbiornika. Na skale są glony czy tylko na szybach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzie nie mam czym zrobić zdjęcia.Glony są tylko na szybach.Skała ma rózne kolorki nie widzę na niej glonów brązowych i zielonych.Problemem jest to że nie mam jeszcze obsady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką obsadę planujesz?bo oprócz ślimaków do 30L raczej już nic pasuję,no może jakieś malutkie krewetki.Jest ich więcej wieczorem jak gasisz światło,a rano jest ich dużo mniej?i pojawiają się po włączeniu światła?

Z resztą to wróżenie z kart bez zdjęcia,bo mogą to być okrzemki,może to być Cyjano,i mogą to być zwykle glony które każdego co kilka dni denerwują.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Czytałem na różnych forach że kostka 30l nie nadaję się do nano ze względów z utrzymaniem parametrów.Moje parametry to ph-8,3 NH3-0 NO3-10 NO2-pomiędzy 0 a 0,025 PO4-0,4 Kh-10 Ca-450 Mg-1300 Si-0 zasolenie 1,023

nie wiem jak realne są te parametry ale utrzymanie PH na poziomie 8,3 w takim akwarium jest Całkowicie nierealne

Edytowane przez rekin (wyświetl historię edycji)

d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzema testerami ph mierzyłem i zawsze to samo.Raczej zwykłe glony co kilka dni mnie denerwują-hahahaha.Jak szybki powycieram to co kilka dni może co 1,5 tygodnia powoli wychodzą.Moja obsada to bedzie slimak turbo jedna krewetka plus dwa błazenki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakimi testami mierzyłeś???? może 7,6 to się zgodzę ale na pewno nie 8,3


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz się z tym liczyć, że w każdym akwarium co tydzień dobrze jest szyby wyczyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzema testerami ph mierzyłem i zawsze to samo.Raczej zwykłe glony co kilka dni mnie denerwują-hahahaha.Jak szybki powycieram to co kilka dni może co 1,5 tygodnia powoli wychodzą.Moja obsada to bedzie slimak turbo jedna krewetka plus dwa błazenki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektroniczny pożyczonym z pracy,zoolek zwykły,i specjalistyczny do mierzenia ph w basench(pojemnik z kolorową skalą do którego wrzucasz tabletkę).Jak zakładałem kostkę to na początku miałem 7,5 ph.teraz jest czasami 8,2 i 8,3.Powiem tylko że odpieniacz co tydzień jest brudny i go czyszczę.Mam takze duże odparowania wody w okolicy 1cm na tydzień.Robie tylko dolewkę z ro+di.zasolenie zawsze w normie 1,023.Na początku troszkę spadało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz wahania PH dzień - noc???


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie sprawdzałem nocą.Przepraszam nie wiedziałem że nocą trzeba sprawdzać?Nigdzie nie wyczytałem na forach że są różnice w ph między nocą a dniem.A co możecie powiedzieć o kosztach solniczki 390litrów.Dostałem od znajomego niedawno takie szkieło narożne o wymiarach 107x107x168 i wysokości 50.Jestem teraz w trakcie spawania stelaża do tego akwa bo dostałem tylko samo akwarium z pokrywą.Jaki osprzęt jest potrzebny i jakie koszta i czy musi być sump?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do tej pory PH mierzyłeś rano czy wieczorem??


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rano i popołudniu.A możesz mi cos poradzić co do akwa 390l bo się przymierzam tylko nie wiem czy podołam z kosztami utrzymania i sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim litrażu będzie ciężko udźwignąć system bez sumpa.

Akwarium ma komin?

Edytowane przez BAU (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest na komin,ale a od znajomego dostałem komin do wklejenia do akwy bo robił taki przymiar ale zdecydował sie na 1000 litrów i oddał mi za darmo to akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakiego litrażu musi być sump do takiego akwa?i co dalej z osprzętem??????a jaki odpieniacz????Nic nie kręce jestem nowicjusze w dziedzinie nano,przez kilka miałem tylko tropikalne akwarium.Komin do stałem do wklejenia w akwa i w akwarium nie ma zrobionych zadnych otworów.Dlatego do was piszę z prośbą jaki bedę potrzebował sprzęt do tak dużego akwarium i jaki koszt?Chyba jest to forum aby pomóc a nie zlać człowieka?

Co do otworów nie ma problemu znajomy mi wywierci.

Edytowane przez maniek250981 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest na komin,ale a od znajomego dostałem komin do wklejenia do akwy bo robił taki przymiar ale zdecydował sie na 1000 litrów i oddał mi za darmo to akwarium.

Nie bardzo rozumiem.

Dostałeś komin do wklejenia? A są jakieś otwory w dnie lub ściance? Nie pisz posta pod postem tylko użyj opcji edytuj.

Edytowane przez BAU (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman@ chłopak kręci na prawo i lewo z informacjami..... Widać to od samego początku.

Rano i popołudniu.A możesz mi cos poradzić co do akwa 390l bo się przymierzam tylko nie wiem czy podołam z kosztami utrzymania i sprzętu.

jak byś mierzył rano i wieczorem to wiedział byś, że są wahania PH rano spadek wieczorem wzrost,a tego nie wiedziałeś :p

więc po co ściemniasz ???

Edytowane przez rekin (wyświetl historię edycji)

d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek. Nowy jest.

Marcin. Nikt Cię jeszcze nie zlał.

Szukasz pomocy? Zadawaj precyzyjne pytania i udzielaj precyzyjnych odpowiedzi to ją na pewno uzyskasz.

Jeśli chodzi o nowe szkiełko to znów odwołuję się do tego co w wierszu powyżej.

Co chcesz trzymać.

Akwarium morskie to system pod pewną grupę lub mix zwierzaków i pod to musi być zaprojektowany.

Wiele odpowiedzi na pytania które chcesz zadać już tu jest. Po co wyważać otwarte drzwi.

Poczytaj o naszych akwariach i zobaczysz najróżniejsze kombinacje sprzętowe.

Na pewno coś dobierzesz a w przypadku wątpliwości będziesz zadawał profesjonalne pytania.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.