Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Chce założyć akwarium 112l o wymiarach 80x35x40 z sumpem . Szukałem informacji na ten temat ale większość ludzi decyduję się na panel przy tym rozmiarze akwarium , a to z powodu $ lub braku miejsca. Chce zacząć od projektu sumpa ponieważ to od niego będą zależały wymiary szafki . Chciałbym zapytać jaka pojemność będzie optymalna do 112l zastanawiałem się nad standardowym zbiornikiem 54l 60x30x30 . Czy pompa New Jet 1200 wystarczy do takiego zestawu i jaki odpieniacz był by optymalny

Z góry dzięki wszystkim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sump projektuje się głównie pod odpieniacz, a obiegówka trochę za słaba, przynajmniej NEWA 1700. Więc jak już wybierzesz odpieniacz to wtedy dobiera się rozmiar sumpa i wymiary komór. W tym litrażu to rozejrzałbym się za odpieniaczem wykonanym przez kolegów z forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedz . Co do odpieniacza to wolałbym coś seryjnego :) mam możliwość kupienia w dobrych pieniądzach Tunze doc 9002 . Czy taki skimmer będzie się nadawał ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9002 to odpieniacz wewnętrzny i raczej nie nadaje się do sumpa, chyba że poziom wody byłby bardzo wysoki. Po drugie jak na ten litraż będzie za słaby moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jeszcze raz dzieki. A czy może ktoś polecić mi jakiś odpieniacz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet...? Obsada...? Ilość miejsca w sumpie...?


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obsada całkiem standardowa jak dla nowicjusza czyli

2 błazenki + ekipa do zadań specjalnych (ślimaki krewetka rozgwiazda morze pustelnik).

Sumpa jeszcze nie ma czekam najpierw na odpowiedni odpieniacz :) Co do kasy to myślałem tak 500 - 700zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukał bym czegoś używanego. Sam ma odpieniacz na pompie tunze z body DIY. Fajnie pieni. Ale to czy jest odpowiedni wyjdzie przy większym obciążeniu akwarium.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy morzesz podać mi wymiary twojego odpieniacza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schuran Jetskim 100 zajmuje mało powierzchni w sumpie, musiałbyś sprawdzić tylko czy zmieścić Ci się na wysokość. Można znaleźć używany w dobrym stanie.


Pozdrawiam

AQUA

182l +60l + 50l : 90x45x45 :Razor 160W 16k: Jebao RW4 + Jebao RW4, 14 kg LR, 4 kg LS, Jetskim 120; 60x30x36  "Refugium" 3 x full spectrum+ techniczny 7 x royalblue 3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam myśleć o body DIY :) Czytam czytam i oglądam , ale nic nie znalazłem na temat konkretnych wymiarów odpieniaczy . Czy takie coś coś będzie działało :

Komora reakcyjna 100mm (120mm) 400mm wysoka z pompą NJ1700 (NJ2300) pompa obiegowa NJ1700 spływ i rewizja 25mm powrót 20mm ? Co do wielkości komina to jeszcze nie wiem.

Co myślicie ?

Rozmawiałem dziś z kolegą z pracy na temat aiwa morskiego , okazało się że miał kiedyś jedno a Odpieniacz uzalega mu na strychu .

Koniec końców dostałem za free AM turboflotor 1000 multi SL .

Co o tym myślicie nada się

Edytowane przez d8vil (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.