Skocz do zawartości
Smoko

350-400l kompletowanie sprzętu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po przypadkowych odwiedzinach w Aquamedicu w Bogucinie (kupowałem tan hydraulike do mojej Tanganiki 2000l) chyba zaraziłem się chorobą zwaną słona krew :)

Po obejrzeniu galerii Waszych akwari oraz wizycie u kilku osób osobiście (podziękowania dla Tomcio i Micrusa za poświęcony czas) postanowiłem posolić jedno ze szkieł w moim domu :)

Akwarium najprawdopodobniej będzie w kwadracie 90x90 lub 80x80 wysokość 50/55 cm + sump

Czy jest ktoś z forumowiczów posiadaczem odpieniacza Blau Scuma IT 150 ?

http://erybka.pl/pro...uma-IT-150.html

Jeżeli tak to prosiłbym o opinie na jego temat.

Czy taki odpieniacz da radę w 350-400l kostce ?

+ do tego na obieg Eheim Compact+ 3000

http://erybka.pl/pro...mpact-3000.html

Na razie planuje głównie korale miękkie i kilka twardych + pare rybek.

Pozdrawiam

Smoko

Edytowane przez Smoko (wyświetl historię edycji)

Akwarium ok 480L + sump 195L

160x60x50h

30kg LR + 10 kg LS

Skimz Monzter SM 201

T5 - 8x80W

Jebao WP 40 + RW 15

Obieg Aqua Nova 6500

Balling

Kierownik budowy wielkopolska

a95c8ee5cc40e2027468fdbbf758c326u735a647.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ten odpieniacz pracuje ale znając jakość niektórych produktów tej firmy ja bym odradził.

Dołóż kilka stówek i zakup lepiej Vertex Omega 150.

Wiedziałem ten odpieniacz i spokojnie do takiego zbiornika jak planujesz to Ci wystarczy. Cena/jakość/wydajność wydaje się nie mieć konkurenta. Wszystkie plastiki są takie same jak w RE RedDragon. W wyższych modelach Vertexa są nawet pompy Royla Exclusive.

Te odpieacze BLAU mają chyba pompy Aqua Medica. A one nie są w sumie takiej najgorsze.

Vertex Omega 150 ma pompę SICCE. Jest to włoski producent który robi tez pompy dla TUNZE.

Ja mam pompę SICCE jako obieg... nie narzekam.... jest w miarę cicha (muszę ja troszeczkę wygłuszyć jeszcze wężem sylikonowy i jakąś podkładką)

Edytowane przez Warszawiak (wyświetl historię edycji)

ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ten odpieniacz pracuje ale znając jakość niektórych produktów tej firmy ja bym odradził.

Dołóż kilka stówek i zakup lepiej Vertex Omega 150.

Wiedziałem ten odpieniacz i spokojnie do takiego zbiornika jak planujesz to Ci wystarczy. Cena/jakość/wydajność wydaje się nie mieć konkurenta. Wszystkie plastiki są takie same jak w RE RedDragon. W wyższych modelach Vertexa są nawet pompy Royla Exclusive.

Te odpieacze BLAU mają chyba pompy Aqua Medica. A one nie są w sumie takiej najgorsze.

Vertex Omega 150 ma pompę SICCE. Jest to włoski producent który robi tez pompy dla TUNZE.

Ja mam pompę SICCE jako obieg... nie narzekam.... jest w miarę cicha (muszę ja troszeczkę wygłuszyć jeszcze wężem sylikonowy i jakąś podkładką)

Mam tylko takie pytanie skąd masz taką wiedzę?

Broń Boże nie kwestionuję jej w żadnym aspekcie. Ogólnie wertuję co się da o odpieniaczach i poszczególnych producentach... ale na takie info nie natknąłem się :)

Edyta: spox przeczytałem z ciekawości opis i parametry na erybce :thumbsup:

Edytowane przez Androctonus (wyświetl historię edycji)

Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z produktami marki BLAU miałem do czynienie już nie raz.

Konstrukcja tego odpieniacza co proponujesz przypomina mi konstrukcję Veipro :) Może przez tą gąbkę na wylocie.

Z pompami Aquamedica tylko w odpieniaczu Turboflotor Blue1000 Którego miałem. Nie jest zły tylko czasami mam wrażenie, że pompa w nim jest za słaba. (AQ1200) Ale nadal pracuje tyle, że w akwarium mojej dziewczyny.

Jeśli chodzi o Vertexa. Widziałem go podczas "pracy".

Interesowałem się jego możliwościami, pracą, wymiarami no i przede wszystkim ceną. Swego czasu przymierzałem się do jego zakupu. Ale trafiłem na taką okazję że za jego cenę miał bym 3 takie co mam teraz. Więc z tej okazji skorzystałem.

Ale można też za rozsądne pieniądze kupić mercedesa Bubbel King 180... tylko kto wie jaki ma przebieg i jak długo pompa będzie sprawna i wydajna. A naprawa jest strasznie droga.

Swoją drogą ja mam kopie tego odpieniacza na pompie tunze. Jestem zadowolony.

EDIT

W Omedze 150 masz jeszcze mniej prądożerną pompę :)

Edytowane przez Warszawiak (wyświetl historię edycji)

ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smoko,

Warszawiak dobrze podpowiada. Zwroc uwage na fakt, ze jeden trafiony zakup sprzetu pozwala na dobre prowadzenie akwarium, bez wiecznych mysli, ze moze odpieniacz jest za slaby lub powinienem miec dwie a nie jedna lampe.

Moim zdaniem ten odpieniacz bedzie za slaby a pompa obiegowa taka "na styk". Wolalbym 4-4,5 tys.l/h obiegu.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smoko,

Zwroc uwage na fakt, ze jeden trafiony zakup sprzetu pozwala na dobre prowadzenie akwarium, bez wiecznych mysli, ze moze odpieniacz jest za slaby lub powinienem miec dwie a nie jedna lampe.

O tej kwesti nawet nie ma co wspominać, jest jasna i oczywista jak słońce...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kostkę właśnie 90x90x55 i tego Eheima. Powiem tak-slabo dmucha na ok 1,6 m. Teraz brałbym coś klasy 4500-6000 l/h

Qlfon mobilnie.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Sicce 2400l/h I zastanawiam się na zamianą tego na coś mocniejszego. Może Aqua Medic'a coś bo słyszałem, że ciche.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten odpieniacz http://aquaspec.pl/o...-whiteskim-200/ ?

Edytowane przez Smoko (wyświetl historię edycji)

Akwarium ok 480L + sump 195L

160x60x50h

30kg LR + 10 kg LS

Skimz Monzter SM 201

T5 - 8x80W

Jebao WP 40 + RW 15

Obieg Aqua Nova 6500

Balling

Kierownik budowy wielkopolska

a95c8ee5cc40e2027468fdbbf758c326u735a647.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Ten "wynalazek" to całkiem spoko sprzęt, sam korzystam z odpienka Sebastka :thumbup:

Oczywoście nie wszyscy są przekonani do DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi akurat to nie przeszkadza. Pytam jedynie o opinie, najważniejsze żeby dobrze i długo działał. A robiony może być nawet w piwnicy.

Edytowane przez Smoko (wyświetl historię edycji)

Akwarium ok 480L + sump 195L

160x60x50h

30kg LR + 10 kg LS

Skimz Monzter SM 201

T5 - 8x80W

Jebao WP 40 + RW 15

Obieg Aqua Nova 6500

Balling

Kierownik budowy wielkopolska

a95c8ee5cc40e2027468fdbbf758c326u735a647.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blau jest dobry i poradzi sobie bez problemu ale mając do wyboru sprzęt rodzimej produkcji i do tego kolegi z forum to brał bym od Sebastka.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99 % zdecyduję się na odpieniacz Sebastka White Skim 200 gallery_9028_1741_112118.jpg

Prosiłbym również o opinie na temat projektu sumpa.

Zbiornik będzie 90x90x55h + komin zewnętrzny na tylnej szybie 10x25x30h (zrzut + rewizja fi 32)

Sump max jaki sie zmieści to 80x50/55 + dodatkowy zbiornik na dolewkę.

Sump :

pgx9.png


Akwarium ok 480L + sump 195L

160x60x50h

30kg LR + 10 kg LS

Skimz Monzter SM 201

T5 - 8x80W

Jebao WP 40 + RW 15

Obieg Aqua Nova 6500

Balling

Kierownik budowy wielkopolska

a95c8ee5cc40e2027468fdbbf758c326u735a647.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki sam u mnie chodzi i jestem zadowolony możesz zobaczyć filmik w moim temacie jak pracuje odpieniacz


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegrode na odpieniacz masz za małą jak Ci dojdą rura spustowa i rewizja to już w ogóle nie wyciągniesz odpieniacza.

Ja bym połączył te 2 przegrody i zamiast skały dałbym siporax w jakimś koszyku albo w woreczku.

Edytowane przez Signarus (wyświetl historię edycji)

Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.