Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Chciałem poruszyć temat wybarwienia ukwiała Entacmaea Q.

Interesuje mnie ten temat, gdyż jakiś czas temu do mojego zbiornika trafił ów osobnik z tego gatunku. Lecz był pod kiepskim oświetleniem. I jego kolor jest bardzo blady, wypłowiały, ładnie się pompuję. Ma piękne bańki na końcach. Ale jego kolor pozostawia wiele do życzenia.

Coś możecie poradzić..?

Jak mu pomóc złapać, odzyskać kolor...?

Proszę o rady i sugestie.

Edytowane przez Warszawiak (wyświetl historię edycji)

ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 , podstawy polipów mają zielonawe, a tipy różowe.

Zauważyłem że po karmieniu przez kilka dni ten zielony jest bardziej wyrazisty.

Więc ja stawiam że karmienie pomaga wybarwić ukwiały.

Edytowane przez piniol (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

AQUA

182l +60l + 50l : 90x45x45 :Razor 160W 16k: Jebao RW4 + Jebao RW4, 14 kg LR, 4 kg LS, Jetskim 120; 60x30x36  "Refugium" 3 x full spectrum+ techniczny 7 x royalblue 3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie znacznie leiepej wygląda odkąd zmieniłem oświetlenie z t5 na chińskie led. Wcześniej był jaśniejszy i nie pojawiały się banieczki. Miałem wrażenie, że wyciąga się do światła. Teraz znacznie grubsze są "łapki", dostały banieczek ale i są znacznie krótsze. Jednak może to nie tyle zasługa led co większe moc oświetlenia skupiona nad ukwiałem.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym karmicie swoje ukwiały??

Dobre oświetlenie.... no ten przebywał w zbiorniku który był oświetlany jedną świetlówką "ledową" Miał fajne bańki.

Odkąd jest u mnie, tych baniek ma mniej... a na noc całkowicie flaczeje...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetki koktajlowe - ale te pakowane próżniowo, te które można kupić luzem, nie smakowały im za bardzo ;)

kawałki mintaja


Pozdrawiam

AQUA

182l +60l + 50l : 90x45x45 :Razor 160W 16k: Jebao RW4 + Jebao RW4, 14 kg LR, 4 kg LS, Jetskim 120; 60x30x36  "Refugium" 3 x full spectrum+ techniczny 7 x royalblue 3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

flaczał mi po karmieniu ryb jak podawałem mrożonki bez płukania. Co jakiś czas sprawdzam czy przyjmie krewetke koktajlową, ale po kilku minutach wypluwa. Karmie strzykawką mrożonkami tymi co podaje rybą dwa razy w tygodniu, czasem coś zje.

Mam własnie te pakowane próżniowo i nie chce jeść, próbowałem z różnymi wielkościami i lipa

Edytowane przez remkowski (wyświetl historię edycji)

Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój krewetki koktajlowe pakowane luzem wcina bez problemu.

A nie sądzicie, że wybarwienie soczyste, pastelowe.... różne inne to kwestia osobna dla każdego osobnika. Skoro nie ma takich kolorów to ich mieć nie będzie...?


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego karmiłem krewetkami koktajlowymi a jak miałem na obiad kurczaka to dostawał kawał z piersi, surowy moczony 2h w solance. Dzielił sie co 7miesięcy.

Pozdrawiam z fona...

Bartek


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź mieszankę morską z marketu, jedzą wszystko .

Ten ma na focie 7cm i fota zrobiona 3 mce temu.

Teraz ma jakieś 20cm żre wszystko i podzielił mi już się.

Im bardziej urozmaicona dieta tym lepiej. I sam zobaczysz jakie dostanie kolory.

Obserwuj przy karmieniu bo potrafią odrzucić żarcie, ja karmię 2- 3 razy w tygodniu.

Czasami raz.

post-17241-0-79680400-1389427947_thumb.jpg

Edytowane przez Diabeł prawdziwy (wyświetl historię edycji)

Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dawaj nic / wystarczy tylko pokarm którym karmisz ryby i co jemu spadnie z tego stołu ... będzie żył i się rozmnażał .

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nic nie będzie dawał to 'turystą' się nie stanie?

jak nie ma błazenków to nikt go nie dokarmi, a to co sam z wody wyłapie, ma mu wystarczyć?

Ja tak robię jak napisałem, jest świetnie.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój raz w tygodniu dostaje kostkę dorsza. Siedzi w tym samym miejscu i raz jest białawy, raz pięknie różowy, raz ma "smoczki" a po jakimś czasie tylko długie macki. Więc u mnie nie ma znaczenia oświetlenie ani cyrkulacja. Parametry wody mam cały czas stałe. Dodam tylko, że odkąd błazny odkryły do czego służy to nie zwija się na noc.


7764_7979.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie zbladł jak zbiłem NO3 do zera tzn do wartości niewykrywalnej przez saliferta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój nic nie je dostaje tyle ile mu Ocelaris zaniesie :) zreguły kostkę mrożoną czegokolwiek mix a bydle wielkie że muszę zmienić na większe akwarium. Zauważyłem że czym rzadziej wkładam ręce do wody tym w lepszej kondycji jest. Mam Reefmaxa i orginalny odpieniek. Siedzi cały czas w jednym miejscu i nawet półroku temu się podzielił i wydał na świat 2 maluchy. Jednego rzeniosłem do akwarium gdzie trzymam 2 błazenki ale coś było nie tak i padł. Teraz mam w Refmaxie 2 i dają radę.


Testy wg. Salifert'a:

6759_6905.png

ReefMax by AquaMarcin http://nano-reef.pl/...in/#entry541102

Oświetlenie 3x24W:

BLUE: 7.30 - 21.00 (ATI Actinic)

T5: 8.00 - 19.00 ( ATI: AquaBlue, CoralPlus)

Karmienie :

Codziennie mrożonki 1/2 kostki na zmianę Solowiec, Kryl drobny, Czerwony plankton

Codziennie tyci tyci Tropical Marine Flakes lub Salifert EnergyPlus

Dla korali od czwartku 14.02.2013- KENT Marine NanoReef A+B

Filtracja:

Odpieniacz oryginalny (słabo pieni)

Cyrkulacja:

2x Koralia Nano 1600l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wazne jest jak karmimy ukwiala to moczyc krewetke czy kawalek ryby (morskiej) w morskiej wodzie przez 1godzine minimum,inaczej dostanie niestrawnosci.


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moim tez się coś dzieje ostatnio stracił kolory i macek jakoś ma mało. Kolor taki brązowawy. Pokarmu nie chcę przyjmować i nie wiem co mu jest. Trwa to juz z 2 tygodnie. Wczoraj się zabrał i poszedł w inne miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy z tej mieszanki morskiej dajecie wszytko czy tylko wybrane rzeczy??

Oczywiście należy je wcześniej rozmrozić??

W jakim markecie je kupujecie??

Edytowane przez MaciejK (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje ukwiały nie bardzo lubią krewetki, resztę wsuwają jak szalone!


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje ukwiały wcinają stynke mrożoną.roztapiam w solance i gotowe.wcinają jak szalone.a krewetki nie chciały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ja w mojej koste 80L mam czerwonego quadri. Kiedy go kupowałam był niesamowicie czerwony. Potem musiałam wyjechać na 3 tygodnie i baniakiem opiekował się mój zastępca. Niestety ukwiał w tym czasie zmarniał, zrobił się blady, prawie przeźroczysty. Nie łaził, tylko siedział w jednym miejscu, stracił kolor i wigor. Jak wróciłam było bardzo z nim słabo. Rozpoczęłam reanimację - dostawał rozmaite mrożonki prosto w paszczę, codziennie - za mamusię, za tatusia. Wyraźnie się ożywił. Powoli zaczął odzyskiważ właściwy kolor. Dziś ma się super i jest wyraźnie większy niż gdy go kupowałam. Powrót do formy zajął mu około 5 tygodni. Także myślę,że musisz swojemu Quadri porządnie pomatkować :)

A tu fota jak Quadri - mlaszcze, to już po rekonwalescencji :p

gallery_15475_2657_9913.jpg

gallery_15475_2657_50312.jpg

3mam kciuki! Będzie dobrze - powodzenia!

Edytowane przez Ali_Maga (wyświetl historię edycji)

The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stynka raz w tygodniu powinna wystarczyć, w pozostałe dni to co "spadnie" ze stołu rybom.

post-22184-0-90139500-1390339115_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ja w mojej koste 80L mam czerwonego quadri. Kiedy go kupowałam był niesamowicie czerwony. Potem musiałam wyjechać na 3 tygodnie i baniakiem opiekował się mój zastępca. Niestety ukwiał w tym czasie zmarniał, zrobił się blady, prawie przeźroczysty. Nie łaził, tylko siedział w jednym miejscu, stracił kolor i wigor. Jak wróciłam było bardzo z nim słabo. Rozpoczęłam reanimację - dostawał rozmaite mrożonki prosto w paszczę, codziennie - za mamusię, za tatusia. Wyraźnie się ożywił. Powoli zaczął odzyskiważ właściwy kolor. Dziś ma się super i jest wyraźnie większy niż gdy go kupowałam. Powrót do formy zajął mu około 5 tygodni. Także myślę,że musisz swojemu Quadri porządnie pomatkować :)

A tu fota jak Quadri - mlaszcze, to już po rekonwalescencji :p

gallery_15475_2657_9913.jpg

gallery_15475_2657_50312.jpg

3mam kciuki! Będzie dobrze - powodzenia!

to rzeczywiste kolory, czy trochę podrasowałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naturalne bez wodotrysków zrobione samsungiem s3. Może kwestia lampy PS bez T5 czy HQI.

Wysłane za pomocą palca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak kupiłam swojego to był malutki ale miał śliczne bąble. Po około 5 miesiącach zbladł, zrobił się blado różowy, prawie przeźroczysty. Stracił większość macek i miał w sumie tylko jeden rząd bardzo wyciągnięte i wątłe. Błazenki przestały w nim pływać. Na szczęście po ok kolejnych 5 miesiącach wrócił do siebie ( choć sądziłam, że już z niego nic nie będzie) i nawet się podzielił. Co zauważyłam- w czasie jego przemiany miałam dość wysokie NO3 ( salif. ok 30) i wysyp zielonych glonów nitkowych, przenosiłam go ( 2x przemeblowanie w zbiorniku), lałam wódkę.

NO3 spadło, glony zniknęły- ukwiał wrócił do swojego poprzedniego wyglądu.

Wódka i zmiana oświetlenia na T5 + Ledy- nie miały wpływu na jego zmianę.

Możliwe, że Twój po prostu musi dojść do siebie i przywyknąć do nowych warunków. Mojemu to zajęło kilka miesięcy a w tym czasie walczyłam z doprowadzeniem zbiornika do ładu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@_Mario_

Mój Quadri jest po prostu taki piękny.

Zerknij tu:

To rodzinka, z której go kupiłam.


The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.