Skocz do zawartości
dirty_pig

diy zawór precyzyjny do odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Przez ciągłą walką ze skośną rurą przy odpieniaczu wymyśliłem zawór precyzyjny do odpieniacza, w moim przypadku na fi 50 koszt to około max 40zł w cenach detaicznych, w przypadku fi 40 (najczesciej spotykanym przy odpieniaczach) to koszt pewnie z 25 zł. Jest to trójnik 50, redukcja kz/gw 50/1.1/4", nypel długi (w moim przypadku 1.1/4") korek 1,1/4". Jedyne przeróbki jakie musiałem zrobić to obciąć kawałek redukcji (by był gwint na całej długości) oraz lekko skrócić trójnik na jednym ramieniu. Resztę zobaczyć możecie na zdjęciach. Oczywiście wszystko trzeba na koniec pokleić czyli korek (wystarczy wkleić część gwintu co by za dużo nie zabrać długości z nypla) oraz redukcję do trójnika.

Wiem że to nie jest mega wyczyn w diy ale może się komuś przyda bo myślę że nawet człowiek z 2 lewymi rękami zrobi to w 2 minuty a precyzja w ustawieniu pienidła bezcenna.

post-14106-0-90499500-1389689200_thumb.jpg

post-14106-0-76538900-1389689219_thumb.jpg

post-14106-0-10102100-1389689264_thumb.jpg

post-14106-0-16680900-1389689283_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne,mnie się podoba :rolleyes:

Gratuluję pomysłu

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie zamawiałeś części? Bo nie mogę znaleźć wszystkich elementów :( a projekt w przyszłości by się przydał.

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny pomysł :)


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapitalne... banalne, a jak ułatwia sprawę...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy można by taki zawór wykorzystać na spływie do precyzyjnej regulacji


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pomyslisz nad szczelnoscia gwintu to pewnie mozna :)

Ps. Dzieki dirty za namiar

Pozdrawiam mobilnie

Edytowane przez W32darWin (wyświetl historię edycji)

START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsadzić główny kulowy a dodatkowo już nad sumpem do precyzyjnego doregulowania ostatecznego :googleye to co nam sprawia najwięcej kłopotu


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on na bank będzie przeciekał więc jedynie nad sumpem jak piszesz. Ale ja bym się w to nie bawił chyba jednak kątowy jest chyba precyzyjniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.