Skocz do zawartości
himler

Maxspect vs GHL Mitras

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam mały dylemat i mam nadzieje że wasze opinie oraz wskazówki

pomogą mi wybrać lampę LED.

Mam akwarium 300 l 120cm długie od 3 lat mam lampę led DIY zrobioną przez Leszka

ale chyba sie już kończy .

Zastanawiałem się nad zakupem nowej fabrycznej i nie wiem jaką wybrać może pomożecie

Zastanawiam się nad GHL MITRAS vs Maxspecr Razor R420r 300 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co porównywać, firma GHL to zabawki jaki np profilux , bajery i wodotryski co do poprawnej pracy dużo ma do życzenia lampe maxpect mami jak dla mnie to najlepsza lampa na POLSKIM RYNKU co do ceny i wykonania

Edytowane przez akvarius (wyświetl historię edycji)

Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiej mocy masz maxa do jakiego akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@akvarius ile miesięcy testowałeś Mitrasa ?


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jak sie wyrobie przed Twoim zakupem to pstrykne u kolegi zdjecia akwa 540l pod dwoma lampami mitrax. Zeby nie bylo ze to tylko wodotryski. Mitrax ma dosc zwarta budowe i trzeba zwrocic uwage na ksztalt akwarium jedna raczej bedzie za mala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stopce masz wymiary i moc lampy od akvariusa. Ja mam 160W na niecałe 200l i skręcona mam średnio na 85%.

Te 300 u Ciebie na pewno będziesz musiał skręcić bardziej niż ja.

Razory oceniam bardzo pozytywnie


Pozdrawiam

AQUA

182l +60l + 50l : 90x45x45 :Razor 160W 16k: Jebao RW4 + Jebao RW4, 14 kg LR, 4 kg LS, Jetskim 120; 60x30x36  "Refugium" 3 x full spectrum+ techniczny 7 x royalblue 3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego uważasz, że "żywot" Twojej lampy dobiega końca? Jakie są "objawy" :)? Może napisz do wykonawcy i on Ci coś doradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem ale nie odpowiada padł komputer bo nie mogę sterować lampą mogę. Tylko gasic i zapłacić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwości. To zapracowany człowiek. Jeśli chcesz to podam Ci nr telefonu na PW (o ile nie takowego nie posiadasz) :). Wymiana komputera kosztuje o wieeele mniej niż zakup nowej lampy. Ale to moje zdanie. Chyba, że po prostu masz chęć zmienić lampę.

Edytowane przez parman (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Mitras 120cm nie oświetli, z tego co się orientuje to 90cm już tak w porywach.

Dla mnie wadą w mitrasie jest ,że pasmo "uv" to tylko 425 nm (hyper violet i to tylko w modelach HV) , razor zchodzi niżej do 410 nm a wedle specyfikacji mazarra P jeszcze niżej do 400nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chej podasz mi numer ja mam numer z . końcówka 035

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciężko bedzie cos wybrać najlepiej będę musiał odwiedzic kogoś z takimi lampami i porównać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.