Skocz do zawartości
dirty_pig

WRC R. Kubica sezon 2014

Rekomendowane odpowiedzi

kubica jest jednym z najlepszych kierowcow swiata w f1 byl debesciakiem w rajdach nie ma oglady, np w ostatnim rajdzie na ostatnim os jechal jak by chcial sie zabic tylko by wygrac, a pojechal podobno tylko po to by pocwiczyc przed monte carlo. Za bardzo jest narwany jak na razie miejmy nadzieje ze bedzie konczyl w koncu rajdy bo z takim skilem malo kto mu podskoczy. Na odcinku w ktorym wypadl jechal z Ogierem na równi (1 sekunda roznicy była) wiec kto wie jak by bylo na mecie gdyby nie wypadł z rywalizacji.

W ubiegłym roku gdy zaczynał jeździć w rajdach klasy WRC2 kilka pierwszych rajdów również nie ukończył przez swoje błędy lub awarie auta. A potem przypomnę kilka wygranych i mistrzostwo w pierwszym roku jazdy.

Tu nie chodzi o oglade tylko o poznanie auta, o poznanie limitów..o naukę jazdy na krawędzi.

Wyścigi to taki sport, w.którym jak sama nazwa wskazuje wygrywa najszybszy. Ten, który uważa inaczej ma mentalność drogówki.

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wypadek, który opóźnił karierę Roberta Kubicy wydarzył się w 2003 roku. Polak miał debiutować w Formule 3 Euroseries, ale jako pasażer uczestniczył w wypadku samochodowym. Doznał wielomiejscowego złamania ręki, a kość została połamana na pięć mniejszych fragmentów. Po błędnym złożeniu uszkodzonej kończyny w Polsce, Kubica nie mógł ruszać dłonią. / bez komentarza / Zadebiutował 21 czerwca 2003 z osiemnastoma śrubami w ramieniu.

w F1 Robert wcale nie miał tak dużo wypadków, bo z tego co wyczytałem to dwa 10 czerwiec 2007r GP Kanady i 20 marzec 2009r GP Australii.

w rajdach to już zupełnie inna sprawa...

pamiętam jak sam na rajdzie Barbórki wjechałem w płot z betonową podmurówką hihi na szczęście zakończyło się tylko na pogiętym błotniku. Poza tym przede mną w tym miejscu w płot wjechało kilka innych załóg więc ogrodzenie było już trochę nadwyrężone i zamortyzowało uderzenie ;)

edit:

właśnie znalazłem fotkę z dzisiejszego dnia

THUMB_WIDE_kubica_row_01_s.jpg

Edytowane przez Michał BB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał...było podobnie?? ;-)

http://m.youtube.com/watch?v=M6u5Rp1Caik&desktop_uri=/watch?v=M6u5Rp1Caik

wysłane przez tapatalk

Edytowane przez Niejeden z nas (wyświetl historię edycji)

50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego filmiku jeszcze nie widziałem... hmmm... mało brakło, aby się prześlizgnął bokiem po barierce, a z drugiej strony mało brakowało aby poleciał przodem ze skarpy... fakt faktem, że prędkość nie była za duża...

no, no ;) u mnie było podobnie, tylko, że ja pojechałem dalej hihi

a tak z innej beczki właśnie znalazłem wyniki jednego z rajdów z 2001r gdzie Kajtek F126p grupy A0 był na przedostatnim miejscu tj. 59 miejsce. A teraz mistrz Polski :) I pomyśleć, że kiedyś się z nim wygrywało haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurczę toż to prehistoria :-)

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyścigi to taki sport, w.którym jak sama nazwa wskazuje wygrywa najszybszy. Ten, który uważa inaczej ma mentalność drogówki.

Wygrywa ten który jest na mecie.

Michał BB

W GSMP tez moze startujesz? bo tak to bysmy sie moze spotkali :)

Edytowane przez dirty_pig (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy się nie bawiłem w GSMP...

Niestety po rajdach zostało tylko wspomnienie. Ale jak kiedyś wygram w totka, to już wiem co zrobię z kasą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrywa ten który jest na mecie.

Nie każdy :-P

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym go nie skreślał, dajmy mu jeszcze trochę czasu..

Moim zdaniem jest najlepszym Polskim kierowcą , przegina pałę i to go gubi, on lubi ryzyko i się bawi- zapracował sobie i jest pierwszym Polakiem w F1. Ja mam pełen szacunek.

Tak jak ktoś wspomniał jest bez ręki i jest to jego pasja życiowa.Zap...la zamiast grać w collina.

A i nikt nie daje tyle radości co daje Kubica publiczności, miło popatrzeć naprawdę.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.wrc.com/e...0-294-59--.html

1. 3FRA_18x12.pngS. OGIER 39:56.5

2. 3NOR_18x12.pngA. MIKKELSEN +5.8

3. 3FIN_18x12.pngJ.LATVALA +12.2

4. 3EST_18x12.pngO. TANAK +14.8

5. 3NOR_18x12.pngM.ØSTBERG +22.5

6. 3FIN_18x12.pngM.HIRVONEN +22.5

7. 3BEL_18x12.pngT.NEUVILLE +32.0

8. 3FIN_18x12.pngJ.HÄNNINEN +42.0

9. 3SWE_18x12.pngP. TIDEMAND +44.6

10. 3GBR_18x12.pngK.MEEKE +46.6

11.3POL_18x12.pngR.KUBICA +59.9

12. 3GBR_18x12.pngE.EVANS +1:11.2

13. 3NOR_18x12.pngH. SOLBERG +1:24.0

17. 3POL%20_18x12.pngM. SOLOWOW +2:43.9

Rajd Szwecji w sumie pierwszy dzien rajdu bo wczoraj bylo takie zapoznanie z malym popisowym oeskiem

Edytowane przez dirty_pig (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatni dzień zmagań na trasach w Szwecji. Wiadomo, że Robert już nie ma szans na dobry wynik, ale skoro już nie ma presji to chociaż może spokojnie potrenować i z pewnością dojedzie do mety. Jak sam stwierdził przed rajdem bardzo mało w życiu jeździł po śniegu, nie mówiąc o ściganiu. Pewnie większość z nas ma większe doświadczenie na śniegu niż Robert ;) Pozostanie poczekać na kolejny rajd który odbędzie się początkiem marca, a będzie nim Rally Guanajuato Mexico. Myślę, że Robert na asfaltach pokaże na co go stać, ale na to jeszcze musimy trochę poczekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minął już miesiąc od rajdu Szwecji, więc pora na kolejne ściganie. Właśnie rozpoczyna się rajd Maxico... trzymajmy kciuki za Roberta, aby tym razem szczęśliwie i bez przygód dojechał do mety... szkoda tylko, że OS będą rozgrywane w nocy naszego czasu. Dodam tylko, że podczas zapoznania z trasą Robert miał drobną stłuczkę ;)

bumm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdecydowanie dobry OMEN :-)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jednak nie wszystkie OS będą się odbywały w nocy naszego czasu :) już za kilka minut rusza drugi OS, zaczyna się prawdziwe ściganie.

Po pierwszym bardzo krótkim OS sytuacja jest następująca:

taanak.JPG

warto tylko dodać, że próba odbywała się na asfalcie i kostce brukowej, a w samochodach były założone opony szutrowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był już na 4 miejscu...:-) Ale jadymy durch :-)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny rajd już rozpoczęty... po wczorajszym 13 m-cu na OS Robert od kilku minut jest na trasie 2-go odcinka rajdu Agrentyny. Oby tym razem Robert lepiej wypadł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie jest w rajdzie ale coś wolniutko ;-)

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przyśpieszy to znów wyląduje na drzewie lub w rowie.

Tzn, że w wyścigach jedzie się wolno ??

Ale póki co... jest nieźle :)

5 miejsce po drugim dniu :)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.