Skocz do zawartości
s_zero

Co o tym sądzicie akwarium 360 litrów

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawie co mnie tak mniej więcej interesuję, ewentualnie liczę na jakieś podpowiedzi z waszej strony.

Akwarium planuję o wymiarach dl.100, szer.60 wys.60. z grzebieniem oraz kominem (wielkość otworów to 2*32 i 1*25, tak jak proponują inni, co do wielkości komina to wymiarów nie znam.) Tak więc akwarium wychodzi na mniej niż 360 litrów.

Co do sumpa to jeszcze nie mam konkretnych wymiarów chciał bym go po prostu dopasować do osprzętu który ewentualnie bym zastosował, domyślam się, że 3 komorowy. Interesowała by mnie automatyczna dolewka, Woda z kranu była by w jakiejś dużej butli może 50 litrowej, i bezpośrednio z butli poprzez filtry RO i DI chciał bym żeby przechodziła do sumpa. W sumpie chciał bym wykorzystać jakąś dodatkową filtrację, i ewentualnie jakąś małą żywą skałkę, sorlax (chyba że mecie jakiś inny pomysł), Do tego interesowało by mnie dawkowanie chemii oraz niezbędnych suplementów z gotowych preparatów więc do tego jakieś sterowanie oraz pompy dawkujące ( wyszukałem że mikser wapna i reaktor mogą to też zastąpić ale niby są problemy dla początkujących z zaprogramowaniem, ustawieniami). Odpieniacz białek chciał bym o wyższych parametrach niż przewidziane minimum do tego akwarium 2 lub 3 krotnie. Co do akwarium to chciał bym wymieszać skałę żywą z suchą(aby samemu troszkę uformować) do tego żywy piasek(nie wiem ile, raczej żeby ładnie wyglądało i spełniało swoje zastosowanie). Odnośnie pomp cyrkulacyjnych to chciał bym z 3 pompy mniejsze na różnych poziomach z dostosowaniem do odpowiednich żyjątek ( ewentualnie jakieś sterowanie do tych pomp). Oczywiście do tego cały dodatkowy sprzęt potrzebny do akwarium (grzałka, pompa obiegu, sól, testy, chemia, bakterie itd.). Prosił bym o ewentualnie wasze rozwiązania jakie proponujecie, które mogą to ulepszyć, ewentualnie obniżyć koszt. W akwarium chciał bym trzymać ryby, ekipę czyszczącą oraz koralowce te mniej wymagające a z czasem dodać te bardziej. Dodatkowo proszę o informację na temat sposób podłączenia wszystkiego aby ze sobą jak najlepiej współgrało. Jest coś ważnego co pominąłem? Jeśli jesteście w stanie zaproponować jakieś konkretne rozwiązania oraz modele osprzętu to chętnie się dowiem.

Z góry wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ro musi mieć ciśnienie a z butli nic z tego


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem aby wodę mieć w takiej dużej butli 50 litrowej białej z kranikiem, do kranika podłączony wężyk i na wężyku jakąś małą pompkę która by się załączała przy obniżonym poziomie wody tłocząc wodę do ro skąd by wpływała sobie do pierwszej komory. Przejdzie coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wypali ci to ! lepiej lać prosto z kranu za dużo chcesz kombinowac nie lepiej weżyk pociągnąć z ro ? I jak masz mało wody to wlanczasz wode i jazda:D Mozesz też zrobić sobie osobne akwarium 30 l i dolączyć tam chńska dolewkę za 200 zł i masz komfort ja tak mialem w mojej 250 zrobione:) Pozdrawiam


Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad wykorzystaniem automatycznej dolewki Shark i ze to pójdzie w ten sposób co planowałem z tym baniakiem wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad wykorzystaniem automatycznej dolewki Shark i ze to pójdzie w ten sposób co planowałem z tym baniakiem wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad wykorzystaniem automatycznej dolewki Shark i ze to pójdzie w ten sposób co planowałem z tym baniakiem wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr RO nie produkuje 100% czystej wody tylko 25-30%,reszta to sciek,dlatego pomysł z butla to niewypał.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli po prostu jedyne co wchodzi w grę to przepuszczanie wody np. w umywalce z kranu i ogólnie zamontowanie baniaka już z przepuszczoną i odfiltrowaną woda RoDi która będzie pobierana do sumpa. Poprowadzenie wody z kranu i kanalizy do akwarium u mnie nie wchodzi w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ci kanalizacja?

Podłączasz RoDi w łazience potem ciągniesz z żywicy kabel do dolewki :) I już i możesz bez problemowo sobie tym operować pod akwarium :)


Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dał bym radę tak zrobić, jedynie to długi wąż bym musiał kupić, i po napełnieniu baniaka można by wszystko zwinąć, Liczę na to że taki baniak 50 litrowy starczył by na tydzień dolewki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja całą hydraulikę zrobił bym na 25mm


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi mój stary 250 l to 30 litrów stykało na tydzień :)


Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak by starczało na ponad tydzień to by było super bo akurat co tyle wpadam do domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto co sądzi o takim odpieniaczu Tunze DOC Skimmer 9410 żeby zastosować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sump o wymiarach 60dł, 50gł, 50wys, był by dobry do akwarium 100/60/60, i jak rozplanować w nim ścianki (dolewka będzie stała oddzielnie), komin był by zewnętrzny na tylnej ścianie po prawej stronie. Jakie dać otwory w kominie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak by starczało na ponad tydzień to by było super bo akurat co tyle wpadam do domu.

Czy dobrze rozumiem, że nie ma cię w domu przez tydzień i to regularnie? No bo jeśli tak, to czy ktoś z jakąś podstawową wiedzą na temat morszczyzny będzie mógł się zająć zbiornikiem w czasie jak cię nie ma?


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W innym wątku pisałeś o wyjazdach nawet na 3 miesiące. Kolego akwarium morskie wymaga stałego doglądania, więc przemyśl to sobie.

Lepiej zaprzyjaźnić się z jakimś morszczakiem i co jakiś czas wpaść z browarkiem, tańsze to bedzie i zdrowsze dla zwierząt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie czasami nie ma mnie nawet przez 3 miesiące, ale jeśli chodzi o opiekę to będzie dokładnie taki sam amator jak ja w trakcie nauki czytania itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zaprzyjaźnienie się z kimś to na pewno jest dobry pomysł, na pewno bardzo by pomogło, na razie jestem na etapie czytania, szukania zbierania informacji i przemyśleń co jak zrobić. Sporo czasu minie zanim zacznę kompletować sprzęt. Mam nadzieję że do tego czasu znajdę jakieś chętne osoby z trójmiasta bądź okolic, które służyły by pomocą oraz swoją wiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka mała uwaga:

Jak nie chcesz dostać bana to nie pisz posta pod postem. Jest jeszcze taki magiczny przycisk "edytuj"


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok nie wiedziałem, że to jest problem, na przyszłość będę pamiętał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.