Skocz do zawartości
Przemek78

Rozlatujące sie podstawki na szczepki korali

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze :)

Ostatnio nabyłem szczepkę korala, była to montipora digitata, umieściłem ją w akwarium i jakież było moje zdziwienie kiedy po 2-3 dniach okazało się, że podstawka sie rozlatuje. Najnormalniej się kruszyła co doprowadziło do przewrócenia się szczepki. Kiedy ją ruszyłem rozsypałą się na drobne kawałki i pojawił się "siwy dym" w akwarium.

Czy to jest normalne? Czy zdarzają się takie podstawki i nie należy sie tym przejmować? Czy też spotkałem się z jakimiś kombinacjami, które mogą mieć wpływ na życie w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie jakiś spec zrobił gipsowe, bo myślał ze zarobi, cementowe na pewno by sie nie rozpadły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skandal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze ze tylko xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xenia wpierdzieliła Ci podstawki :D

a tak na serio jeśli tylko xenia, a inne koralowce ok... to niekoniecznie wina podstawek, a np. ubogiej wody


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dolaczam sie do postu ja tez kupilem w renomowanym sklepie zoanthusy tylko ze z 3 miesiace temu gdy je przestawialem z podstawka zaczola sie kruszyc i sypac wiec ja zostawilem i na razie nie dotykam dopuki nie kupie jakiegos kleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze :)

Ostatnio nabyłem szczepkę korala, była to montipora digitata, umieściłem ją w akwarium i jakież było moje zdziwienie kiedy po 2-3 dniach okazało się, że podstawka sie rozlatuje. Najnormalniej się kruszyła co doprowadziło do przewrócenia się szczepki. Kiedy ją ruszyłem rozsypałą się na drobne kawałki i pojawił się "siwy dym" w akwarium.

Czy to jest normalne? Czy zdarzają się takie podstawki i nie należy sie tym przejmować? Czy też spotkałem się z jakimiś kombinacjami, które mogą mieć wpływ na życie w akwarium.

A te podstawki z tego "renomowanego" sklepu to takie okrągłe, białe, posypane paroma kawałkami żwiru z góry i w środku jak by z wiórami drewna? Pytam bo takie kupiłem i obawiam się, że to mogą być właśnie te :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja te podstawki dostałem w słynnym "gruzie koralowym" z tego sklepu. Jednak dwie które uzylem nie rozpadly się :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to te, nie przyglądałem im się wtedy, ponieważ nie przywiązywałem do tego uwagi. Podstawka to podstawka, tak mi się wydawało. Jedno jest pewne po 3-4 dniach rozsypały się na drobne, a szczepka leżała sobie na piasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawki mogą się rozpadać kiedy jest za mało cementu, ewentualnie kiedy jest o wiele za dużo cementu w mieszance ze żwirkiem\piaskiem koralowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.