Skocz do zawartości
borys1

Reaktor wapnia

Rekomendowane odpowiedzi

No to pochwal sie Przemek tym cudem.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rektor chodzi cały czas, a mikser na noc.

Co to jest wtórny obieg CO2 ?

Czy wam się też nie całe CO2 rozpuszcza w reaktorze? I macie bombelki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz bombelki to masz zle wyregulowane podawanie co2 do pompy za duza ilosc co2 trafia do pompy ktora nie moze go przerobic i nadmiar zostaje wyrzucany przez otwor odpowietrzajacy pompe zmniejsz ilosc podawanego co2 i problem zniknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tato@ powoli dowiadujesz sie dlaczego reaktory AM są kiepskie:/ , 40 bąbli na minute to nie jest dużo - ja mam mini reaktor DIY z 0,5l wkładu i moge podać spokojnie ponad 100 bąbli/minute.Wtórny obieg Co2 jest to wprowadzenie z powrotem do mieszania/rozpuszczania gazu zbierającego się pod pokrywą reaktora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, coś w tym jest.

Pomału klaruje mi się wizja przerobienia reaktora AM i dołożenia na zewnątrz MaxiJeta, ale tak żeby zbierał spod powierzchni reaktora i tłoczył w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak wyglądał jeszcze pełny osuszacz(na zdjęciu mniejszy, jeszcze pełny osuszacz):

1-reaktor 008.jpg

Standardowo wyposażony w dwa wejścia/wyjścia na wężyk 4/6mm

1-reaktor 021.jpg

Po rozwierceniu pasowało na węzyk 8/12mm1-reaktor 013.jpg

Pojemnik posiada ysmpatyczne sitko umożliwliające prawdidłowe rozporowadzenie wody na całej śrenicy dna:

1-reaktor 009.jpg

1-reaktor 016.jpg

Po rozwierceniu otworu zamontowałem na wcisk używanego maxijeta 1200l/h:

1-reaktor 010.jpg

"Przejściówka" na mniejszy wężyk wygląda rzeźnicko - ale niestety nie miałem nic innego pod ręką - najważniejsze że wąż jest przezroczysty i widac zasysane co2.Przed pompą zainstalowany bypass AquaMedica:

1-reaktor 011.jpg

Po drugiej stronie pompy znajduje się wlot wody z obiegu(bypass z pompy głównej):

1-reaktor 014.jpg

Górny otwór przewiercony pod wąż 8/12 mm - tu znajduje się wlot wody do pompy i powtórne zasysanie co2:

1-reaktor 013.jpg

Po drugiej stronie wlotu, 1 cm niżej znajduje się wylot wody z reaktora wraz z regulacją:

1-reaktor 015.jpg

Cały reaktor zapełnia się poprzez 4cm otwór znajdujący się w górej pokrywie, z gumową uszczelką(mógłby byc nieco większy otwór):

1-reaktor 019.jpg

Po zamknięciu reaktor jest naprawdę szczelny i nie puszcza ani co2 ani wody(co jes ważne gdyż tworzy się w nim nadciśnienie - z racji regulacji wydajności na wyjściu nie na wejściu):

1-reaktor 020.jpg

Podsumowując - całośc kosztowała nieco ponad 100zł - zakładając że kupuje sie pompę i ma się zużyty osuszacz. Można użyc inną pompę - wyjdzie jeszcze taniej.

Reakotr pracuje w zbiorniku 700l(!) - 2-3 bąble na sekundę , około 3-4 kropli na wylocie. Parametry wody na wyjściu - wapń 560mg/l, magnez 1380mg/l - dziś mieszyłem :p

Pozdrawiam


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś kupiłem w aquanurcie :p Made in Taiwan.

Idę spac - na pytania odpowiem w środę :p

Pozdrawiam


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanko z innej beczki wczoraj wymieniłem wkład w reaktorze i nie mogę go rozpuścić nie ma już powietrza pomiędzy żwirkiem Kh mam na odcieku 30-40 ale wapno i magnez niskie odciek ustawiony na 2 krople na sek proszę o podpowiedź jak doprowadzić do dobrego rozpuszczenia sie wkładu Ph w reaktorze 6,30


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera robiłem pomiary dwoma testami saliferta i TM wyniki podobne


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmniejsz ph w reakotrze do ok 6(a nawet 5.8 - tyle że nie zmieniaj przepływu przez reakotr , a zwiększ ilość co2) , odciek puść z okolice pompy odpieniacza - woda "zgubi" co2 w odpieinaczu i nie zauważysz znaczącej zmiany , pomimo dużo niższego ph w komorze reaktora. Na efekty poczekaj około 12h - potem zmierz ca i mg - jeśli podrośnie Ci jeszcze kh w odcieku, zwiększ wydajność reaktora.

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki Przemku zastosuje sie


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pH w komorze AM KR 1000 jest 6.5, i regulara mam ustawionego na około 5 bąbli na sekunde - reaktor posiada wirnik igiełkowy, dzięki czemu rozpuszczanie CO2 jest bardzo efektywne - butla 2kg starcza mi na rok. Na wypływie KH-25, Ca 550. Bez zarzutu IMO


#NAZWA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przemek :

zmniejsz ph w reakotrze do ok 6(a nawet 5.8 - tyle że nie zmieniaj przepływu przez reakotr , a zwiększ ilość co2) , odciek puść z okolice pompy odpieniacza - woda "zgubi" co2 w odpieinaczu i nie zauważysz znaczącej zmiany , pomimo dużo niższego ph w komorze reaktora. Na efekty poczekaj około 12h - potem zmierz ca i mg - jeśli podrośnie Ci jeszcze kh w odcieku, zwiększ wydajność reaktora.

Pozdrawiam

Przemek

Przemku zastosowałem się do wskazówek ale nic sie nie zmieniło Kh na odcieku ponad 50 ale dokładnie nie wiem bo szkoda mi było testu Mg - 1200 Ca 410 we wkładzie nie ma bombli powietrza a Ph utrzymuję cały czas 5,8 już nie mam do niego siły


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemek

kiedyś podczas rozmowy opowiadałeś że stosujecie jakiś super wkład do reaktora (taki mocno mleczny i bardzo dorbny), mówiłes wtedy że pięknie się rozpuszcza. Co to był za specyfik?


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.