Skocz do zawartości
Furia

Ukwiał - chory....?

Rekomendowane odpowiedzi

według czyich zaleceń? NIC a NIC nie podawaj, dobrze radzę, najpierw napisz jakie są te wartości a pomożemy. Dlatego nie wiem po co to dozować?

Jestem przekonany na 200% że ca i mg nie powinno w ogóle być dozowane.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cop909 napisałeś ze on jest nakarmiony, u mnie jeden tak ma 'japę' wywiniętą, czy oznacza to że nie karmić??

Bo wtedy właśnie najlepiej mu idzie.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według czyich zaleceń? NIC a NIC nie podawaj, dobrze radzę, najpierw napisz jakie są te wartości a pomożemy. Dlatego nie wiem po co to dozować?

Jestem przekonany na 200% że ca i mg nie powinno w ogóle być dozowane.

dokładnie jestem tego samego zdania co kolega.

PS. u mnie 300L w baniaku 115x75x60 i dużo skały :) dzielą się jak wariaty :)


8286_8535.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, quadri nie wymagają w ogóle dokarmiania

Inna sprawa, ja zauważyłem że moje błazny go dokarmiają, ale jak dam mu raz w miesiącu krewetkę czy małże to wsio, ale nie wymagają dokarmiania.

U mnie też gębę wydziera :)


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi błazenki ignorują, nie chcą dokarmiać, sam daję tak1/4 krewetki. raz w tydzień bo turystyka się włącza.

OK Dzięki!!


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek jak jest turystyka to 2 sposoby, albo zmień wir wody z pomp albo woda nie pasi ( ale z pompami to różnie, u mnie uwielbia jak go pompy dmuchaja na maxa hihihihi).

No i 3 opcja...może chcieć się dzielić..jak łazi


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podzielił się ze 2 mce temu.ale z tym wirem wody, to nawet nie pomyślałem..... :baby:

Popracuję nad tym.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

piękne akwa :)

ja dopiero zaczynam przygodę z akwarium morskim więc proszę o wyrozumiałość jeśli piszę jakieś głupoty :)

a co do wartości Mg i Ca ...Bóg jeden wie....pomiarami zajmuje się mój małż...odczytałam tylko te co są zapisane..

ale wg zaleceń sprzedawcy codziennie mamy dawać takie dawki jak pisałam..

czyli nie mierzycie Ca i Mg wcale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mg 4ml

Ca 3ml

Co prawda nie wiadomo jakie jest stężenie preparatu ale i tak wydaje się dużo, ja mniej suplementuję w niecałych 100l. Szczególnie. że robisz duże podmiany.

Co to za preparaty? Jakiej marki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli w akwa świecą tylko te dwie auqaelki to światła jest imo za mało. U mojego syna w podobnej kosteczce jest dwa takie komplety czyli 4 świetlówki i jest na moje oko mało światła, praktycznie żaden sps nie chce dobrze rosnąć, ale miękaski trzymają sie dobrze. Ja mam w swoim akwa (delta 250 l) quadri takiego czerwonego właśnie i on tak sie przekręcił na skałce, że wybrał jednak więcej światła kosztem cyrkulacji. A i tak się troche wierci ;)

Zrób fotkę całości bez lampy błyskowej - zawsze to da wiekszy pogląd na całość warunków.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro został juz poruszony ten temat to zapytam.

Jakie jest optymalne oświetlenie dla quardi W/L ? Może jakaś konkretna paleta barwna świetlówek?

Wysłane z mojego Xperia Z za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moim quadri dzieje sie podobnie w zasadzie gorzej. Na początku wyglądał jak twój, potem stracił całkiem macki, skurczył się tak jak by miał paść. Teraz jest napompowany, macki nie odrosły ale wyglada lepiej - wszystko trwa już z 1,5m może 2. Nie znalazłem przyczyny, no chyba że przekarmienie bo pewnego dnia odmówił przyjmowania pokarmu i tak mu zostało do dziś więc może rzeczywiście quadri lepiej nie karmić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro został juz poruszony ten temat to zapytam.

Jakie jest optymalne oświetlenie dla quardi W/L ? Może jakaś konkretna paleta barwna świetlówek?

Wysłane z mojego Xperia Z za pomocą Tapatalk 2

Nie ma takiego przelicznika..u mnie jak pala 2 rury z t5 (110 w) to wylazi i sie pompuje w kulki...a jak ledy rusza to ma dluugie macki.

Jak mialem 1 akwarium 130 l i swiecilem 150w hqi to wylazl pod samo lustro wody i siedzial tam w slomcu. To chyba zalezy od samego zwierzaka jakie swiatlo lubi.

Wyslane z s4


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo wyglada quardi od miesiaca. Mysle ze to wina powerledow ktore małem na poczatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ukwiał wczoraj się przeniósł w inne miejsce (w końcu się ruszył..) ...ale dziwnie wygląda ..jakiś "bąbelek" mu się zrobił na boku (czerwone kółko..), ktoś miał takiego biedaka? ( sorki za jakość zdjęcia..)

post-23020-0-40357900-1394999555_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.