Skocz do zawartości
81bart

Koralowce słabo rosną

Rekomendowane odpowiedzi

22 x 10000 K

22 x royalblue

4 x UV

Wszystkie diody 3W

Nie wszystkimi świecę na ten moment, bo wydaje mi się, że za mocne jest

Teraz świecę 17 niebieskimi, 5 białymi i 4 uv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

białe na pewno tyle kelwinow nie mają a czy za dużo to nie wiem bo raptem 60 w świecisz więc raczej mało i jeśli możesz świecić wszystkimi royal blue to tak bym zrobił i zmniejszył o połowę białych


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to oświetlenie wydaje się być ok, jedyne co mnie trapi, to to, że ta moja skała mi się nie podoba. Kolega który mieszka obok mówi, że ta skała mu się nie podoba, mówi że nie wygląda jak morska, koleś w akwarystycznym mi ją wcisnął, nie wiem czy skała może mieć wpływ wzrost korali, nigdzie na forum nie ma takiego tematu:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to napisz coś więcej o tej skale,odbierałeś sam czy wysyłka no i gdzie była w sklepie

foto by się przydało


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skałę odebrałem osobiście, ze sklepu aquario.pl, niby byłe żywa, choć nic z niej nie wyszło, żadne życie.

Jeżeli chodzi o zdjęcia, to nie potrafię zrobić, żeby jakoś to wyszło, ciągle zamazane, nie mam porządnego aparatu, jedynie iphon:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym się skały raczej nie czepiał chyba że faktycznie jakaś lewa jest

jaki masz odpieniacz


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz robił mi koleś z forum, już nie pamiętam jaki ma nick, parametry mam dobre, więc to chyba nie wina odpieniacza.

Cały czas skłaniam się ku temu, że coś w wodzie mam, tylko nie wiem co i jak to sprawdzić :(

Edytowane przez 81bart (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj fotkę tych korali i akwarium to zobaczymy co i jak jeśli twierdzidz że oświetlenie ok odpieniacz też bo parametry masz ok to w czym problem jak wszystko gra :)


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nauczyłem się już przez te ponad pół roku, że w akwarystyce morskiej, nic nie jest tak oczywiste, jak by się wydawało...

Postaram się dziś wieczorem zrobic jakąś fotkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświerze trochę temat

Zmieniło się przez ten rok akwa teraz wygląda jak poniżej, ale nadal korale słabo rosną.

Parametry :

no3-0 brak zmiany koloru salifert

PO4 brak zmiany koloru salifert

kh 8,3

Ca 430

Mg 1380

Zauważyłem że lepiej rosną twarde niż miękkie koralowce...

Ciągle mam brązowy osad na pompach i piasku nie mogę tego usunąć stosowałem serra silicate i silicarbon.

Zastanawiam się czy powodem mogą być krzemiany...

Pozdrawiam

post-21941-0-52449700-1425056030_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miękasy lubią jak jest w wodzie bagienko. Jak tam z ro? karmisz czymś korale? i ile?


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za bardzo czym karmić daje co jakiś czas mrożonki zmielone nocą. Jak daję Grotecha ABC to mi glony wyskakują momentalnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyścisz glony wapienne ? widzę że w środku nich masz ubytki czy na pewno przy tej obsadzie podmieniasz 19litrów/tyd bo nie chce mi się wierzyć że masz ubytki w ca/mg na tej soli. Ja przy większej obsadzie i zbiornik obieg ok.500l podmieniam 30l co poprawka co 2 tygodnie i rosną jak szalone i dopiero od kiedy jadę na tej soli to ruszyły pełną parą czyli od początku roku przy tak skromnych podmianach szyba tylna zarosła nimi w 60-70%.

Moim zdaniem masz niskie no3 i po4 a co do korali to też nie są jakieś szybko rosnące turbo biorąc pod uwagę że miałeś mniejsze szczepki.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreście ludzie w 3 zakładce zaczeli Ci pisać sensownie.

Powiem Ci dlaczego nie rosną Ci miękasy.

Aby mieć super przyrosty i pięknie otwarte miekasy musisz je rozmieścic odpowiednio w akwarium wzgledem cyrkulacji a co najważniejsze nie przy takich parametrach jak masz chłopie.Kiedyś jak mi miekasy najlepiej rosły to miałem 5 razy wieksze wyniki po4 i no3

Wiem,ze są tacy którzy potrafią przy niskich utrzymać ale do tego trzeba mieć świetne oświetlenie,nie za mocne i KARMIĆ na maxa !

Koral musi mieć znacznie wiecej pokarmu przy takich parametrach ...

Dobrym rozwiązaniem jest fitoplankton+jod ...

mix owoców morza ,plankton czerwony + aminokwasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdejmij z odpieniacza kubek na około 2-3 tyg od razu zobaczysz różnice masz za czysta wodę karm korale mrożonkami co 2 dni


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz mam wylaczony juz 3 miesiace podmiany robie regularnie na soli H2Ocean

Ubytki glonow wapiennych sa przez jezowca ktory wcina je jak szalony.

Leje pelnego ballinga 50 ml dziennie ( spadajace kh)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.