Skocz do zawartości
ZiZi

testy salifert - instrukcja

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma ktoś może przetłumaczoną instrukcję na PO4 i Si Saliferta ???

jak by ktoś miał, to poproszę na maila: klimapo@interia.pl

z góry dziękuję

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - Troszke sie podepne a gdzie mozna dostac Saliferta potrzebny jest mi MG ???


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem testy salifert , totalna porażka instrukcja w języku niemieckim , czy może macie instrukcję

CA , MG , PO4 , NO3 , w jeżyku polskim ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na forum, kilka razy byla tlumaczona instrukcja, ewentualnie poszukaj w googlach, angielska wersje znajdziesz w kazdym amerykanskim sklepie wysylkowym.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć nigdzie informacji o testach salifert , dlatego proszę o podopwiedź jak zrobić test na magnez i wapń krok po kroku. Z gory dziękuję


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

salifert to jedna kur... wielka tandeta, skoro sprzedają swoje testy na polskim rynku to mogli by chociaż wydać instrukcje po polsku. w dodatku sprawdzałem ca za jego pomocą i nic nie kumam, wsypałem prodszek 1, potem 2 płyn zamieszałem zmienił kolor na tani ni róź ni fiolet i zacząłem aplikować 1ml 3 płynu i żadnej różnicy, to co mam za dużo czy za mało wapnia bo teraz już zgupialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 płynu dozować po 1 kropli aż zmieni kolor z różowego na niebieski mieszając krótko po każdej kropli.


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a który płyn powinien mieć końcówkę do zakrapiania?? bo u mnie ma ja płyn z numeren 2. i jak odczytać wynik??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bohen :

a który płyn powinien mieć końcówkę do zakrapiania?? bo u mnie ma ja płyn z numeren 2. i jak odczytać wynik??

Koncowke do zakraplania ma plyn Ca-2,ale on nie ma nic wspolnego z koncowym mierzeniem testu...jezeli juz zmieszasz Ca-1 i Ca-2 i pokaze Ci sie kolor fioletowawo-czerwonawo jakistam jak wczesniej opisalec,nabierasz do strzykawki 1.0 ml plynu Ca-3 (do ostatniej gumki),nie zapominajac o zoltej nasadce...wkraplasz po kropelce...kiedy zmieni sie kolor na niebieski(niebieskopodobny) patrzysz gdzie zatrzymal sie tloczek (ostatnia gumka)...dalej masz tabele;jezeli w strzykawce zostalo np.0,10 ml to masz Ca 450...test ten mierzy wapn do 500mg/l i majac go wiecej kolor Ci sie nie zmieni...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wychodzi na to że mam go za dużo bo kolor nie zmienił się na niebieski po wkropieniu całego mililitra. ale jak to możlewe że mam tyle wapnia skoro nie lałem wcale calcium ani nic innego, a jeżeli chodzi o korale to jest ich dość sporo choć twardziela mam jednego, o ile to wogóle twardziel bo w aquamedicu koleś nie wiedział jak się ten koral nazywa, no i wedłóg nich to Pachyclavularia violacea to koral twardy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...no na to wychodzi.Tak maja czesto nowe zbiorniki ze Ca nie schodzi,ale wrescie zejdzie...moze uzywasz soli ze zbustowanym Ca...?...algi wapienne "ciagna" Ca w duzych ilosciach,wiec powinno zejsc...ewentualnie pomysl o zmienieniu soli na jakas ubozsza w calcium...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc to wode brałem z aqua medica, ale teraz zakupiłem sól i też ich produkcji. powodem może być że do wody osmotycznej używam soli mineralnych ze Sery, one zawierają magnez wapń i potas. ale jak będzie chyba troche za dużo to nic się nie stanie:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

watek troche stary odkopales... poza tym nie jest trudno nawet w dziwnym jezyku (niezrozumialym) "obczaic" o co biega w tescie... jak juz www.salifert.pl - eh...

1) wytlumacz zatem, jak robisz podmianki, bo chyba wiem, gdzie lezy problem...

2) jak bdzie za duzo, nie bedzie dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to opiszę moje akwa od początku:27L, żywa skała około 4-5 kg oświetlenie: power compact 18W biało niebieski 10000K ( wymontowany z boju) + power compact 11W coś koło 6500k albo 8000 był śmieszny efekt lekko żółtawe światło więc zastosowałem niebieską przesłone i jest ok. Filtracja kaskada hydor 1050l/h wkłady filtracyjne: phosfec granulat ze sery, grys koralowy, ceramiczne kulki (filtus), pokruszona żywa skała, i 2 kraby przybłędy:) podmiany robie mniej więcej raz w tygodniu, woda cały czas była brana z AM, oprócz tego codziennie stosowane dolewki z wody ro plus sole mineralne ze sery po podmianach dolewam ok 1ml strontu i 1 ml jodu. w zbiorniku narazie kilka korali miękkich, grzybki itp. oraz 2 krewetki: amboinensis i wurdemanni, 2 kraby pustelniki, diadema setosum i comanthus benetti. no i pływa jeden malutki błazenek żeby się coś działo:) więc jaka jest przyczyna wysokiego poziomu Ca?? jak robie coś źle to krytyka mile widziana, mój pierwszy zbiornik morski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. PC 11W wogole sie nie nadaje (w tej temp. barwowej), kto Ci doradzil z przyslanianiem na niebiesko !?

2. na Twoim miejscu cala ta filtracje (no moze poza absorbentem fosforanow) wywalilbym do smieci i zamienil na jeden malutki odpieniacz (nawet DIY)

3. jakie parametry ma woda brana z AM ?

4. co to sa te "sole mineralne" Sery, bo to ciekawie brzmi i cos mi wyglada, ze ty po prstu dodajesz sol Sery do wody RO...

5. jakie masz zasolenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. pc 11W został mi ze starego krewetkarium taka lampa zawieszana na krawędzi akwa, = dołożyłem bo 18 w to strasznie mało światła, a nie mam jak domontować nic innego bo akwarium jest otwarte. przysłone sam założyłem bo jakiś kiczowaty był efekt z tym światłem wchodzącym lekko w żółte. szukałem pc 11W o wyższej temp lub niebieskiego niestety z marnym skutkiem.

2. Odpieniacz będzie swoją drogą, planuje zrobić coś zawieszanego za akwa, narazie planuje bo nic ciekawego mi nie przyszło jeszcze do głowy:P

3. szczerze mówiąc nie badałem parametrów wody z am, ale i tak już jej nie będe brał bo sam będe sobie robił wodę, ale na ich soli

4. Są to sole mineralne do wody osmotycznej, minerały do zwiększania twardości węglanowej. można stosować w akwarystyce słodkowodnej jak i morskiej

5. zasolenie mam na poziomie 1024 mierzone szklanym salimetrem z AM który przed chwilką podczas zabawy kabelkami koło akwarium zbiłem:( przynajmniej jest pretekst żeby kupić coś lepszego:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 1) slabooo szukales: http://www.aqva-light.pl/

ad 2) koniecznie...

ad 3) no i tutaj chyba problem...

ad 4) daj sobie z tym spokoj; jak juz stosuj bufory KH dedykowane dla slonej wody

ad 5) i po co szukac, imho splawikowe sa bardzo dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1. wielkie dzięki, będzie trzeba zamówić, troche się naszukałem ale na tą strone nie trafiłem

ad2. jeszcze poszperam na forum i może znajde jakiś ciekawy projekt, bo oryginalnego raczej nie znajde takiego małego do umieszczenia za akwarium

ad3. jak zrobie wode na podmiane to sprawdze parametry, wcześniej nie miałem testów, od razu krakowa nie zbudowali:) mówisz że to od soli jest podwyższone ca?

ad4. kupiłem bufor kh oczywiście am więc nie wiadomo jak się będzie spisywał, narazie kh mierzone testami sery jest na poziomie 8

ad5. miałem spławikowy ale skulał się z biurka i po sprawie, myślałem o jakimś elektronicznym, ale to się jeszcze zobaczy spławik 30 zł elektronika pewnie cos koło 200 zł, jeszcze się nie zdążyłem rozejrzeć za nowym:)

jak masz jeszcze jakieś sugestie co dołożyć lub usunąc z akwa to byłbym wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie wyprostuj sprawy o ktorych mowa wyzej...

pozniej zaloz watek w innym dziale :)

pogadamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za pomoc z testem saliferta i przydatne sugestie odnośnie akwa, wielkie dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.