Skocz do zawartości
thomas kay

"fioletowe" T5

Rekomendowane odpowiedzi

ale tych Philips TLD03 to nie klepią na rurach T5? Byłby hit. Może jakąś petycję, może nie są świadomi zapotrzebowania. A co do zachwycania się każdym robakiem na skale, to każdy chyba nawet w tych czasach jak zakłada tank to się zachwyca, choć może nie publicznie, przecież nie wypada się jarać takimi rzeczami jak tu jakieś acropory tridacny i inne...

Witam

Zastanawiam się czy świetlówki z linku ,to ,to samo co TLD 03.

Pozdrawiam

http://www.aqva-light.pl/shop.php?UID_p=f7a17e2e3fbf&UID=223cc4abad19

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TLD03 w t5 świecą nieco inaczej są bardziej jak ati actinic, najprawdopodobniej za sprawą zmodyfikowanej mieszanki luminoforu.

"Stare" 40mm rury były używane w szpitalach do leczenia żółtaczki po porodowej u wcześnie narodzonych dzieci.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TLD03 w T5 jest zupełnie inna niż t8, kiedyś kupiłem z sentymentu ale niestety nie dorównuje ojcu.

Smyropad


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TLD03 w t5 świecą nieco inaczej są bardziej jak ati actinic, najprawdopodobniej za sprawą zmodyfikowanej mieszanki luminoforu.

"Stare" 40mm rury były używane w szpitalach do leczenia żółtaczki po porodowej u wcześnie narodzonych dzieci.

Witam

Wiem jakie , mam jeszcze 4-ry świetlówki 20W TLD 03 świetlówki nigdy nie były używane .

Pozdrawiam

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - występowały nie dosyć ze w o średnicy 40mm to jeszcze miały 20/40W. :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem i zamontowałem zamiast jednej ati blue plus jedna narva blue2 i faktycznie jest trochę ciemniejsza ale podoba mi się bardziej:)

teraz pytanie czy wytrzymają tyle samo czasu, czy narva skończy się wcześniej? ktoś porównywał ich żywotność? bo narva podoba mi się bardziej jej cena też jest korzystniejsza więc jeśli poświecą tyle samo czasu to wybór prosty, jakieś doświadczenia z tymi świetlówkami? ktoś miał założone obie?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś używa Fauna Marin Ultra Royal Blue? jeśli tak czy można looknąć na zdjęcie jak świecie? czy to wizualnie kolor ledów cree RB?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narva ma mniej zieleni w spektrum - i dlatego jest "głębsza" ale za to mniej jasna. Żywotność powinna być podobna,

FM ultra royal blue - to taka jest tylko z nazwy, to świetlówka podobna do Narvy(ciemniejsza niż Blue Plus/Reef Blue z AM)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

kolejne pytanie, udało mi się w końcu kupić kolejną listwę t5 i w związku z tym powiększam oświetlenie, zamiast 4x24 będzie teraz 5x24 w 112L. Ponieważ dalej wierzę w zapewnienie naszym koralom "szerokiego spectrum widma" proszę o poradę jaką świetlówkę i w jakiej kolejności dołożyć, (nie uwzględniając odczuć wizualnych/kolorystycznych bo to wiadomo kwestia gustu). Obecnie wisi patrząc od frontu:

- ATI Blue Plus

- ATI Coral Plus

- Giesemann PureActinic

- Narva Blue2

a w szafce na swoją kolej czekają i to z nich chciałbym jakąś dołożyć, co by już pieniędzy nie wydawać:

- Sylvania Coralstar

- Sylvania Marinestar

- ATI Purple Plus

- KZ Coral Light Fiji Purple

ew. może jednak kupić jakaś inną która fajnie by się wkomponowała w ten zestaw?

ALL THE BEST!


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie abyw tym wątku aby nie rozpoczynac nowego co do ATI Actinic Blue.

Po raz pierwszy jak ja zakupiłam w Reefshop swieciła super fioletowym odcieniem. Natomiast wczoraj jak odpaliłam nowa tez zakupiona w ww. sklepie przez ok 2 minut migotała po czym swieciła tylko na pierwszych 10cm po ok 5 minutach swieciła jasnym fioletem bardzo slabiutko w wizualnym odczuciu. Czy z ta swietlowka jest wszystko ok czy lepiej wyrzucic. No chyba ze one sie tak roznia w kolorystyce w zalenosci od partii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki będzie odpowiednik Ati coraz plus jeśli chodzi o Narve ? Tez bede wymieniał świetlówki a mam ich 8 i zdecydowałem się na ściągnięcie z polski Narvy . Tu za Ati trzeba 20 funa dać

A może odpowiednikiem Ati coral plus będzie http://zoolight.pl/product-pol-716-39W-85cm-SYLVANIA-MARINESTAR.html?

Edytowane przez ibiza (wyświetl historię edycji)

zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam lampę ATI 8x80W i używam takiej kombinacji świetlówek

  • ATI BLUE PLUS
  • ATI PURPLE PLUS
  • ATI ACTINIC
  • ATI BLUE PLUS
  • SYLVANIA MARINESTAR 15000K
  • ATI BLUE PLUS
  • ATI PURPLE PLUS
  • ATI BLUE PLUS
  • a po 20.00 świeci tylko kanał 1 z poz. nr 3 i nr 6 na 30% mocy , obraz niebieski z fajnie widoczną fluorescencją korali, przy użyciu nr 3 i nr 7 kolor jest fioletowy o barwie ciepłej


Start 02-04-2015 ,akwarium 200x60x70cm szkło optiwhite 12mm 840l + sump 90l,

Odpieniacz - ATI 250 POWER CONE , Lampa - 2xbelki LED SANRISE A015-90-W + 8 rury 80W ATI

Obieg - Jebao DCT12000 ,Pompa cyrkulacyjna - Jebao 1x RW-20, 1xRW-15, 2xRW-8,

 Żywa skała - pochodzenie Indonezja – Bali – 100 kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki będzie odpowiednik Ati coraz plus jeśli chodzi o Narve ? Tez bede wymieniał świetlówki a mam ich 8 i zdecydowałem się na ściągnięcie z polski Narvy . Tu za Ati trzeba 20 funa dać

A może odpowiednikiem Ati coral plus będzie http://zoolight.pl/p...ARINESTAR.html?

Marinestar to nie jest odpowiednik ATICoral. Marinestar świeci lodowatym zimnym światłem, jest dobrym równoważnikiem jak ktoś ma dużo niebieskich świetlówek. U mnie akurat wisi coral na 2 i marinestar na 4, narva raczej nie ma takiej świetlówki.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli się przyjrzeć wykresom Ati coral + i marinestar sa one podobne .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykresy mogą być podobne ale światło na żywo już nie, dlatego jeśli jest taka możliwość warto zobaczyć dane światło u kogoś w baniaku


Start 02-04-2015 ,akwarium 200x60x70cm szkło optiwhite 12mm 840l + sump 90l,

Odpieniacz - ATI 250 POWER CONE , Lampa - 2xbelki LED SANRISE A015-90-W + 8 rury 80W ATI

Obieg - Jebao DCT12000 ,Pompa cyrkulacyjna - Jebao 1x RW-20, 1xRW-15, 2xRW-8,

 Żywa skała - pochodzenie Indonezja – Bali – 100 kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwierz to nie są te same świetlówki, ale jak chcesz kup sobie obie, marinestar nie jest droga i sobie porównasz, a świetlówka się nie zmarnuje bo i tak ją wykorzystasz w którymś zestawie


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje 'trzy grosze' na temat Giesemann Puer Actinic. Sam przechodziłem fazę na fioletowe światełko w akwa, a nawet dalej przechodzę. Mam w/w świetlóweczkę. Świeci kapitalnie. Ładna barwa, fluorescencja aż bije po gałach, choć sama rurka dużo światła nie daje. Mam tylko jedno ale. Zaczęły mi pod nią trochę korale marnieć, kiedy była używana 50/50 z 15 000 K. Xenia mocno zmarniała, Clavularia również. Po jej wyjęciu, i powrocie do 'standardowych aktynik', wszystko wraca do normy. Taka tylko uwaga, aby mieć na baczeniu, czy czasem korale nie dostają po głowie, bo możliwe, że tak daleko zachodzące UV w aktynice może przyczynić się do pewnych szkód w akwarium. Ale, to tylko moja teoria. :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, żeby nie zakładać nowego tematu.

Pure Actinic Giesemann wywoływała u mnie w lampce dziwny efekt żarzenia się świetlówek po wyłączeniu światła. Po jej usunięciu problem zniknął.

Ale mam nowszy temat. Może uda się pana Przemka wywołać do tablicy.

Dotarła do mnie dzisiaj nowa świetlówka Osram ze zdjęcia.

Wydaje mi się być bliższa Ati Blue Plus niż Narva Blue2.

Ktoś może się wypowiedzieć na temat jej widma, może jakiś wykres?

post-11025-0-70979200-1442596673_thumb.jpg


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w lampie 10x24W trzy rodzaje świetlówek - 4xNarva Blue2 , 4xSylvania Coral star i 2xOsram 67 - na moje oko są to identyczne świetlówki i moim zdaniem świeca identycznie ( na oko).

Wszystkie świecą na statecznikach VS ( może to ważne).

PK

Edytowane przez R.I.P (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz jak czytam co napisałem to widzę że się machnąłem. Pomieszałem ATI z Narvą. Jednak bliżej jej do narvy. Stateczniki pewnie mają znaczenie ale tego póki co nie sprawdzę.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.