Skocz do zawartości
romekf

Moje 250 + 60

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Około miesiąc temu udało mi się namówić żone żeby kupić akwarium morskie. Pomysł był już od około 2 lat ale ciągle się w czasie odkładało.

I tak oto pojawiło się ogłoszenie na tablicy o sprzedaży akwarium. 2 dni negocjacji i tak oto żona kupiła mi akwarium na urodziny:) Aha zapomniałem dodać, że po to akwarium trzeba było jechać 350 km. W sumie nie tak źle gdyby nie to że styczeń :( ale cóż przyjazd do Lipowej godzina 7:30 rozmontowanie akwarium u Adriana (wielkie dzięki za sprzęt i pomoc w starcie) i powrót do domu do Lubina godzina 9:30. 2 kierowców (dzięki Adam) postoje tylko na tankowanie i kawe i tak pełne załadowane auto + przyczepka dotarły do miesjca docelowego:) Troche bałaganu + ustawienie wszystkiego + podłaczenie hydrauliki (dzięki szwagier) udało się zalać wodą która przyjechała z Lipowej:) I tak do północy w sobote + troche niedzieli udało się uruchomić wszytko:)

Troszkę życia przyjechało: życie:

-2x chrysiptera parasema

-salarias fasciatus

-amphiprion perideraion

-dascyllus melanurus

-3 szt ślimaków turbo

-1 ślimak piaskowy

-2 kraby clibanarius

-krewetka czyszcząca

-krewetka boksująca

-dzikie rozgwiazdy

-korale miękkie (różne,około 15 gatunków)

post-8559-0-40700200-1390908197_thumb.jpg

post-8559-0-12319700-1390908419_thumb.jpg

post-8559-0-31807400-1390908966_thumb.jpg

post-8559-0-34556900-1390909012_thumb.jpg

post-8559-0-02908000-1390909049_thumb.jpg

post-8559-0-30628000-1390909106_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przeprawę przeszedłeś by zdobyć kawałek rafy, lecz pamiętam swój zakup akwarium i również był to gotowy zestaw. Przyjazd do domu i składanie wszystkiego koszmar.

życzę powodzenia w prowadzeniu zbiornika


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się zaczęło. Każdy z nas to przeszedł choć czasem kosztuje to trochę nerwów to myślę, że to wspaniała przygoda. Powodzenia.

Edytowane przez flimbooo (wyświetl historię edycji)

8076_8309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezle, ale tego Dascylusa (mimo ze ze wzgledu na latwe przystosowanie do prawie kazdych warunkow to rybka dla poczatkujacych) , to lepiej oddaj komus. Kupowanie nowej rybki bedzie wyrzucaniem pieniedzy, bo on nowym nie przepusci.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja nie moge:( akwa chodzi już więcej niż tydzien a odpieniacz ledwo co pieni. Czytam czytam i wyczytać nie moge:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ty masz tego amphiprion perideraion? bo ja nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.