Skocz do zawartości
Zaba30

Problem z RAZOR R420r 160w 16K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich uzytkownikow jestem tu nowy ale mysle ze bedziemy teraz czesciej dyskutowac,ogolnie od 9 lat mieszkam w Dublinie i pracuje w Aquaworld aquascaping specjalist.Od ponad 2 lat mam baniak slony wszystko bylo ok pieknie ladnie od dwuch miesiecy zawiesilem Razora i zaczol sie cyrk z koralami tzn zamykaja sie lub otwieraja sie na chwile i tak wkolko,probowalem juz roznych ustawiem wraz z fabrycznymi ktore wedlug mnie jest troche za mocne na start,czy ktos moglby mi powiedziec jak go ustawic na poczatek?to jeszcze sprobuje jak nie wypali to wracam do T5 6x39 mam 4xsylvania white i 2xcoral star i wszystko bylo pieknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz xenię to u tego korala to normalne, one tak zamykają się i owierają :) Jak ktoś Ci ma cokolwiek powiedzieć, jak nic nie wiemy o baniaku, koralach itd?


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Tytuł napisałeś, że aż się wystraszyłem

Problem masz nie z lampą, a z koralami z tego co czytam

Tak jak napisał Imperator napisz coś więcej o akwarium

Przedstawiłeś się póki co jako specjalista, pracujący w srodowisku akwarystyki słodkowodnej, posiadając akwarium morskie od 2 lat. Stąd też napisz jaką masz obsadę, z którymi koralowcami masz problemy. Być może inni użytkownicy razorów Ci odpiszą. Napisz też jakie ustawienia lampy wybrałes. W Razorze masz tryb Preset2 (w momencie zmiany z innego typu oświetlenia na ledowe wybiera sie Preset1 na okres ok 2 tygodni), który to ma gwarantować najlepszy stosunek przyrost/wybarwienie.

pozdrawiam

luft

edit:

Razor 160W jest idealny do wymiarów Twojego baniaka, także nie myśl o jakims strasznym skręcaniu mocy lampy bo nie ma takiej potrzeby. Zdjęcie akwarium mile widziane.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieuje za odpowiedzi tak pracuje w akwa slodkiej,moj baniak to 300l 100x60x50 plus 80l sump w sumpie skala,rowa reaktor i drugi pellets reaktor skimmer deltec apf 600,ustawilem razora na preset dwa ale jak dochodzi do 100% to wszystko mi sie zamyka a xena to wyglada jak frendzdelki i nie pulsuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampę masz na linkach, czy nóżkach zamocowaną?

ta xenia to obrosła już po brzegi akwarium, czy na każdej wysokosci tak marnieje w 100% mocy lampy

opisz cos wiecej o koralach jakie masz bo napisales ze wszystkie cierpią? Czy zle zrozumialem?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to zdjecia mojej solniczki.wymiary 100x60x50 razem 300l plus sump 80l skimmer deltec apf 600,dwa reaktory phosphate i pallets,zywa skala i algi.

post-23121-0-29683200-1391429905_thumb.jpg

post-23121-0-18254400-1391429981_thumb.jpg

post-23121-0-42244000-1391430035_thumb.jpg

Edytowane przez Zaba30 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sproboj dac xenie niżej i zobacz jak się zachowuje

i odpisz na pytania z poprzedniego posta jesli ma byc pełen wywiad :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne, wygląda jakby baniak miał 2 tygodnie a nie 2 lata. 3 garbiki w takim małym zbiorniku? Po co pellety i phosguard, jak w akwarium kilka miękkasów??? Pewnie wyjałowiona woda na max, to nie chcą się otwierać. Ja też myślałem po tytule, że Razory się sypią ;)


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ustawilem razora na preset dwa ale jak dochodzi do 100% to wszystko mi sie zamyka" - tu chyba leży problem...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslisz ze woda moze byc wyjalowiona?parametry sa bdb no3 0.2 ph 8,4 wapno 400 kh ok 9-10 wiec wydaje mi sie ze woda jest ok podmiana co tydzien 30litrow i jak mialem 6x39T5 to wszystko bylo ok pootwierane na maxa,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak na xenie to są ekstremalne warunki. Jeszcze po4 podaj, ale no3 0,2 dla miekkich to jest dużo za mało;)


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kotangh myslisz zeby odlaczyc pellets?i jak ustawic swojego Razora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie odpisałeś na moje pytania, m.in. o wysokosc zawieszenia lampy

zeby dostać dobre rady postaraj się opisać szczegółowo wszystko


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa zawieszona na nozkach 25cm nad lustrem wody a 75cm nad dnem,xenie gdzie bym nie dal to i tak po tygoniu nadaje sie do wyjecia poprostu nastepstwem jest to ze poprostu odrywaja jej sie kwiatki i po niej,reszta to proste polypowce dzis odpalilem spowrotem swoje t5 i po dwuch godzinach mialem je otwarte w 70% a wiec co o tym myslec?gdzie jest blad?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj ustawic lampe recznie zminiejszajac jej moc, jednoczesnie obserwujac zachowanie xeni i po problemie, ja nie mam juz xeni wiec nie moge powiedziec dokladnie ale moze jest to delikatny koral na zbyt wysokie natezenie swiatla i dlatego tak reaguje a ledy sa strasznie mocne.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam razora 160, który świeci 90%kanał z białymi ledami i 100% niebieski 5 godzin, reszta to wschód, zachód i trochę świecenia na mniejszej mocy, korale są bardzo zadowolone nawet xenia. Odłącz te pellety, po co trzymasz tak wyśrubowane parametry jak nie masz parcia na sps. Tu nie jest wina lampy, szukaj przyczyny gdzie indziej, ewentualnie skręć lampę i co tydzień podkręcaj moc, niech się korale troszkę przestawia na inne światło.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory ale akwarium wygląda na 2 miechy jakim cudem myjesz szyby przy skałach ,chyba że skałe wyciągasz do mycia ,sprawa po co ci paletki,reaktor wapienny skoro masz same korale miękkie wystarczy im podmiana 10 % na2-3 tygodnie woda wyprana z wszystkiego co cenne dla miękasów ,jaką sól używasz


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to daj teraz foto pod t5

acha :

6x39 = 234W

Razor 160W

;)

Daniel porównywanie mocy T5 a światła led chyba mija się z celem

to tak jak żarówka 60W i led 60W


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wylaczylem paletsy,ok-wode podmienialem wczoraj 30l,uzywam soli RedSea Coral pro+,sorry nie jestem expertem w soli dlatego pytam,a czy to pobiera 160w albo 350 to mi nie robi roznicy ma byc dobrzenp koral Duncan dopiero dzis delikatnie sie otworzyl przy t5 bo na maxpect byl tylko kawalkiem kamienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj przyczyny w świetle, u mnie dunca stoi na dnie ale centralnie pod lampa i mało nie pęknie tak napompowana, trzyma kolor i ma mega przyrosty.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pieknie ladnie kazdy wyraza swoje mysli ale nadal nie padla tu choc by jedna propozycja ze zrob tak i tak sprobuj tego i tego tylko poc ci to po co ci tamto a konkrety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiles cokolwiek z tego co wyżej napisali koledzy?? Jak dla mnie to napisali Ci same konkrety co masz zrobić.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wylaczylem pelletsy,sprawdzilem po4 jest 0.4ppm,przenioslem xenie nizej,i podlaczylem swoje t5 spowrotem.teraz to chyba musze poczekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po4 0-3,04 a co w tym zlego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieco mnie dziwi dlaczego nie proponujecie skręcenie kanału "a" do 50- 60-% i obserwacji zachowań koralowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.