Skocz do zawartości
Maćko

Dozownik FS NT-01 - Made in China

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakupiłem wczoraj ten dozownik u Chinoli:

http://www.fish-street.com/fs_nt-01dosing_pump?category_id=139

Nie widze nigdzie na polskich forach wzmianki o tym sprzęcie a cena jest bezkonkurencyjna - 450 PLN i darmowa przesyłka.

Czekam na dostawę - pewnie zejdzie ze 2 tyg chyba że celny zatrzyma - odpukać

Prosze o opinie czy ktoś miał styczność z tym sprzętem?

Znalazłem na zagranicznym forum temat o tym dozowniku z którego wynika że jest to sprzęt ze stajni Marine Color.

http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=2309970


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena super.

Oby tylko przeszedł przez celnych - czekam na info :D

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znac jak dziala jak dojedzie, moze tez sie skusze bo cena fajna.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z tego co pamiętam to JanuszD taki miał... :blushing:

Ale ręki sobie uciąć nie dam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję że nie zakończą szybko promocji z darmową dostawą :) zawsze prawie 100 w kieszeni na prochy :) Jak dojdzie dam znać na pewno.

Co do celnego to mogę im nawet VAT zapłacić ;) od 450 PLN to nie będą straszne pieniądze a na paczce ma być zaznaczone że przezent i bodajże 1/10 ceny

Czytam zagraniczne fora i ten dozownik od Marine Colors nazywa się Marine Colors MCD-3 i zbiera bardzo dobre opinie.

Np tu :

http://www.ultimatereef.net/forums/showthread.php?t=586255&page=7

Cześci zamienne też spoczko, np za dodatkową głowicę ok 60 PLN gdyby siętak zepsuła.

To moje pierwsze zakupy na Fish street , mam nadzieje że nie ostatnie :)


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie lepiej coś takiego kupić plus 3 pompy i za niecałe 400 zeta mamy całosć

http://allegro.pl/dozownik-nawozow-timer-sekundowy-i3943777500.html


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygen:

Doliczyć by trzeba jakąś sensowną obudowę plus czas na dłubanie żeby to wszystko poskładać do kupy. No i ten Chinol podaje dawkę w ml a nie odlicza w sekundach jak ten z allegro.


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w ml czy dawkowanie na czas nie ma tu znaczenia kwestia początkowego ustawienia ile czasu dozuje np.50/ml a obudowa 5 zł


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygen: nie mowiac juz ze to konstrukcja jak za gierka :-)

BUZ'y do sterowania silniczkami 12V 0,20A? Juz nie mówie o samym wysterowywaniu BUZ'a z procka. Chyba ktos nie doczytał datasheet BUZ'a.

Ja zdecydowanie kupowałbym chińskie bo są naprawde dobrze wykonane no i co ważne - kompaktowe rozwiązanie sterownik + pompki a nie jakaś pajęczyna.

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SYGEN może ma to i sens ale trzeba mieć miejsce w szafce żeby dodatkową pajęczynę założyć a u mnie niestety jest tego miejsca jak na lekarstwo i musze mieć kompakta. Ale nie przeczę że ciekawa alternatywa dla drogich Grotechów czy innych Aqua trendów.

No i kalibracja takiego czasowego wydaje się być bardziej męcząca :) Można niby rozbić sobie to na sekundy ale i tak warto zweryfikować z menzurką czy podaje tyle ile chcesz.

A tak tylko zmieniasz dawkę i wio

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygen: nie mowiac juz ze to konstrukcja jak za gierka :-)

BUZ'y do sterowania silniczkami 12V 0,20A? Juz nie mówie o samym wysterowywaniu BUZ'a z procka. Chyba ktos nie doczytał datasheet BUZ'a.

Ja zdecydowanie kupowałbym chińskie bo są naprawde dobrze wykonane no i co ważne - kompaktowe rozwiązanie sterownik + pompki a nie jakaś pajęczyna.

to w czym ta gierkowska konstrukcja według ciebie jest gorsza od te np.zachwalanej na forum

http://allegro.pl/ebtech-kontroler-pomp-perystaltycznych-dozownik-i3936113445.html


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No patrz, a jak człowiek chce coś made in Poland to nie może znaleźć :)

Gdybym wiedział wcześniej o tym co pokazałeś to może bym się zdecydował. Ciekawe ile wołają za taki z 3 pompami


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten ostatni link to 250 sterownik plus 60 zł za każda pomoke


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygaen: ja jej nie zachwalam uważam że Bubble magus'a czy innych chinskich klonów są lepsze i estetyczniejsze oraz mniejsze :-)

ale przynajmniej ten co podajesz ma wyjscia sterowane ULN'ami choc płytka jakas strasznie marna.

Przy BUZ i uC nie nasyca sie on jak jest wysterowany napięciem z uC bo ma wyższy próg niż 5V.

Za 150$ free shipping masz fajna wypasna maszynke na 3 pompki w wersji compact, rozbudowywalna do 7-12.

Z dozowanie w ml, podzialem tygodniowym, kalibracja itp...

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki robi je PawelL z naszego forum sprzęt fajny i działa bez zarzutu co do wyglądu to jestem mega zadowolony czarna szybka z przodu wygląda kosmicznie a jak się dotknie klawiatury to w moment widać przez nią piękny wyświetlaczyk z niebieskim podświetleniem o specjalnej barwie do morskiego.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźcie sobie że dzisiaj odebrałem przesyłkę z pompa :)

Tak to wygląda :

20140211 170430

20140211 170129

Pierwsze wrażenie bardzo dobre. Nie miałem innych markowych dozowników w ręce ale jakość wydaje się być ok, nie sprawia wrażenia aby coś się miało zaraz rozlecieć. Jedyne co to klawiaturka trochę niedomaga i trzeba mocniej wcisnąć ale jestem w stanie to przeboleć.

W zestawie znajdują się : dozownik, zasilacz, zaworki przeciwzwrotne, 6x1m węzyka silikonowego, menzurka do kalibracji.

Czas na kalibrację i pierwsze wrażenia jakie dostarczy mi zabawa z tym ustrojstwem.Podzielę się na pewno .

EDIT:

jak na razie wszystko działa bez zarzutu, pompy skalibrowane,sprawdzam czy dobrze leją

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też do mnie wczoraj przyszło to cudo :) u mnie wszystko w porządku z klawiaturką. Szło 6 dni włącznie z sobotą i niedzielą (szybciej niż poczta polska).

Dziś z ciekawości sprawdzałem i już do polski nie wysyłają za darmo :p teraz biorą 12$ :)


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z klawiaturką jest ok trzeba tylko czasem mocniej wcisnąć przyciski right i down żeby zaskoczyły. Poza taym bez zarzutu, pompka juz podpięta i robi swoją robotę

Ciekawe gdzie mozna dokupic moduł rozszerzający do tej pompki

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zaraz też podpinam i jeszcze raz kalibruję. Do teraz kręci mi wodę w słoikach bo sprawdzam czy dobrze poustawiałem :p

Ciekawi mnie jak można pod nią podpiąć dodatkowe 3 pompy bo w menu jest ustawienie na 6 pomp jak niema nigdzie żadnego złącza, może trzeba rozebrać i są piny w środku :p

Edytowane przez Kaktus (wyświetl historię edycji)

5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zakupiłem wczoraj ten dozownik u Chinoli:

http://www.fish-stre...category_id=139

Nie widze nigdzie na polskich forach wzmianki o tym sprzęcie a cena jest bezkonkurencyjna - 450 PLN i darmowa przesyłka.

Czekam na dostawę - pewnie zejdzie ze 2 tyg chyba że celny zatrzyma - odpukać

Prosze o opinie czy ktoś miał styczność z tym sprzętem?

Znalazłem na zagranicznym forum temat o tym dozowniku z którego wynika że jest to sprzęt ze stajni Marine Color.

http://www.reefcentr...d.php?t=2309970

VAT Ci dowalą jak sklep załączy fakturę do wysyłki :), no chyba że sprawdzą co tam się znajduje.

Sygaen: ja jej nie zachwalam uważam że Bubble magus'a czy innych chinskich klonów są lepsze i estetyczniejsze oraz mniejsze :-)

ale przynajmniej ten co podajesz ma wyjscia sterowane ULN'ami choc płytka jakas strasznie marna.

ULN2803 wystarczy by sterować silnikami prądu stałego, gdzie prąd nie przekracza 500mA, a w większości pompek tak jest. Stosuje 2 nogi równolegle z uln-a na 1 pompę, więc prąd przez niego może iść większy, poza tym zawsze dozuje tylko 1 pompa.

faktycznie na płytce znajduje się niewiele elementów i wszystkie SMD, wiec pewnie dlatego wygląda na delikatną. Projektując to urządzenie postawiłem na prostotę rozwiązania. Co do obudowy faktycznie na razie mam dużą, ze względu na klawiaturę 4x4, niestety muszę większą kasę zainwestować by mieć dedykowaną klawiaturę, sama 1 klawiatura kosztuje prawie tyle co cały kontroler i to przy zamówieniu 100szt.

Edytowane przez PawelL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawell - mam ją już w ręku i nie brałem na fakturę, chyba celny się juz nie upomni :)


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawell - mam ją już w ręku i nie brałem na fakturę, chyba celny się juz nie upomni :)

Ja tam się nie znam ale ja na pudełku miałem zaznaczone Gift. I skoro też mam już ją w domu to chyba przeszła odprawę celną.

Edytowane przez Kaktus (wyświetl historię edycji)

5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PawelL - jak przemyslisz kwestie interfejsu uzytkownika to wszystko bedziesz mogl zrobic na klawiaturze 1x4 ktora kosztuje 1,5USD

Ja takie stosuje, 4 klawisze stosuje tez grotech i jest to wystarczajaca ilosc do pelnej obslugi dozownika i jego programowania.

$_3.JPG


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak prywatnie pisząc, UC jak od razu ci nie naliczy VATu to ci już nie naliczy, teraz twoim obowiązkiem jest podjechać do urzędu celnego i uiszczenie opłaty :).

a tak wracając do opłat przy imporcie, jest jeszcze taka opłata jak obsługa celna, tak że jak ktoś dostanie fakturę z paczką to zazwyczaj to nie będzie sam VAT, CŁO tylko dodatkowo obsługa, ja płace w DHL 60zł za samą obsługę.

Kiedyś naciąłem się na to przy zakupie stacji lutowniczej na ebay-u, kupiłem ją troszkę taniej, ale sprzedający wysłał ją właśnie DHL-em z zawyżoną fakturą, i w sumie wyszło troszkę drożej za stacje niż w Polsce :). człowiek się uczy na błedach

PawelL - jak przemyslisz kwestie interfejsu uzytkownika to wszystko bedziesz mogl zrobic na klawiaturze 1x4 ktora kosztuje 1,5USD

Ja takie stosuje, 4 klawisze stosuje tez grotech i jest to wystarczajaca ilosc do pelnej obslugi dozownika i jego programowania.

$_3.JPG

widziałem je. musiał bym zrobić inny nadruk na te 1,2,3,4 bo sam soft to nie problem, tylko potem obsługa tego była by nie jasna 1,2 lewo prawo, 3 enter, 4 ESC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.