Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Prosiłbym o identyfikacje czegoś takiego co dostałem razem w zestawie. Zestaw BLAU 130l. Było to w 3 komorze, za odpieniaczem. Sztuk 4. Cóż to dobrego? Z góry dziękuję

post-23094-0-46229900-1391947390_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na forum slowo "siporax" - wszystko Ci sie wyjasni

PS

nadawaj watkom konkretne tytuly a nie w stylu "jakies cos"


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie siporax ! Siporax ma zaokrąglone krawędzie a na fotce wyraźnie widać ze krawędzie są ostre.Stawiam na ceramikę sery.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tego się obawiałem, podzielonych zdań..

To inne pytanie - zalać to, żeby zakryte wodą czy zostawić częściowo niezanurzone ? Czytałem o tym i tu nie ma klarownej odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem akurat te najlepiej zdadzą egzamin w koszu na śmieci.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceramika sery to jest


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie siporax to BioCera Max Pro 600 Aquaela. Używałem w słodkowodnym.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi - Lukasza zapewne interesowaly ogolne informacje o tym co to jest , a nie jaki jest tego czegos producent. Odeslalem go do szukania wiadomosci o "siporaxie" poniewaz tam znajdzie wszystkie informacje odnosnie metody filtracji opartej na ceramicznych rurkach - bez wzgledu na producenta.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytałem to jedni widzą zalety, zaś inni wady. Może ktoś mi powiedzieć jakie są + i - używania tej ceramiki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslisz, ze w tym watku dostaniesz inne odpowiedzi niz tam gdzie juz czytales o zaletach i wadach?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właściwie to kazdy post mówi : "to jest do niczego", "mam tego trochę u siebie"... . Nikt niestety nie napisał o wadach i zaletach. Z tego co udało mi się wyczytać to, że jest dobrą pomocą dla bakterii. Pytanie tylko ile tego używać w przeliczeniu na litraż, jak to czyścić czy wymieniać? Wszyscy odsyłają do szukania, ale jak się patrzy nie wszystko zostaje uzasadnione. No albo po prostu czytanie ze zrozumieniem u mnie jest na niskim poziomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... zalety i wady powiadasz , raczej tylko o wadach by można było mówić tej akurat ceramiki , ale gdyby to była ceramika typu siporax to co innego.Zerknij na nią z bliska czy powierzchnię ma podobną do pumeksu? jeśli nie to spełni w akwarium taką rolę jak np pocięte rurka plastikowa .


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była prośba o identyfikacje i została spełniona. Co do zastosowania, to tak jak pisze Tester, poczytaj o Siporaxie. Jeśli chodzi o ceramikę, to podjąłem kiedyś próbę z kulkami BioCera Max 1600. Miały mieć (w/g tego co podaje producent) większą powierzchnię na osadzanie się bakterii - super mikropory ;-). Teoretycznie super, drobne kanaliki, mały dostęp tlenu - doskonałe do denitryfikacji, ale czy to prawda? Sam nie wiem. Chodziły pół roku i wymieniłem na Siporax. Co mogę powiedzieć, to zbiornika nie wysadziło. I nie do końca zgadzam się z przyrównywaniem do plastikowej rury. Cyt.

Siporax to co innego... A co innego? Też ceramika, tylko inna, większe pory, lżejsza i inaczej się nazywa, i częściej się ją stosuje w morszczyźnie. Może materiał też jest inny, ale żywa skała i siporax to też inne materiały.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co kraj to obyczaj, każdy mówi co innego i odsyła do szuaknia, a wszędzie to samo.. "odmienne zdania". widzę, że trzeba po prostu robić samemu i budować doświadczenie na własnych błedach. no albo przyjać wersję " każdy zbiornik jest inny " .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co kraj to obyczaj, każdy mówi co innego i odsyła do szuaknia, a wszędzie to samo.. "odmienne zdania". widzę, że trzeba po prostu robić samemu i budować doświadczenie na własnych błedach. no albo przyjać wersję " każdy zbiornik jest inny " .

No widzisz, nowym moszczakiem jesteś a po tych kilku postach zrozumiałeś na czym polega akwarystyka morska !tu jasnej odpowiedzi nigdy nie otrzymasz i nie chodzi tu o czyjąś złośliwość a raczej o skomplikowanie i mnogość odpowiedzi.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi, jestem na świeżo z takimi dylematami ;-) i wydaje mi się, że wszyscy polecają stare, sprawdzone sposoby. Nikt nie chce wziąć na siebie odpowiedzialności z poleceniem czegoś nowego. Tu masz przykład: tak, siporax, super, a jak nie siporax to wywal. Dlaczego? Bo wszyscy używają siporaxu i nikt nie chce spróbować czegoś innego, może równie dobrego. Ale w sumie, skoro nikt nie stosował, to lepiej wyrzucić. (Że przypomnę, tak było z wódką i vsv, póki większość nie zaczęła stosować, to był temat tabu.)


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.