Skocz do zawartości
szogun73

Zbiornik o szerokosci 30 cm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pisałem już o tym w Przywitaniu, ale byc może tutaj bedzie lepiej.

Jestem nowicjuszem i przymierzam sie do założenia akwarium. Moje pytanie brzmi: czy zbornik o wymiarach 200x30x60 cm maszanse funkcjonowac. Przy czym 30 cm to zakladana szerokosc. Czy da sie tam utrzymac cyrkulacje, rozlorzyc skaly itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko się da, ale każdemu zależy na efekcie głębi.

więc myślę że taki zbiornik to zbyt ładnie wyglądał nie będzie.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie im głębsze tym lepsze, mam szczepkowe na 30 i trochę ciasno


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały urok to głębokość akwarium . Zrobisz błąd robiąc tak wąskie i podziwiając swoją rafę, będziesz tego zawsze żałował . Ja mam 45 cm i jest to minimum .byłbym szczęśliwy mając + 15cm

Edytowane przez darekkuku (wyświetl historię edycji)

360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche jak obraz, albo plakat ;)

Ciezko bedzie ulozyc skale by byla w jakims tam odstepie od przedniej, lub tylnej szyby. Jaka obsade bys planowal?, bo ryby to tylko z boku na bok beda plywac (czyt od sciany do sciany)

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie głębi, ale czy od razu musi być brzydko? Trudniej będzie niż w szerszym zrobić ładne akwarium, zwłaszcza przy tej długości, bo to akwa będzie długie i wąskie, ale się da. Także musisz się liczyć z tym, że np wybieranie skały czy ustawianie cyrkulacji zajmie Ci więcej czasu i będzie trudniejsze.


150l, wymiary 60x50x50, filtracja reefpack 250, oświetlenie 4x24W, 12 kg LR, 18 kg LS, start 7.01.2014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za reakcję. Wąskie dlatego iż ma to byc akwarium dzielące kuchnią od pokoju . Mam do wykorzystania 60 cm szerokosci a muszś coś zostawic kobiecie na krojenie pomidorka XD. Obsady jeszcze nie planowalem. Boję sie tylko czy bede mial wystarczajaco miejsca na cyrkulację i czyszczenie szyb. Istnieje jeszcze ewentualna opcja zrobienia wyzszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że się da uzyskać efekt głębi ! Jak? A więc, tło musi być niebieskie a LR ułożyć trzeba na tylną szybę tak jak... wyobraź sobie piramidę , potem przetnij ja na pół pionowo i tym cięciem przyłożyć do tylnej szyby .Tak z grubsza to widzę , kilka takich "pół piramid"


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert

Wąskie dlatego iż ma to byc akwarium dzielące kuchnią od pokoju .

wiec tło nie wchodzi w rachubę

jak ułożysz fajnie i mądrze skały będzie fajnie.


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i widziane na dwie strony, ciężko będzie.

Ale chętnie zobaczymy efekt, wiec kolego, powodzenia i czekamy na fotki tego, cudeńka!


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 30cm dwustronne bedzie jeszcze ciezej.

Zrob 100 na 60, a pozostale 100 zostaw na krojenie pomidorka ;)

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Wąskie dlatego iż ma to byc akwarium dzielące kuchnią od pokoju . Mam do wykorzystania 60 cm szerokosci a muszś coś zostawic kobiecie na krojenie pomidorka XD. ...

Dla mnie to żaden argument. Wolałbym pomidory kroić w powietrzu niż męczyć się z wąskim akwarium.

Już pisałem wcześniej, że tylko jeśli nie ma innego wyjścia, ale nie pokazałeś, że nie ma innego :)

Daj plan mieszkania, a znajdziemy ci lokalizacje na baniaczek, może nawet w tym samym miejscu, tylko o słusznej szer. 60cm.

Ta dyskusja jest jałowa bez konkretów.

ed.

A Marcin znowu był szybszy :)

Edytowane przez rs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, chcesz zrobić ciężkie do aranżacji płaskie skwarium i zostawić żonie 30 cm na krojenie pomidora? I Ty będziesz wściekły i żona :-P

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh i caly misterny w pi........ Chcialem jakos polaczyc funkcjonalnosc kuchni z wygladem salonu i takie tam bla bla. oczywiscie w mieszkaniu sa jeszcze inne miejsca na nawet wieksze zbiorniki np narozne o pojemności okolo 400 litrów, lub tez prostokątne przy scianie o dlugosci nawet do 150 cm. Tylko to pomiedzy kuchia a salonem wygladalo by najbardziej efektownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podbudówkę zrób i zyskasz parę cm.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może poszerzyć ten blat co będzie na nim stało akwarium?

PS

@Diabeł prawdziwy szybszy ode mnie :D

Edytowane przez dragis95 (wyświetl historię edycji)

128l niedługo otwarcie oficjalne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co by się stało jak byś wyjechał 10 cm w pokój i 10 cm w kuchnie?


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 szerokosci akwarium,minus szyba 12 albo 15 przy tej dl. i wys.zbiornika i w srodku zostanie miejsca na co?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niektóre ryby nie dadzą rady się obrócić ;-)

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wodę Jarku. :thumbup:

He! mnie to akurat bardzo ciekawi jak to wyjdzie.

Osobiście zrobił bym tak że, neony bym zasiedlił.

Przecież nie musi byc solanka, bo to raczej się mija z celem.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz na salon dać mini parapet +10cm i będziesz miał 40cm

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


-----------------------------------------------------------------

110x60x50 330L + 70L sump; Jebao WP25 ; NJ2300; Reef Octopus 2000; lampa LED DIY 150W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za kreatywne pomysły niestety poszerzenie blatu nie z przyczyn technicznych nie wchodzi w rachubę. od strony salonu już i tak wystaje 5 cm a gdybym poszerzył to nie ma jak podeprzeć bo stoi sofa, której z kolei nie ma już gdzie przesunąć. Neonki odpadają (wyjadają Kotlety). Chyba raczej się skupię na narożnym o wymiarach 110x110x60 z półokrągłą przednią szyba. Czy wie ktoś może gdzie w regionie 3miasta można takie dostać za uczciwa cenę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje akwarium ma 135 długości, 35 wys i 30 szerokości i musiałem się się sporo nagimnastykować, żeby ustawić cyrkulacje. NAtomiast ustawienie skały i rozmieszczenie korali to już była masakra.

Jeżeli chodzi o cyrkulację to wzdłuż przedniej szyby w lewo dmucha jvp 201 a wzdłuż tylnej szyby w prawo dmucha aquael circulator 1500.

Przy dwóch metrach i takiej wysokości jak Ty chcesz to moja wyobraźnie się kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej mniej efektowne miejsce a bardziej efektowne akwarium, wg mnie 50 gł to jest minimum


Miękko LPSowe

60x60x50 (180 l), Blau Overflow 3000 (25mm), New Jet 2300, Black Python 110W, Schuran 120, Jebao WP-25,Jager 200W, sump: 57x50x35 (60 l), LR: 18 kg, LS: 9kg Live Aragonite Natural White.

aa9e7f12009aeb87acdcf619fe29ea51u688a610.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.