Skocz do zawartości
seicodriver

jaki slizg do 72l

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli Ecsenius stigmatura podgruza korale to jakie?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem stigmature przez kilka lat w sps-ach. Zadnych nie podgryzal, to super rybka.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam stigmature i korali nie żre.

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam go od tygodnia, bardzo pocieszna rybka.

Czy komuś jadł suchy pokarm?

W niektórych opisach podają żeby podawać pokarm roślinny ale jaki?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spiruline w platkach.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy twoja odpowiedź znaczy, że hodowałeś (wiem bo pisałeś), karmiłeś spiruliną w płatkach i jadł? P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stigmaturę od jakiś dwóch dni niestety na razie grymasi i nie chce jeść specjalnie ani mrożonek ani spiruliny. Wiecie może co jest przysmakiem stigmatury żeby go jakoś zachęcić?


8387_8630.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj mial podobnie, pierwszego dnia troche skubal mrozonki, potem juz nic. Kupilem praktycznie wszystkie mozliwe mrozonki łacznie z formula two ale nic to nie dalo. Prawdopodobnie odszedl na wieczna rafe bo nie widzialem go juz ponad tydzien.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój po tygodniu mrożonki zajada, karmię go głównie lasonogami, ponieważ jest to jedyna ryba w akwarium robię to miejscowo, nad jego norką, plastikową pipetą. Skubaniec jak widzi, że wkładam pipetę to podpływa do niej i czeka. P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie te ryby nie są problematyczne o ile trafi się zdrowy osobnik z tego co słyszałem. Mój musiał być chory, lub jakiś pasożyt go zamęczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze że kupiłem bicolora źre wszystko i mrożonki i suche i jeszcze skałe i szyby skubie w dodatku ciekawski jest jak nie wiem:)


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie trochę z innej beczki. Czy można trzymać razem w akwarium Ecsenius Midas z innymi slizgami? Czy sie będą strasznie gryzły? Ponoć ślizgi się nie lubią, ale ten Midas w odróżnieniu od innych Ecseniusów nie je glonów. Czyli teoretycznie konkurencji żywieniowej nie ma. Próbował ktoś kiedyś?


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś stigmatura zaczął już dziubać mrożonki. Ma gruby brzuszek więc musiał się też na skałach dożywiać- mam 6 kilo skały a on jest jedyną rybką.

Mam seriatopory i nie zaobserwowałem żeby je podgryzał czy w ogóle się nimi interesował.

Edytowane przez magainis (wyświetl historię edycji)

8387_8630.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie, ja troche nie bardzo rozumiem.. reflex net podaje, ze escenius bicolor nalezy trzymac w akwarium przy minimalnym litrazu 500l, kiedy to irozne sklepy pisza, ze mozna go spokojnie trzymac w akwa 40l... no to troche sie to rozjezdza? 40 a 500 to taka subtelna roznica przeciez... zastanawialam sie nad bicolorem dla 105l, ale czytajac to http://pl.reeflex.net/tiere/81_Ecsenius_bicolor.htm ostro sie teraz zastanawiam..


8392_8635.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz sie co zastanawiac,kupuj i spokojnie wpuszczaj :).

Tapniete z notka.


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ecsenius stigmatura - mniejszy o połowę, mój już je tez i suchy pokarm.

No i ładniejszy ale to już subiektywne

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ecsenius Stigmatura spokojnie się nada do małego akwarium. Ja mam dwa i zajmują praktycznie jedną skałkę.

Niestety jeden z moich nie chce jeść, martwię się o niego. Strasznie wychudł. Nie wiem co jest grane przecież ślizgi głównie glonami się odżywiają, u mnie glonów cała masa. Jeden Stigmatura okrągły brzuszek i zawsze na czubku rafy, a drugi taki biedaczek :alien:


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysio a ile czasu je masz?

Mam podobnny problem z salariasem. Duży stary Salarias jest u mnie od 4 lat. Jadł tylko mrozonki płatki granulki kluski-czyli wszystko tylko nie glony. Po pewnym czsie czasem skubał szybę zostawiajac slafy pocałunków. No ale rybcia samotna, więc kilka miesiący temu dokupiłam drugiego. Wydawało mi się,że ma troche inna płetwę(czytaj:może jest innej płci) ze dwa tygodnie nic nie jadł. Chude stworzenie strasznie.potem zaczął jesć glony z szyby i skał.Przytył ma brzuszek,a od wczoraj nagle zasmakował w płatkach i mrozonkach.

I teraz problem- Nowy jest mniejszy i goniony przez starego. Tylko to NOWY zajmuje teraz ulubione mniejsca starego. NOWY siedzi na szczycie skałki, a stary gdzieś schowany w jamce. i najgorsze stary nie je. Ani płatki ani kermienie z rurki (wypluwa) a kiedys był pierwszy. Stracił brzuch.

Nowego goni, ale mam wrazenie,że nowy specjalnie go prowokuje.

I zastanawiam się czy stary choruje czy to jakies wzgledy emocjonalne?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam je niedługo, jakieś 2 tygodnie. Od początku jeden je a drugi nie. Akwarium jest spore, glonów trochę jest, miejsca dużo a one raczej siedzą w pobliżu siebie, nie zauważyłem jakiejś agresji między nimi, czasami jeden na drugiego krzywo spojrzy, a czasami razem pływają. Ostatnio ten chudy gdzieś się chowa całymi dniami. Martwi mnie to. Może chory?

Karmię je odrobinę mrożonkami i ten gruby je wszystko jak leci oraz skubie glony.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj spirulinę w płatkach ale po pokruszeniu i namoczeniu, pipetką pod nos. Ja używam JBL.

No i z tym, że odżywiają się głównie glonami to trochę przesadziłeś.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.