Skocz do zawartości
R.I.P

eheim compact+3000

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie - czy będzie dobra jako obiegowa do 300l , czy raczej poszukać coś droższego? Użytkowałem kiedyś eheim'a 1262 i była jak dla mnie rewelacyjna - ale nie wiem czy jest porównywalna z nowym compactem+.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw chyba by trzeba określić wysokość na jaką ma pompować i sprawdzić w tabelach wydajności. Poprzedni zbiornik miałeś wysoki i myślę, że w takiej konfiguracji ten kompakcik nie podoła. 1260 i 1262 dmuchały naprawdę mocno (miałem tę pierwszą) i miały wysokość podnoszenia ok. 3,7m. Tutaj jest 3,0m i sporo mniejsza moc elektryczna, więc cudów się chyba nie ma co spodziewać, ale nie miałem tytułowej pompy i mój post nie jest wiarygodny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem swego czasu jako cyrkulacyjną i w tej roli sprawdzała się doskonale. Jako obiegówka do 300 litrrów też powinna się sprawdzić, może przejedź się do jakiegoś sklepu i obadaj osobiście, Eheim to nie jest egzotyczny sprzęt i jakiś sklep powinien go mieć na stanie.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się ktoś, kto sprawdziłby wykres wydajności w zależności od wysokości podnoszenia - powinien być na opakowaniu.

New Jet 3000 ma podobne parametry (wydajność, wysokość) i na wys. 1,5m ma wydajność ok. 1600-1800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem linka z porównaniem tych dwóch pomp ( 1262 i compact + 3000) ale w/g mnie przy 2 metrach podnoszenia mają bardzo podobną wydajność - czy aby się nie mylę???

Tu link http://www.recifal-o...vs-compact-3000

PK

Edytowane przez R.I.P (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i podobna, ale ten ich język... :)

Wykresy są bardzo uproszczone, ale ta pompa jest mocniejsza niż myślałem. Zmyliła mnie błędna informacja podana przez mało profesjonalny sklep internetowy Glonojad, gdzie trafiłem szukając informacji, bo przy okazji chciałem poznać polską ceną.

Sprawdziłem u źródła i się okazuje, że ma ona 66W a nie 55 jak podaje ten sprzedawca, a to spora różnica.

Może pojawi się jeszcze ktoś, kto ma tę pompę, ale tymczasem można zerknąć tutaj:

http://nano-reef.pl/topic/13733-eheim-compact/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem i postanowiłem - daje sobie z nią spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Ale ja nie chciałem zniechęcać.

Wydaje mi się, że widziałem tę pompę w czyjejś stopce. Nie wiem czy to nie był Qlfon. Jak się pojawi, to go można zahaczyć.

Pompy serii 12xx są ze dwa razy droższe.

Ciekawe na co się zdecydujesz. Trudna sprawa, ale i tak Ci trochę zazdroszczę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.