Skocz do zawartości
Grzesj

Pierwsze akwarium i pierwsze problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko po co uczyć się na swoich błędach skoro masz to forum i możesz oszczędzić pomyłek sobie i zwierzakom. Ucz się na błędach innych .

Byc moze macie racje ze wszystkiego naraz za szybko ale zobaczcie kolege powyzej (Krajca) on wpiuscil tak samo szybko zycie jak i ja i to na dodatek jeszcze wiecej – rowniez jego posty przeczytalem. Wszystko u niego ok i akwarium wyglada naprawde pieknie. Nie wiem jak teraz ale na dodanych fotkach ma w akwarium ladnie. Na forum tutaj czytalem o innym uzytkowniku ze zastosowal wode kranowa!!! I nikt na niego za ten „grzech” nie karal wypisujac swoje racje i obelgi w jego strone. Wszystko dziala a wydaje mi sie ze to wiekszy blad niz to co ja zrobilem. Odczekajcie ze mna i zobaczymy czy sie cos stanie. Poki co wszystko funkcjonuje.

Kolega felek co do Euphyllie masz racje sa wrazliwe o czym czytalem i wcale jej przez to nie chcialem. Ale albo wszystko za 50 eur albo nic. Taki byl warunek. Jak padnie bedzie cos innego. Jak sam przyznales na poczhatku twojej przygody z solniczka rowniez popelniles blad wpuszczajac krewetke. „Czyzbys nie czytal forum ;) ??” Jak widzicie kazdy z nas popelnil jakis blad i sie czegos nauczyl na przyszlosc. W moim przypadku jest tak samo.

Pozdrawiam

Po co ci jazda po krawędzie bo tak się da , lepiej pójść przetartym już śladem. Kranówka to zupełnie inny temat i na niej samej jak ktoś bardzo chce to może prowadzić akwarium .

A co do tej krewetki to istnieje coś takiego jak impuls w sklepie akwarystycznym, dodatkowo potęgowany przez sprzedawce ,który zapewnił że zwierzak spokojnie się już nada.

P.S. Jeszcze mi tylko podpowiedzcie, bo zapomnialem dodac a na fotce nie widac akurat tego korala, ale mam jeden na samej gorze ktory do tej pory sie nie chce otworzyc. Jak zalaczone mam swiatlo nocne to leciutko widac jego fluoroescencyjne rzeski. Jak swiatlo dzienne to nistety calkiem sie chowa. Moze gdzies go nizej posadzic?? Do wgladu podsylam foto ktore znalazlem na necie.

Pozdrawiam

I Ty mówisz że czytasz o zwierzętach jakie masz w swoim akwarium ?

Jak stawiasz takie briareum/clavularię na patelnie to się nie dziw.

Edytowane przez felek (wyświetl historię edycji)

Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze. dzieki ze mnie teraz krytykujecie ale przynajmniej na poziomie. Ok. Owszem pisalem ze nie wpuszcze - ale wpuscilem. Byc moze za Jakis czas rzeczywiscie mi wszystko padnie. Coz zaloze nowe wraz z bagazem doswiadczen. Niewazne czy to akwarium czy cos innego (Hobby) kazdy popelnia bledy i sie na nich uczy. Wydaje mi sie ze kazdy przez to przejsc powinien. Sukces bez poniesionych porazek wcale nie jest sukcesem tylko czysta forma szczescia. Korale 6x otrzymalem od znajomego ktory likwidowal morszczaka poniewaz mu te korale nie rosly, byly marne i nie napompowane. Coz, - 50eur, wzielem i wsadzilem do mojego baniaka. Po wielu zapytaniach na innych forach podpowiedzieli mi o wlasnie Sangokai. Nie wiem czy to tzw. Eliksir zycia ale juz po 2 dniach korale zaczely sie otwierac. Blazeki nie nazekaja, jedza chetnie artemie. Byc moze macie racje ze wszystkiego naraz za szybko ale zobaczcie kolege powyzej (Krajca) on wpiuscil tak samo szybko zycie jak i ja i to na dodatek jeszcze wiecej – rowniez jego posty przeczytalem. Wszystko u niego ok i akwarium wyglada naprawde pieknie. Nie wiem jak teraz ale na dodanych fotkach ma w akwarium ladnie. Na forum tutaj czytalem o innym uzytkowniku ze zastosowal wode kranowa!!! I nikt na niego za ten „grzech” nie karal wypisujac swoje racje i obelgi w jego strone. Wszystko dziala a wydaje mi sie ze to wiekszy blad niz to co ja zrobilem. Odczekajcie ze mna i zobaczymy czy sie cos stanie. Poki co wszystko funkcjonuje.

Ten Sangokai leje ponizej tego co zaleca producent – tak mi w sklepie podpowiedzieli Pozatym powiedzieli ze moge wpuszczac powoli zycie jak parametry sa dobre i gdy glony wapienne sie pokaza. Kolega felek co do Euphyllie masz racje sa wrazliwe o czym czytalem i wcale jej przez to nie chcialem. Ale albo wszystko za 50 eur albo nic. Taki byl warunek. Jak padnie bedzie cos innego. Jak sam przyznales na poczhatku twojej przygody z solniczka rowniez popelniles blad wpuszczajac krewetke. „Czyzbys nie czytal forum ;) ??” Jak widzicie kazdy z nas popelnil jakis blad i sie czegos nauczyl na przyszlosc. W moim przypadku jest tak samo.

P.S. Jeszcze mi tylko podpowiedzcie, bo zapomnialem dodac a na fotce nie widac akurat tego korala, ale mam jeden na samej gorze ktory do tej pory sie nie chce otworzyc. Jak zalaczone mam swiatlo nocne to leciutko widac jego fluoroescencyjne rzeski. Jak swiatlo dzienne to nistety calkiem sie chowa. Moze gdzies go nizej posadzic?? Do wgladu podsylam foto ktore znalazlem na necie.

Pozdrawiam

Moja sytuacja jest dokładnie odwrotna ja wszystko skałe piach kupiłem z 2 letniego działającego zbiornika - więc nasze starty są dokładnie inne. Jedynie nowe na start miałem siporax od sera co spowodowało że czekałem na zasiedlenie się bakteri w panelu. Ale mój start też był na mix-ie wody 40% stara od kolegi i 60% nowa. Więc to bardziej restart niż start. A i tak czekałem 3 tyg aby puścić życie do aku.

Wysłane z mojego iPhone 5s

przez Tapatalk


033fd43db32ee7743f8be8c887bf68a3u416a384.png

Akwarium 210L Red Sea Max, Panel 40L, Oświetlenie 6x39W 2x Arcadia Hybrid , 2x Arcadia Deep Blue, Cyrkulacja 2x Jebao WP25 z twin controlerem, Skimmer org od Red Sea w panelu. Balling Aquaforest kompletny z komponentami. Sól Aquaforest Reef Salt

Testy wody Red Sea Pro oraz Hanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to Clavularia, ktorej jest za jasno ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co uczyć się na swoich błędach skoro masz to forum i możesz oszczędzić pomyłek sobie i zwierzakom. Ucz się na błędach innych .

Po co ci jazda po krawędzie bo tak się da , lepiej pójść przetartym już śladem. Kranówka to zupełnie inny temat i na niej samej jak ktoś bardzo chce to może prowadzić akwarium .

A co do tej krewetki to istnieje coś takiego jak impuls w sklepie akwarystycznym, dodatkowo potęgowany przez sprzedawce ,który zapewnił że zwierzak spokojnie się już nada.

I Ty mówisz że czytasz o zwierzętach jakie masz w swoim akwarium ?

Jak stawiasz takie briareum/clavularię na patelnie to się nie dziw.

Przeciez napisalem, ze otrzymalem korale za niska cene wiec nie zastanawialem sie i nie czytalem najpierw ksiazek o tych koralach. Wzielem na „probe” jak wytrzymaja to ok. Jak nie to coz. To tylko 50eur. Normalnie jeden koral kosztuje od 30 eur wzwyz. Na brak kasy nie narzekam wiec jak pada to plakac nie bede a przynajmniej bede cos wiecej wiedziec. Doswiadczenie sie zbiera na metodzie prob i bledow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja sytuacja jest dokładnie odwrotna ja wszystko skałe piach kupiłem z 2 letniego działającego zbiornika - więc nasze starty są dokładnie inne. Jedynie nowe na start miałem siporax od sera co spowodowało że czekałem na zasiedlenie się bakteri w panelu. Ale mój start też był na mix-ie wody 40% stara od kolegi i 60% nowa. Więc to bardziej restart niż start. A i tak czekałem 3 tyg aby puścić życie do aku.

Wysłane z mojego iPhone 5s

przez Tapatalk

OK, ja startowalem na martwej skale i zywej. (Woda tylko po RO. Teraz mam juz filtr i zywice DI) od poczatku startowalem na baktreriach. Po 3 tyg wpuscilem to co mam teraz wiec chyba "prawie" podobnie zaczelismy i wszystko mamy ok z wyjatkiem takim ze miales zmieszana wode i zywy piasek. :)

Edytowane przez Grzesj (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani :) Strzal w dyche. :) to jest wlasnie to. Coz poczytam o tym koralu zaraz. thx :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle że tyle energii ile wkłada jedna i druga strona tej dyskusji wkłada w pisanie tych postów lepiej włożyć w prace nad baniakami.Napewno będzie to z korzyścią dla zwierzątek.


160x55x50 600l sump 160l tunze6055 tunze 6025 2xaquel obieg eheim profilux 4x80wt5 2x120w led aquatrend dooser reaktor wapna i cala reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PWzielem na „probe” jak wytrzymaja to ok. Jak nie to coz. To tylko 50eur. Normalnie jeden koral kosztuje od 30 eur wzwyz. Na brak kasy nie narzekam wiec jak pada to plakac nie bede

pięknie ujęte .

Edytowane przez darekkuku (wyświetl historię edycji)

360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, zwierzęta zwierzętami ale serca i mózgu to to nie ma :p

Powodzenia w prowadzeniu baniaka

I jeszcze jedno, skoro już zalozyles tutaj temat, prosisz o porade to wysłuchaj z pokora lub jeśli się nie zgadzasz to albo to przemilcz, albo po prostu nie wyzywaj od troli gdy komentujesz posty innych. Bo dobrze Ci ludzie pisza. Możesz co tydzień restartować przecież zbiornik wykladajac co tydzień 200Euro, ale czy o to tutaj chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzielem na „probe” jak wytrzymaja to ok. Jak nie to coz. To tylko 50eur. Normalnie jeden koral kosztuje od 30 eur wzwyz. Na brak kasy nie narzekam wiec jak pada to plakac nie bede a przynajmniej bede cos wiecej wiedziec. Doswiadczenie sie zbiera na metodzie prob i bledow

Uff, i trak dobrze, że za te 50 Euro nie wziął psa ze schroniska.

P.

Edytowane przez piotr7 (wyświetl historię edycji)

Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba z sercem i mózgiem chodziło o koralowce, a na razie to Ty wszystkich obrażasz. Może lepiej przejdź na to niemieckie forum, może oni lubią jak ktoś ich od trolli wyzywa i komentuje ich poziom intelektualny.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kudzie dajcie na luz..... widze ze wiekszosc pisze aby chyba sobie postow nabic. Chyba takie przeznaczenie tego forum co dla niektorych. Setki razy pisalem, aby nikt tutaj sie nie wypowiadal kto ma tylko na mysli wyzwac albo ostro krytykowac. Od teraz bede poprostu od czasu do czasu tutaj opisywac moje akwarium oraz wklejajac fotki i pokaze ze jednak da sie popelniajac "tyle" bledow - zalozyc ladne akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba z sercem i mózgiem chodziło o koralowce, a na razie to Ty wszystkich obrażasz. Może lepiej przejdź na to niemieckie forum, może oni lubią jak ktoś ich od trolli wyzywa i komentuje ich poziom intelektualny.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)

ok, byc moze uzle to odebralem za co przepraszam kolege Gnoma ale mnie juz to irytuje. Byle co napisze i co niektorzy potrafia tylko krytykowac. Ostatni RAz prosze!!!!! Osoby ktore maja tylko na celu mnie krytykowac prosze nie komentujcie!!! Czy to takie ciezkie w zrozumieniu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doswiadczenie sie zbiera na metodzie prob i bledow

Czy Ty w ogóle czytasz to co Tobie piszemy ? Chyba tylko na wyrywki, to co Ci się spodoba.

Tylko po co uczyć się na swoich błędach skoro masz to forum i możesz oszczędzić pomyłek sobie i zwierzakom. Ucz się na błędach innych .

Taka jest geneza forum , zdobądź informacje na nim, co ważne umiejętnie przefiltruj a później uzupełnij o własne spostrzeżenia prowadząc akwarium przez dłuższy czas.

Ps. Edytuj posty

Edytowane przez felek (wyświetl historię edycji)

Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty w ogóle czytasz to co Tobie piszemy ? Chyba tylko na wyrywki, to co Ci się spodoba.

Taka jest geneza forum , zdobądź informacje na nim, co ważne umiejętnie przefiltruj a później uzupełnij o własne spostrzeżenia prowadząc akwarium przez dłuższy czas.

Ps. Edytuj posty

ok, bede edytowac sorry. Czytam czytam...... i dziekuje za porady ktore sa na nim napisane ale czasem mi nie wystarcza wiec pytam dalej.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.