Skocz do zawartości
Mash6

same bąbelki

Rekomendowane odpowiedzi

Co to za dziadostwo moze ktos rozpoznaje? mialem Dino rok temu ale po kuracji (ciemnosc i h2o2) rok spokoju.. dokupilem skaly i na jednej z nich mam takie babelki ... ale one sa tak caly czas.. rano nie ma wieczorem sa, ja wiem dino tak sie zachowuje.. ale tu nie ma glutów/nitek/ciagnacego sie brazowego same babelki.. nie przeszkadzaja mi nie wchodza na korale, ale lepiej dmuchac na zimne.. ponizej foto:

http://imageshack.com/a/img33/372/jxrl.jpg

http://imageshack.com/a/img716/990/rus9.jpg

ph 8

ca 500+

kh 8.3

no3 10

po4 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, niestety jak dla mnie początkowe stadium dino.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na bank początek dino zaciemnij na 48 puki się jeszcze nie rozlazło... miałem to samo tydzień temu po zaciemnieniu ustąpiło po zaciemnieniu z rana lej wode utlenioną ok 1ml podniesiesz ph takie rady dostałem na forum i pomogło spróbuj


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mi sie wydawalo.. jak to zwalczyc to wiem i nie martwie sie tym :) zaciemniam od jutra :) .. mialem zrobic podmiane wody.. w takim wypadku chyba sie wstrzymam prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotosynteza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez podmiany aby nie dostarczyć pożywki, zaciemnienie i dodatkowo h2o2 mi pomogło ale nie wiem jaki będzie efekt u ciebie skoro za pierwszym razem dało radę to i teraz powinno :D Już raz wygrałeś pierwszą bitwę, więc czas na całą wojnę :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile h2o2 lałeś i w jakich porach?


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za pierwszym razem lalem 1 ml na 100L mialem 400L w obiegu teraz doslo mi skaly tak ze mam okolo 330-340L w obiegu wiec uzyje 3ml jak ja walczylem to lalem rano - a akwarium na 5 dni zaslonilem kocem i bez swiatla - jesli to poczatkowe stadium jak piszecie mysle ze 48 wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lałem rano i wieczór, rozdzielałem na 2 równe połowy buteleczkę i chlup do gara :D

Posiadam jakieś 750-800l w obiegu 50g rano 50g wieczór więc wychodzi jakieś 6g na 100l wody w obiegu rano i 6g wieczorem, z tego co wiem można podjechać do 10g w ciężkich przypadkach. Myślę, że właśnie u mnie było ciężko ale kuracja odmieniła moje akwa diametralnie, poprostu nieobeznany jeszcze z tematem olalem na początku "jakieś tam dino" po miesiącu tak się rozbujało że musiałem radykalnie walczyć z plagą i udało się. Nie mówię że wojna wygrana, ale walka napewno, od 5 miesięcy akwa czyste od plag ostatnia dodawana substancja do akwa poza bakteriami to właśnie h2o2 i dlatego mnie do siebie przekonała. Oczywiście pamiętając o zaciemnieniu w miarę możliwości, wiadomo przy SPS-ach nie ma możliwości całkowitej ciemności więc ograniczamy świecenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam kilka sps-ów i bałem się na dłużej niż 48 zaciemnić....


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale gdzie wy tam widzicie diono???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na skale, mnie to przypomina dino, tak u mnie się zaczęło dlatego tak uważam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ja też miałem identycznie wyglądające bąble które po jakimś czasie zmieniły się w długie nitki....


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprawcie mnie jeśli nie wygląda to tak jak na ostatnim zdjęciu tego tematu:

http://www.reefcentr...d.php?t=2062650

Zarazem nasuwa się pytanie jeśli nie dino to co?

Edit. (cyiano??, musiał bym dotknąć i powąchać, na serio po teście organo leptycznym jestem bardziej przekonany jakoś na oko nie potrafię rozróżnić do konca ale to u kolegi wygląda jak dino )

Edytowane przez SoQł (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprawcie mnie jeśli nie wygląda to tak jak na ostatnim zdjęciu tego tematu:

http://www.reefcentr...d.php?t=2062650

Zarazem nasuwa się pytanie jeśli nie dino to co?

Edit. (cyiano??, musiał bym dotknąć i powąchać, na serio po teście organo leptycznym jestem bardziej przekonany jakoś na oko nie potrafię rozróżnić do konca ale to u kolegi wygląda jak dino )

Ale przecież odpowiedziałam już na Twoje pytanie :smiling:

glony + światło = fotosynteza = bąbelki.

Jak nie ma glutów i zmian w zabarwieniu na skałach, to bym się nie martwił o dino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem jaki temat przeglądałeś więc wrzuce dla innych :

http://nano-reef.pl/.../59244-babelki/

a znalazłem też i 2 temat o bąbelkach :D:

http://nano-reef.pl/...belki-i-smieci/

Dodam że właśnie u kolegi na zdjęciach widzę delikatne gluciki ale może tylko ja jestem taki przeczulony w tym temacie.

Edytowane przez SoQł (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem jakieś fajne zdjęcie znaleźć ale się nie udało :blushing:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na innych skalach nie ma ale na tej gdzie sa babelki zrobilo sie troche "rudawo" gdzie nie gdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie dlatego napisałem jak dla mnie początek dino tym bardziej że piszesz iż dokupileś skałę i właśnie ten kawałek może być bardziej podatny na to dziadostwo wystarczy że jest bardziej oświetlony niż inne z ostatniej dostawy skały.

Edytowane przez SoQł (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do h2o2 ? Jak długo się leje, do momentu zniknięcia glonów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie dlatego napisałem jak dla mnie początek dino tym bardziej że piszesz iż dokupileś skałę i właśnie ten kawałek może być bardziej podatny na to dziadostwo wystarczy że jest bardziej oświetlony niż inne z ostatniej dostawy skały.

i mnie tez sie tak zdaje, lecz wolalem Was, bardziej doswiadczonych spytac o zdanie

Losi - ja lalem 2 razy dluzej niz zgaszone mialem swiatlo tj 5 dni nie palilem swiatla (baniak bez SPS) a 10 dni lalem h2o2 i w moim przypadku wystarczylo.. teraz powrócilo - z kad moze se skaly moze podczas ukladania jakis syf sie zawieruszyl - ciezko mi stwierdzic - lecz rok bylo bez dino :)

http://nano-reef.pl/topic/53589-dino-vs-h2o2/ tu poczytaj - na tym sie opieralem rok temu

Edytowane przez Mash6 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że Wam się przydaje mój stary temat ;) ale ja tam miałem konkretne dino nie jakieś bąbelki.

Te przebarwienia na skale to mogą być zwykłe gloniska - wsadź skałę pod pompę i zobacz czy zdmuchnie ten nalot będziesz wiedział co w trawie piszczy. Ja na tym etapie bym jeszcze diagnozy nie stawiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem.. zobaczymy moze faktycznie nic pochopnie.. pozdmucham to to i zobaczymy co to da - jutro wieczorem napisze

edit:

oj przydaje sie - na nim nauczylem sie walczyc z tym paskudztwem i zaoszczedzilem miliony - dzieki ;)

edit:

i po dobie po zdmuchaniu znow to samo delikatnie zbrazowialo i dostalo babelkow ale troche mniej

w 2 innych miejscach zostawilem by miec porównanie czy sie powieksza i nie takie jak byly to sa a tam gdzie zdmuchalem powstaly nowe takie same praktycznie co byly.

poczekam jeszcze dobe i zdam relacje :) ale jesli dino to szkodnika przepędze :p

edit:

a wiec :) babelkow nie przybylo, wczoraj zrobilem podmiane 10% bo juz sie o to prosilo od dawna , ale nie przybylo babli ani nie sciemnialo wiecej - zgłupialem :D zdam relacje za pare dni :)

Edytowane przez Mash6 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.