Skocz do zawartości
magainis

Problem z KH

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam problem ponieważ nie mogę dojść do ładu z KH w moim akwarium,

Zaczęło się od tego, że przebadałem wodę testem saliferta i pokazał on wartość 6- czyli ok ale powinno być więcej,

Postanowiłem zatem podwyższyć wartość KH- wybrałem preparat Kenta Tech CB dwa roztwory A i B. Z tego co napisali w instrukcji jeden to mikroelementy a drugi to bufor więc wyglądało ok.

Zacząłem od połowy zalecanej dawki obu preparatów czyli 1,5ml na moje 54litry.

Po dwóch dniach przepadałem wodę i test pokazał ok. 4,5-5. Szczerze mówiąc trochę zgłupiałem. Przebadałem też czystą solankę do podmiany- tu z kolei test nie pokazał żadnej wartości.

Ale preparat testowy załączony do testu wskazuje wartość 6,5 czyli tak jak powinien.

Nie mam wiele doświadczenia więc zapewne popełniam jakiś rażący błąd- byłbym wdzięczny za pomoc:)

W zbiorniku nie zauważyłem żadnych negatywnych zmian, wszystko rośnie i pompuje się jak zawsze.

Edytowane przez magainis (wyświetl historię edycji)

8387_8630.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekspertem nie jestem ale moze zrob pomiary innym testem (np od znajomego)

ewentualnie pomysl o zastosowaniu sody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, powiedz no tak szczerze czy cokolwiek szukales na temat KH na forum?

Poza tym jest wiele podobnych watkow wiec na drugi raz prosze kontynuowac w istniejacym

https://www.google.co.uk/search?q=problem+z+KH+nano-reef&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&channel=sb&gws_rd=cr&ei=suYEU5DREoqp7Qbjx4CwDQ

KH w zaden sposob nie mozesz traktowac w oderwaniu od pH, zasolenia, Ca i Mg. Owszem, mozesz dostac odpowiedz w stylu: Odstaw Kenta, kup NaHCO3 i dolewaj, bedzie git. Ale nie chodzi o to aby dac rozwiazanie problemu, tylko zeby znalezc jego przyczyne. Do tego jednak potrzeba wiecej informacji niz pare wynikow testow KH. Daj wiecej informacji o zbiorniku i obsadzie. Mozesz sobie pomoc postem z tego linku>>> http://nano-reef.pl/topic/48773-metryczka-nowicjusza/

Pomoz nam, zebysmy mogli pomoc Tobie :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, faktycznie juz chyba wiem w czym problem. Szukalem wczoraj tematow o kh ale jakies mniej wartosciowe mi wyszukalo. Rozumiem ze lepiej szuka google niz wyszukiwarka forum. Prosze w takim razie o usuniecie tematu.


8387_8630.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester się namęczył teraz Twoja kolej... poza tym że wiesz co masz za problem, podziel się nim z potomnymi :p on Ci pomógł pomóż i innym!


aquarium8328.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem był trywialny, wartość KH była prawidłowa tylko odczytywałem błędnie test.


8387_8630.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.