Skocz do zawartości
dale

Firmowa lampa led do kostki?

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji modyfikacji oświetlenia, po raz kolejny rozważam ledy. Tyle że żadna gotowa konstrukcja nie spełnia moich wymagań.

Mianowicie, potrzebuje oświetlić zbiornik 60x60x60 z nie wymagającymi koralami i barwnymi rybami. Więc nie konieczna jest "super moc", ale za to bardzo pożądane odwzorowanie barw.

Drugi warunek, musi wisieć maksymalnie 15 cm nad powierzchnią wody.

Jeśli już led, to koniecznie wschody i zachody.

No i w efekcie akwarium musi być oświetlone wizualnie, tak samo jak teraz - przez 8x24 W t5 - w postaci jasnej kostki a nie stożka światła padającego z góry.

Piszę o gotowych rozwiązaniach, poniewaz interesuje mnie gwarancja i możliwość zwrotu, gdyby jednak (zakup wysyłkowy - nie widzę działania) efekt nie był zgodny z moimi oczekiwaniami.

Cena jest rzeczą trzeciorzędną. Drugorzędną cechą są gabaryty i pobierana moc -mniej niż obecne świetlówki i gabaryty maksymalnie, niewiele większe od lampy 8x24 W t5.

Czy na rynku są takowe lampy? A może któraś z firm obecnych na forum ma coś takiego w ofercie i chciała by przedstawić swoją ofertę (może być na PW :) ).

Fajnie jak by lampa miała już założone soczewki 120 stopni...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego iż powoli planuje przesiadkę na większy zbiornik mam dokładnie takie samo pytanie platajace się po głowie...

A Maxspect? Są wersje 120W.


160 litrow OW Cube, T5 , RW 4/ Koralia, DYI Skimmer, NJ2300 na obiegu, Ebtech, glownie SPS , zbiornik oparty na metodzie DSR !!!

"Metoda DSR jako suplementacja mikroelementow " artykul kolegi Jacka (PL wersja)

2538563_logo_wrsdz.png

4d760e1d13df470d8bf412a072665d93u1048a917.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam dylemat co Ty. Zastanawiam się nad Zetlight Qmaven 6500-90w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60cm wysokości troszkę dużo... tu już bym się na temat HQI zastanawiał.

Podstawę 60x60 to chyba rzeczywiście najlepiej oświetlić zetlightem 90W choć nadmiaru mocy nie będzie.

Maxspect 60W raczej za słaby, wersja 120W wydaje mi się lepsza do akwarium panoramicznego niż do kostki.


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grę wchodzi raczej tylko razor na razie - z uwagi na kwadratowy kształt. Tylko ciekaw jestem jak z doświetleniem całości powierzchni czy np cała powierzchnia "góry akwarium" będzie doświetlona przy wysokości zawieszenia ok 15 cm nad lustrem wody...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zetlight też jest kwadratowy


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien :) ? http://www.aquario.pl/lampy-led/1933-zetlight-qmaven-6500-90w.html

Bo ja bym się założył że diody ma ułożone w prostokąt :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no rzeczywiście, ułożenie diód mało ma z kwadratu :D

sorry mój błąd!


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwadratowy Razor ma 60W mam wrażenie, że może być mało. Ja nad kostką 55*55*60 mam Pacyfic Sun BP 110V M (80% lampa 10cm nad lustrem)i chyba jest OK. Dlaczego chyba? Moje pierwsze ledy no i za krótko świeci abym mógł konkretnie coś stwierdzić (1 miesiąc, akwarium na etapie dojrzewania). PS jest 2 kanałowy więc i tak jakieś fiji T5 dołożę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się tej Zetlight 6500. Ma bardzo fajne widmo światła i sporo ustawień. Przydałaby się opinia kogoś kto świeci nad podobną kostką tą lampką bo ja mam nieco mniejsze akwarium ale szczerze polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.