Skocz do zawartości
kolalysy

dojrzewanie a światło i odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radiesteta

Mocniej natleniona woda większy potencjał redox ,lepsze utlenianie ,a wiec bardziej krystaliczna woda .

Nie przeczę ze tak jest ale dlaczego w takim razie nie jest zalecane by były w zbiorniku bąbelki powietrza np z dodatkowego brzęczyka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocniej natleniona woda większy potencjał redox ,lepsze utlenianie ,a wiec bardziej krystaliczna woda .

o Ph zapomniałeś :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, przepraszam :wallbash:

Edytowane przez R@F@L (wyświetl historię edycji)

Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie jest zalecane napowietrzanie brzęczykiem?


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaką ma wydajność taki brzęczyk 100l powietrza/h ???

dobry odpieniacz to 1500l/h :) jest różnica ??


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiesteta,

moze przez pierwszy dzien lub dwa po starcie akwarium, odpieniacz nie od razu ruszy (zreszta czesto sam jest nowy i potrzebuje czasu), ale po kilku dniach, ten wybrany do kubka syf ma naprawde inna konsystencje (przewaznie jest jasniejszy) i smierdzi tez inaczej. Nie wyobrazam sobie, jak by wygladalo akwarium, gdyby to uzbierane w kubku przez miesiac (akwa bez ryb i korali) wlac z powrotem. To obrzydliwa, jasnoszara masa. I ta masa pozostaje w akwarium bez odpieniacza. A wode warto na poczatku wyjalowic. Nawet zwykle podmiany zaczyna sie robic po paru miesiacach od startu.

Brzeczyk tego nie wybierze. :baby:

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekin i Miklas - po co te osobiste wycieczki. Dino miałem 2 razy i 2 razy z powodu walniętej osmozy. TDS ponad 150 więc jak to się ma do od pieniacza. Nie widzieliście 1 akwa prowadzonego bez od pieniacza, nie widzicie i obecnego. To zdjęcie to z czasów gdy akwa startowało i stało w pełnym słońcu i w dodatku bez opieki bo długo mnie nie było. Jak nie znacie mnie i mojego akwa to nie wiem po co się wypowiadacie, widziałem nieraz akwaria bez odpieniacza i było wszystko z nimi ok to nie znaczy jak pisałem od początku że komu kolwiek odpieniacz odradzam bo jak by tak było to sam bym go nie miał. Tyle w temacie. Przepraszam za oftopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ssj44, bez urazy, nie mam nic osobiście do Ciebie. Uważam tylko, że Twój przykład który przytoczyłeś powinien być argumentem za zastosowaniem odpieniacza od razu, wierzę, że dla tego o tym napisałeś. Moim poprzednim postem chciałem tylko doprecyzować to co napisałeś, bo nie wynikało z tego jednoznacznie, że odpieniacz należy zastosować od początku.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że bez światła akwarium może wolniej dojrzewać, bo glony wychodzą wolniej. Co do odpieniacza to jak kolega wyżej napisał, natleniona woda to lepszy Redox oraz PH. Po za tym jak Ci jakiś syf wyjdzie ze skał to na bieżąco będzie wywalany, a tak to się bajorko robi.


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ssj44 więc po co dajesz autorowi wątku błędne informacje dot. odpieniacza???

forum jest po to aby wymieniać się prawdziwymi informacjami, po co pakować kogoś w bagno.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.