Skocz do zawartości
Beard

Czy to palythoa?

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo ktoś powie, że dostał podagry od palythoa.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)

. A gdzie przeczytałeś że to od palythoa ?? Napisałem że niemam pojęcia i że może to zbieg okoliczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Witam. Czy to rowniez grozne zwierze?post-15928-1395509899,22_thumb.jpgpost-15928-1395509918,24_thumb.jpg

Niestety oba tak to te koralowce. A ocena należy do ich posiadacza - tak samo jak ewentualne problemy zdrowotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie robcie odrazu tagedii i nie siejcie paniki bo zaraz wszyscy powyrzucaja korale a nawet niewiecoe zy sa czemus winne;/


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno ślimak Heliacus się nimi żywi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat odżył i tu i w dziale szpital. W związku z tym, jako laik, mam pytanie. Jak można odróżnić zoa i protopalythoa? Doświadczeni akwaryści robią to pewnie bez zastanowienia, ale np ja widzę, że zoa mają krótsze "czułki", są chyba mniejsze, a protopalythoa mają takie jakby promienie. I to tyle. Po czym zaglądam do reeflexa i głupieję, bo coś co wygląda na zoa okazuje się protopalythoa np:

http://www.reeflex.n...lythoa_sp09.htm

A zoa wygląda bardziej jak protopalythoa np:

http://pl.reeflex.ne...anthus_sp09.htm

A to na załączniku to co to jest?

Jeśli to było już gdzieś wyjaśnione, to sorry, ale nie znalazłam. A jeśli nie, to może ktoś ze znawców tematu wyjaśni mi, a pewnie i innym, na co zwracać uwagę i jak je odróżnić

Dzięki i pozdrawiam

Aśka

post-23322-0-85927300-1401692957_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo można odróżnić. Dla mnie wszystkie 3 wygladają jak jakieś odmiany protopalythoa.

Sysstematyka tych korali praktycznie nie istnieje. Zakładam,że jak małe i kolorowe (inne kolory niz zieleń i brąz) to zooanthus. Przy innych można mieć uzasadnione wątpliwości.

W końcu nie wiemy nawet czy wszystkie Palythoa, Protopatythoa maja toksynę. Podobno tylko niektóre. Ale domowym sposobem się nie sprawdzi.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest fajny filmik, ale z tego co pamiętam jak go oglądałem, to oni sami nie bardzo byli pewni czy dobrze je rozróżniają.

Zoanthid and Palythoa identification and taxonomy:

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)

Edytowane przez Miklas (wyświetl historię edycji)

image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dzięki! Najbardziej cenna była informacja o rożnych zachowaniach przy karmieniu, bo rzeczywiście jest to zauważana różnica.

Ale w sumie całość po raz kolejny potwierdza, że właściwie trudno je odróżnić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o identyfikacje. Kupione jako zoa ale teraz nie mam pewności. Chciałbym je sprzedać ale nie mam zamiaru komuś wciskać jeżeli to palythoa .

http://www.imagebam....21fd42329769782

http://pl.reeflex.net/kategorie/61.html

ale podpytaj jeszcze pawoja

http://nano-reef.pl/user/12656-pawoj1/

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ponowie pytanie czym się różni palythoa od protopalythoa?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o identyfikacje. Kupione jako zoa ale teraz nie mam pewności. Chciałbym je sprzedać ale nie mam zamiaru komuś wciskać jeżeli to palythoa .

http://www.imagebam....21fd42329769782

Indonezyjska odmiana palythoa "red people eater " . Org. Pochodzą z Australii i maja kolor krwista czerwień z zieloną mordką . Ale bez względu z kąd są , to palythoa .

Tu masz swoje :

http://www.liveaquaria.com/product/prod_display.cfm?c=597+1492+2295+3269&pcatid=3269

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowy. Miesiąc temu wystartowałem z moją pierwszą solniczką. W ciągu dojrzewania zbiornika na żywej skale wyrosło mi takie coś. I Pytam czy to ta groźna palythoa? Wywalić skałę?

post-25357-0-64997500-1432310774_thumb.jpg

post-25357-0-92350500-1432310789_thumb.jpg


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Ukwiałki z rodzaju Protopalythoa różnią się od rodzaju Zoanthus większymi tarczami gębowymi i spiczasto zakończonymi czułkami.

Protopalythoa od Palythoa różnią się tym, że ciała ich polipów nie tworzą żadnej wspólnej masy, natomiast u Palythoa wszystkie polipy są osadzone w grubej warstwie cenenchymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.