Skocz do zawartości
Krajca

Upragniona solanka

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wszystkich przywitać na imie mam Krzysztof pochodze z Warmi ale od 8 lat mieszkam w Sheffield w UK. Wcześnie bawiłem się juz w akwarystyke, ale to moja pierwsza solanka, została ona załorzona 9 grudnia 2013r cały czas jest w modernizacji coś się zmienia to dokupie to wymienie, szukam złotych środków aby móc sie cieszyć tak wspaniałym zbiornikiem jakich tu widziałem wiele na forum. Forum przeglądam codzienie, wiele znalazłem tutaj odpowiedzi, rad oraz wskazówek jak postępować, ale najwiecej dał mi ich Grześ Dyzma i tutaj wielkie dzięki dla kolegi. Akwarium trzymam na soli Red Sea Coral Pro stosuje też produkty tej firmy takie jak Coral Coloration Program ABCD oraz Coral Nutrition Program. Korale karmie planktonem Seachem, produktami H2Ocean sps i lps oraz filter feeder. Zbiornik mój to Red Sae Max 250 ( nie polecam !) W akwarium zamontowane mam dodatkowo reaktor wapnia TMC V2 300 z zasypem ARM exstra coarse, lampe UV TMC 300 i pompe Hydor 5600. Oswietlenie to 6x39W T5 ( Arcadia White, Hybrid i Blue oraz Red Sea Reef Spec Actinic x2 oraz Blue White ) Tak w woli wytłumaczenia magnez mam tak wysoki ponieważ wcześniej stosowałe test JBL na magnez i on ciągle pokazywał mi że mam 1150 , wieć podbijałem , ale ostatnio postanowiłem go sprawdzić na innym teście, i wynik 1900 na testach Red Sea i Salifert, stad tak duży magnez ale powoli opada. To tyle na początek, pozdrawiam wszystkich czytających mój temat.

post-23285-0-08189300-1393369693_thumb.jpg

post-23285-0-78643000-1393369703_thumb.jpg

post-23285-0-82008400-1393369715_thumb.jpg

post-23285-0-93621700-1393369726_thumb.jpg

post-23285-0-31340600-1393369749_thumb.jpg

Edytowane przez Krajca (wyświetl historię edycji)

033fd43db32ee7743f8be8c887bf68a3u416a384.png

Akwarium 210L Red Sea Max, Panel 40L, Oświetlenie 6x39W 2x Arcadia Hybrid , 2x Arcadia Deep Blue, Cyrkulacja 2x Jebao WP25 z twin controlerem, Skimmer org od Red Sea w panelu. Balling Aquaforest kompletny z komponentami. Sól Aquaforest Reef Salt

Testy wody Red Sea Pro oraz Hanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaka lampka daje w tym akwarium takie fajne swiatlo? Fajny projekt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Krzysztof,

rzuca sie w oczy szybkosc zasiedlenia :animier: no ale jak tam Grzesiu jest blisko, to nic zlego sie nie moze przydazyc. :secret:

Zastanowilbym sie, czy te korale wogole juz teraz karmic i czy tak intensywnie - zeby to wszystko kiedys nie tapnelo :shock:

Wysoki Mg byc moze nawet pomogl przeciw glonom. :yes

Nie masz odpieniacza ?

Ladne akwarium. :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani - odpieniacz jest w zestawie panela, a ja karmie korale dawkami 1/4 tego co przykazał producent. Więc chyba nie przekarmiam. Jedynie tube co karmie 2 razy w tygodniu, dostaje wtedy zbiornik 1/2 zalecanej dawki dla lps-ów. A co do magnezu to chyba to prawda bo wcześniej miałem meszki na skałach a od czasu podbicja poznikały. Ale czy taki proceder z wysokim magnezem nie zaszkodzi?

Witam, jaka lampka daje w tym akwarium takie fajne swiatlo? Fajny projekt!

Swiatło opisałem powyżej ale przypomne T5 6x 39W ( trzy lampy arcadia i trzy red sea stad taki mix bo wymieniam sukcesywnie co miesiąc orginalne red sae na arcadia)

Edytowane przez Krajca (wyświetl historię edycji)

033fd43db32ee7743f8be8c887bf68a3u416a384.png

Akwarium 210L Red Sea Max, Panel 40L, Oświetlenie 6x39W 2x Arcadia Hybrid , 2x Arcadia Deep Blue, Cyrkulacja 2x Jebao WP25 z twin controlerem, Skimmer org od Red Sea w panelu. Balling Aquaforest kompletny z komponentami. Sól Aquaforest Reef Salt

Testy wody Red Sea Pro oraz Hanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudne kolory i oświetlenie .. gratulacje i powodzenia :)

Tapnięte z Szajsunga Note 3


60x40x30 , 72l . Kaskada FZN-3 + węgiel , oświetlenie 3x24w , cyrkulacja Koralia 1600 i Koralia nano evo 900 ,Odpieniacz Resun SK-300 po tuningu na Meshu, 7 kg LR , 2kg LS - START 06-10-13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Krzys

No ladnie to wyglada, :thumbup:trzymam kciuki ALE pozwolisz ze pwotorze sie po raz enty.

Odstaw testy JBL bo ich dokladnosc w akwarystyce morskiej nie przewyzsza papierka lakmusowego.

Jadac na reaktorze uzywasz zdecydowanie zbyt zbyt bogatej soli jak na obecna obsade.

Nie lej jescze ABCD bo nawet majac niskie NO3 i PO4 kolory SPS bedziesz miec jak po sklepach.

Ogolnei fajnie jest, dzieciak happy to zona pewnie tez.

Kibicuje


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ABCD to tylko uzupełniam potas , jod itd co wyjdzie mi z testow choc w suplementacje produktu C już nie wieże bo jak test na Fe wskazał zero i dodałem go to kolory zielone przeskoczyły aż na żółte korale. Nie dodawałem go już od kilku tygodni a widać po koralach że żelaza jest aż nadto.

Co do testów JBL to już walizka sprzedana, testy wymienione na Red Sea ( tutaj wytłumaczenie dlaczego wszystko z tej firmy - ponieważ dorabiam sibie w sklepie Bawtry Aquatic Center utrzymując ich farme rośliną i aranżując akwaria roślinę dla klijenta, lecz umowa za farme opiewa tylko na gratyfikacje w produktach z sklepu z półki a że mając do wyboru JBL lub Red Sea wybieram to drugie.

Co do reaktora to ustawiony jest na niski odciek Ca a suplementacje Kh- w pózniejszym czasie jak sps podrosną i wzmorzy się zurzycie Ca będzie korekta. Tytaj jedyny plus do zbiornika bo udało mi się w panelu wsadzić reaktor;)post-23285-1393402544,22_thumb.jpg

Wysłane z mojego iPhone 5s

przez Tapatalk

Edytowane przez Krajca (wyświetl historię edycji)

033fd43db32ee7743f8be8c887bf68a3u416a384.png

Akwarium 210L Red Sea Max, Panel 40L, Oświetlenie 6x39W 2x Arcadia Hybrid , 2x Arcadia Deep Blue, Cyrkulacja 2x Jebao WP25 z twin controlerem, Skimmer org od Red Sea w panelu. Balling Aquaforest kompletny z komponentami. Sól Aquaforest Reef Salt

Testy wody Red Sea Pro oraz Hanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam się czemu kupiłeś starszy model wycofany z produkcji z "wygiętą szybą". Z tego co czytałem na forum właścicieli tego zbiornika to producent zmienił wszystkie prawie bolączki w nowej wersji dostępnej od zeszłego roku.

Pytam dlatego że w najbliższym czasie chcę kupić taki zestaw (tylko z nowej serii) i każda opinia jest dla mnie istotna. U nas w kraju sprzedawca chciał żebym koniecznie kupił taki zestaw jak u ciebie (nawet nie wspomniał że został już wycofany z produkcji).

Ja z zakupem się jeszcze wstrzymuję i na razie powiększam wiedzę na forach (głównie tylko czytając).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowalem go to tylko dlatego ze przemawiała za nim cena z 1398£ dostałem go za 799£, wtedy myślałem że to udany zakup, lecz teraz wiem że NIE! Wady zbiorników Red Sea to pobór prądu mój zbiornik z dodatkowo instalacją uv i reaktorem i 12h świeceniem pobiera na dzień powyżej 6tys watów. Co do wygiętej szyby to raczej firma zrobiła aby w nowym zbiorniku podnieść zyski a nie poprawić jakieś wady, bo wykonanie wytłoczki szklanej jest droższe niż klejenie szyb. Plusy tego zbiornika to jakość wykonania pracując w sklepie gdzie wystawione jest kilkadziesiąt firm co wystawia swe zbiorniki, to jednak niema w takiej jakości użytej materiałów. Lecz nigdy już nie kupiłbym tego zbiornika . A odnośnie zmian to nie widze nic lepszego w nowym jest tam miejszy skimmer co niby ma byc cichszy od poprzedniego ale czy taki mały teraz starczy? Znowu nawalil pomp do środka i co to da poza wysoką temperaturą? Trzeba będzie używać chłodziarki to teraz to i z 8000W spali zbiornik na dobe a tyle to z normalnym sumpem to chyba ci co po 700l mają to nie spalą. Najgorsze tez to niby nozzle ala wave meakery tylko że one suną wode takim chudym a mocnym strumieniem i co niby to ma imitować fale? Poczytaj na forach w UK lub USA gdzie ludzie maja te zbiorniki tam prawie nikt nie chwali że to dobry zbiornik. Kupili tak jak ja przez wygląd a nie funkcjonalność. Choć nowy zbiornik to chce Red Sea 700MAX ale on to już ma i sump i falowniki i normalny skimmer. Zastosowania zastosowane z mego zbiornika to dobre do miejszych kostek jak np Red Sea 130 ale w większych jak już 250L to się nie sprawdza.

Wysłane z mojego iPhone 5s

przez Tapatalk


033fd43db32ee7743f8be8c887bf68a3u416a384.png

Akwarium 210L Red Sea Max, Panel 40L, Oświetlenie 6x39W 2x Arcadia Hybrid , 2x Arcadia Deep Blue, Cyrkulacja 2x Jebao WP25 z twin controlerem, Skimmer org od Red Sea w panelu. Balling Aquaforest kompletny z komponentami. Sól Aquaforest Reef Salt

Testy wody Red Sea Pro oraz Hanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładny zbiorniczek podoba mi się mam pytanie co do tubki karmisz dwa razy w tygodniu czy to wystarczy chciałem kupić ale sprzedawca powiedział że trzeba karmić codziennie więc zrezygnowałem bo nie dałbym rady


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmie wszystkie lps 2 razy w tygodniu lecz super efektow nie widac po mojej tubce- tak było na razie najlepiej (mam ją od 5tyg) ale myśle że bedzie lepiej, ponieważ jak brałem z sklepu to była w opłakanym stanie.

Sorki za jakość fotki robiona telefonempost-23285-1393599278,73_thumb.jpg

Wysłane z mojego iPhone 5s

przez Tapatalk


033fd43db32ee7743f8be8c887bf68a3u416a384.png

Akwarium 210L Red Sea Max, Panel 40L, Oświetlenie 6x39W 2x Arcadia Hybrid , 2x Arcadia Deep Blue, Cyrkulacja 2x Jebao WP25 z twin controlerem, Skimmer org od Red Sea w panelu. Balling Aquaforest kompletny z komponentami. Sól Aquaforest Reef Salt

Testy wody Red Sea Pro oraz Hanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekny zbiornik, bede kibicowal.

Jak dla mnie bardzo trafne ulozenie skaly, wlasnie to lubie najbardziej, wbrew pozorom duzo miejaca na korale. Jak wszystko obrosnie bedzie pieknie;)

Teraz tylko dokladac, I dac naturze zrobic swoje;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowalem go to tylko dlatego ze przemawiała za nim cena z 1398£ dostałem go za 799£, wtedy myślałem że to udany zakup, lecz teraz wiem że NIE! Wady zbiorników Red Sea to pobór prądu mój zbiornik z dodatkowo instalacją uv i reaktorem i 12h świeceniem pobiera na dzień powyżej 6tys watów. Co do wygiętej szyby to raczej firma zrobiła aby w nowym zbiorniku podnieść zyski a nie poprawić jakieś wady, bo wykonanie wytłoczki szklanej jest droższe niż klejenie szyb. Plusy tego zbiornika to jakość wykonania pracując w sklepie gdzie wystawione jest kilkadziesiąt firm co wystawia swe zbiorniki, to jednak niema w takiej jakości użytej materiałów. Lecz nigdy już nie kupiłbym tego zbiornika . A odnośnie zmian to nie widze nic lepszego w nowym jest tam miejszy skimmer co niby ma byc cichszy od poprzedniego ale czy taki mały teraz starczy? Znowu nawalil pomp do środka i co to da poza wysoką temperaturą? Trzeba będzie używać chłodziarki to teraz to i z 8000W spali zbiornik na dobe a tyle to z normalnym sumpem to chyba ci co po 700l mają to nie spalą. Najgorsze tez to niby nozzle ala wave meakery tylko że one suną wode takim chudym a mocnym strumieniem i co niby to ma imitować fale? Poczytaj na forach w UK lub USA gdzie ludzie maja te zbiorniki tam prawie nikt nie chwali że to dobry zbiornik. Kupili tak jak ja przez wygląd a nie funkcjonalność. Choć nowy zbiornik to chce Red Sea 700MAX ale on to już ma i sump i falowniki i normalny skimmer. Zastosowania zastosowane z mego zbiornika to dobre do miejszych kostek jak np Red Sea 130 ale w większych jak już 250L to się nie sprawdza.

Dzięki za wyjaśnienie. Będę niedługo jechał do Berlina to zahaczę o sklep partnerski Red Sea i dokładnie jeszcze ich wypytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie. Będę niedługo jechał do Berlina to zahaczę o sklep partnerski Red Sea i dokładnie jeszcze ich wypytam.

Ale i tak nie polecam tego zbiornika sa lepsze i tańsze, minusy to

1. Duży pobór prądu

2. Brak sumpa

3. Problemu z parowaniem wody bez auto dolewki sie nie obędzie

4. Bardzo głośna praca wentylatorów - nawet wymiana nic nie da brak sterownika bo ich predkości , poprostu wyjà bo jadą na maxa

5. Pokrywa zamykana na głucho- słabe odgazowanie

Jesli zbiornik Red Sea to tylko 500, 700 lub 1100

A to moja nowa inowacja w zbiorniku, auto dolewka z TMC , lekko zmodyfikowana, wolałem przyklejc stopke niż używać orginalnego uchwytu oraz dodałem zaworek zwrotny aby przypadkiem nie zaciągneło wody z powrotemhyba7a8y.jpgvevu6etu.jpg

Edytowane przez Krajca (wyświetl historię edycji)

033fd43db32ee7743f8be8c887bf68a3u416a384.png

Akwarium 210L Red Sea Max, Panel 40L, Oświetlenie 6x39W 2x Arcadia Hybrid , 2x Arcadia Deep Blue, Cyrkulacja 2x Jebao WP25 z twin controlerem, Skimmer org od Red Sea w panelu. Balling Aquaforest kompletny z komponentami. Sól Aquaforest Reef Salt

Testy wody Red Sea Pro oraz Hanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik z mego małego oceanu. Sorki za jakość ;)

Wysłane z mojego iPhone 5s

przez Tapatalk


033fd43db32ee7743f8be8c887bf68a3u416a384.png

Akwarium 210L Red Sea Max, Panel 40L, Oświetlenie 6x39W 2x Arcadia Hybrid , 2x Arcadia Deep Blue, Cyrkulacja 2x Jebao WP25 z twin controlerem, Skimmer org od Red Sea w panelu. Balling Aquaforest kompletny z komponentami. Sól Aquaforest Reef Salt

Testy wody Red Sea Pro oraz Hanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że wszystko się ładnie kręci i oby tak dalej :thumbup:


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

105 dzień mojej solanki.

Od kilku dni próbuje ziechać Kh ponieważ ostatnia nastawa reaktora za bardzo go buforowała ( dochodziło już do 14kh)

W związku z zmianami w nastawie reaktora próbóje dojść z potasem do ładu, mam go też w zasypie niby 56ppm, ale po nowej nastawie reaktora zaczoł mi za bardzo buforować w górę, co spowodowało że codzienie mierze potas aby wyliczyć jego dzienne dawki ponieważ wcześnie go podawałem ręcznie (Red Sea Coral Colors B)

Zmieniłem pokarm dla korali na Salifert i widać że spsom lepiej on pasuje, lecz moje lpsy lepiej aragują na wcześniejszy od H2O DD wiec teraz mieszam te dwa pokarmy. Odnośnie pokarmu pytanie.

Zauważyłem jak jak zapodaje fitoplankton to zaraz mam szyby wysypane szarym pyłem - czy ktoś też tak ma? Stosuje tutejszy specyfik firmy RS.

Przestałem też stosować Red Sea Energy A/B zamieniając to produktami Salifert.

Zamiana podmian solanki z Red Sea Coral Pro na IO daje lepsze efekty, na mym nie ustabilizowanym zbiorniku- mniej zielonych glonów a wraz z nastepnymi podmianami ich zanik. Coś tam jeszcze jest, ale to może być przez przedawkowanie jodu.

I tutaj lekkie streszczenie mojego błędu. Żle robiłem test na I2 bo w opisie to wygląda jakby Red Sea kazało czekać 15min na odczytanie wyniku, lecz na filmie instruktażowym z Red Sea, jest to omawiane, że czekamy aż próbka z RO testem zawiąże reakcje, co spowoduje że oznaczy to czas odczytania wyniku z próbki wody z akwarium. I takim stanem rzeczy mam Jod powyżej 0.09, lecz zbijam co widać po następnych testach( ale jeszcze troche chyba zostało do unormowania poprawnego stanu)

Z nowych zakupów do zbiornika.

Zakupiłem Ph i TDS test firmy Hanna

A z nowego życia w aku to jest nowy jeżowiec Mespillia oraz krewetka peppermint shrimp. Lecz już wiecej mieszkanców nie będzie. To już ostatni zakup życia, no może poza ślimakami turbo, które nagminie mi giną (mam kraby pustelniki raczej nie są pacyfistami)

I dalej ciągle czytam, czytam aktualnie odnośnie bakteri priobiotycznych oraz vodka method, ponieważ po wyjęciu wkładów gąbkowych No3 podskoczyło do 4. Ale do priobiotyki muszę pierwszo zjechać moje Kh.post-23285-1395490767,91_thumb.jpg

Wysłane z mojego iPhone 5s

przez Tapatalk


033fd43db32ee7743f8be8c887bf68a3u416a384.png

Akwarium 210L Red Sea Max, Panel 40L, Oświetlenie 6x39W 2x Arcadia Hybrid , 2x Arcadia Deep Blue, Cyrkulacja 2x Jebao WP25 z twin controlerem, Skimmer org od Red Sea w panelu. Balling Aquaforest kompletny z komponentami. Sól Aquaforest Reef Salt

Testy wody Red Sea Pro oraz Hanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium mija już 176 dzień ( za tydzień pół roku minie ) wszystko rośnie i cieszy mój wzrok. Z zmian jakie zaszły to. Zakupiłem chlodziarke Teco, ponieważ temperatura wody dochodziła już do 29' teraz utrzymuje 25.7', na dniach przechodzę z reaktora na ballinga ponieważ moj reaktor robił mi wysokie Kh, aby utrzymywać Ca na odpowiednim poziomie Kh miałem aż 12. Innego reaktora poza TMC 300 nie moge umieścić w panelu, więc została tylko zmiana na balling, oraz wymieniłem suplementacje micro/macro z Red Sea na Sallifert. Docelowe plany na przyszłość to wcześniej opisany balling oraz zakup myśle że już ostatniej parti sps do umiejscowienia w dolne partie akwarium, wybierałem te co nie potrzebują aż tak dużo swiatła.

Candy Pink Pocillopora

Australian Glitter Dust Staghom Acropora

Pink Seriatopora Hysterix

Orange Montipora Digitata

Acropora Millepora lemon/lime

Acropora Mini

Takie właśnie zamówienie zrobiłem na dniach w mailordercoral.com teraz czekam tylko na wycene.

I aby do przodu i bez strat :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

post-23285-0-42214200-1402308568_thumb.jpg

post-23285-0-01257300-1402308578_thumb.jpg

Edytowane przez Krajca (wyświetl historię edycji)

033fd43db32ee7743f8be8c887bf68a3u416a384.png

Akwarium 210L Red Sea Max, Panel 40L, Oświetlenie 6x39W 2x Arcadia Hybrid , 2x Arcadia Deep Blue, Cyrkulacja 2x Jebao WP25 z twin controlerem, Skimmer org od Red Sea w panelu. Balling Aquaforest kompletny z komponentami. Sól Aquaforest Reef Salt

Testy wody Red Sea Pro oraz Hanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim zbiorniku minoł własnie 9 miesiąc od zasiedlenia, ostatnie zmiany to przeszłem na sól Aquaforest, polecam z wszystkich co używałem jest najlepsza. ma stabilne wartości no i niskie kh. Zrezygnowałem z reaktora na poczet ballinga i jest naprawde o niebo lepiej. Balling oraz wszelkie suple stosuje od Aquaforesta. Szykuje mi się zmiana zbiornika, ponieważ kupuje nowy dom a może Red Sea Max 250 jest super wykonany ale chce mieć teraz jakiś cube z sumpem. Po raz enty dzięki dla G.Dyzmy za namowe mnie na używanie produktów Aquaforest, w sklepie kołomnie w Sheffield Mam cały asortyment, angole też potwierdzają to co widze ja, Aquaforest jest jak dla mnie jest najlepszą solą jaką miałem. Skała wreście mi się ładnie czyści z wszelkiego mchu, oraz koralowce zaczynają się wybarwiać. Pozdrawiam Krzysztof

A tu całe aku

post-23285-0-14757800-1410693647_thumb.jpg

post-23285-0-79974900-1410693661_thumb.jpg

post-23285-0-41221200-1410693676_thumb.jpg

post-23285-0-22363400-1410693735_thumb.jpg

post-23285-0-25863200-1410695348_thumb.jpg


033fd43db32ee7743f8be8c887bf68a3u416a384.png

Akwarium 210L Red Sea Max, Panel 40L, Oświetlenie 6x39W 2x Arcadia Hybrid , 2x Arcadia Deep Blue, Cyrkulacja 2x Jebao WP25 z twin controlerem, Skimmer org od Red Sea w panelu. Balling Aquaforest kompletny z komponentami. Sól Aquaforest Reef Salt

Testy wody Red Sea Pro oraz Hanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej jak miałem przewage swiatła białego to niechciał się tak pompować, wtedy też mając go 6 miesięcy miałem tylko 5główek teraz w przeciągu 3 miesięcy mam ich kilkanaście

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


033fd43db32ee7743f8be8c887bf68a3u416a384.png

Akwarium 210L Red Sea Max, Panel 40L, Oświetlenie 6x39W 2x Arcadia Hybrid , 2x Arcadia Deep Blue, Cyrkulacja 2x Jebao WP25 z twin controlerem, Skimmer org od Red Sea w panelu. Balling Aquaforest kompletny z komponentami. Sól Aquaforest Reef Salt

Testy wody Red Sea Pro oraz Hanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.