Skocz do zawartości
voodoo

wieloszczety i wezowidla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak wylapac wezowidla. Z tego co udalo mi sie naliczyc to jest wiecej niz 10 sztuk.

jak wylapac wieloszczety. Wiem ze to naturalne wyciory do skal i padlinozercy jak i wezowidla ale cztery wieloszczety maja ponad 10 cm a 3 pozostale sa mniejsze ok 5 cm.

PROSZE O PORADY. DZIEKUJE


8375_8623.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pułapkę z butelki zrób, jest gdzieś na forum, i działa!


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pułapkę z butelki zrób, jest gdzieś na forum, i działa!

pulapka zrobiona. Czas na polowanie


8375_8623.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw wezowidla to ekipa czyszczaca. Wieloszczety tez ale jak ich nie chcesz to butelka i kostka mrozonki na noc . Tylko z waską szyjka bo reszta wlezie


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety pułapka z butelki i mrożonki na noc nie działa :(. Te zwierzęta są sprytniejsze niż mi się zdawało. Wyłapuje za pomocą pęsety. Kika sztuk usunąłem i w akwarium jest popłoch i już nic nie wychodzi :) Jednak po przemyśleniu i przeczytaniu kilku tematów na temat tych zwierzątek zostawię po jej sztuce jako ekipa sprzątają. Żona pomaga w łapaniu (co mnie bardzo dziwi) i zwierzątka wędrują do Wisły.


8375_8623.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać na uj Wiśle potrzebne wieloszczety? Myślisz że tam będą żyły długo i szczęśliwie?


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro dla Kolegi są zbędnym dodatkiem do baniaka, - płyną z nurtem. Proste. Nie zapraszał ich. Może nie ma ochoty nadziać się poprawiając skałę ? Może ma ochotę wprowadzić inny gatunek weżowideł ? Po co ten agresywny ton ? Jeden traktuje aiptasię jako szkodnika, inny ma akwarium z samymi różyczkami. Jeden Wywala wieloszczety, inny nie.

ps. jak by ktoś miał fotkę takiej działającej pułapki... to ja chętnie zrobię sobie, bo mam kilka sztuk wielkości kwalifikującej do wysiedlenia - bo mi niedługo z baniaka wyjdą...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Na wieloszczety i inne uciążlwe plagi polecam brzydala. Mój w 3 tygodnie skasował wszystki róze i wiloszczety, Gdzies mam niedobitki ych ostatnich ale takie wylękane, że głowa boli. Przed erą brzydala beszczelne podczas karmienia ryb w środku dnia do pokarmu się rzucały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na wieloszczety i inne uciążlwe plagi polecam brzydala. Mój w 3 tygodnie skasował wszystki róze i wiloszczety, Gdzies mam niedobitki ych ostatnich ale takie wylękane, że głowa boli. Przed erą brzydala beszczelne podczas karmienia ryb w środku dnia do pokarmu się rzucały.

Co to za brzydal?

Wysłane z mojego iPhone 5s

przez Tapatalk


033fd43db32ee7743f8be8c887bf68a3u416a384.png

Akwarium 210L Red Sea Max, Panel 40L, Oświetlenie 6x39W 2x Arcadia Hybrid , 2x Arcadia Deep Blue, Cyrkulacja 2x Jebao WP25 z twin controlerem, Skimmer org od Red Sea w panelu. Balling Aquaforest kompletny z komponentami. Sól Aquaforest Reef Salt

Testy wody Red Sea Pro oraz Hanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać na uj Wiśle potrzebne wieloszczety? Myślisz że tam będą żyły długo i szczęśliwie?

sadze ze nie beda szczesliwe ale niema ochoty miec jakie kolwiek dolegliwosci z bliskiego spotkania z wieloszczetem. Thx Marku za zrozumialosc :-D


8375_8623.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wieloszczety i inne uciążlwe plagi

Zabrzmiało to jakby były bardzo uciążliwe ale też pełnią funkcje ekipy czyszczącej działa trochę jak kret do rur, a dla niektórych ryb jak wspomniałeś są pożywieniem.

Poza minimalną naprawdę małą szansą kontaktu są w porządku.

Przez ponad 7 lat nie używałem rękawiczek i nigdy nie miałem problemu.

Skały też się raczej nie przestawia co chwila więc stawiając korala lub przyczepiając go szanse maleją prawie do 0, a przez te wiele lat przeczytałem o tylko 1 czy 2 przypadkach udokumentowanych, ale bez amputacji i obeszło się bez płaczu.

Są też skały bogate w życie jak Arabia Saudyjska w tryskająca ropę ale takiej bogatej skały nigdy nie kupowałem bo ryzyko rośnie.A do startu grubszego projektu preferuję sprawdzoną wcześniej żywą skałę.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Zabrzmiało to jakby były bardzo uciążliwe ale też pełnią funkcje ekipy czyszczącej działa trochę jak kret do rur, a dla niektórych ryb jak wspomniałeś są pożywieniem.

Poza minimalną naprawdę małą szansą kontaktu są w porządku.

Przez ponad 7 lat nie używałem rękawiczek i nigdy nie miałem problemu.

Skały też się raczej nie przestawia co chwila więc stawiając korala lub przyczepiając go szanse maleją prawie do 0, a przez te wiele lat przeczytałem o tylko 1 czy 2 przypadkach udokumentowanych, ale bez amputacji i obeszło się bez płaczu.

Są też skały bogate w życie jak Arabia Saudyjska w tryskająca ropę ale takiej bogatej skały nigdy nie kupowałem bo ryzyko rośnie.A do startu grubszego projektu preferuję sprawdzoną wcześniej żywą skałę.

Mnie tez jest ich trochę szkoda bo nie musialem uwazać ile karmy wrzucam do baniaka. czego ryby nie zjadły one wcinały w ciagu kilku minut. To prawda. Ale ja pisalem trochę w oparciu o to co czytalem na forum. Wiele jest wątków o plagach wieloszczetów, pytań co je wcina itp. Do akwarium gołych rąk nie wkladam bo nawet pomijajac wieloszczety nie bywa to przyjemne jak sie ma błazna - piranię który robi podchody jak by mnie tu dziabnąć i robi to wcale nie lekko. Tak nienawidzi moich rąk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele plag może być w sumie wszystkiego nawet xenii bardziej mi chodziło o samą obecność tego robaka.

Każdy inaczej interpretuje nadwyżkę plagi.

Jeśli faktycznie można je liczyć za dnia to może być ich nadwyżka u mnie można policzyć kilka sztuk wieczorem, ale pewnie jest więcej małych.

Pytanie jeszcze jaki gatunek wieloszczeta bo nie wszystkie są jak burj dubaj.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Wiele plag może być w sumie wszystkiego nawet xenii bardziej mi chodziło o samą obecność tego robaka.

Każdy inaczej interpretuje nadwyżkę plagi.

Jeśli faktycznie można je liczyć za dnia to może być ich nadwyżka u mnie można policzyć kilka sztuk wieczorem, ale pewnie jest więcej małych.

Pytanie jeszcze jaki gatunek wieloszczeta bo nie wszystkie są jak burj dubaj.

Mnie ta nadwyżka nigdy krzywdy nie zrobiła. Nie stracilem też niczego chyba przez nie. pewno mialem te zwykle a nie jakies egzotyczne. A było ich sporo. Ale jak pisze mogłem ile chcialem pokarmu dac woda nigdy paramtrami nie poleciała. Teraz musze mocno uwazac.przy karmieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast tępić to warto pomyśleć skąd się bierze ta nadwyżka? Gdyby nie miały co jeść to by i plagi nie było... proste.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Może zamiast tępić to warto pomyśleć skąd się bierze ta nadwyżka? Gdyby nie miały co jeść to by i plagi nie było... proste.

Teoretycznie racja. Ale to jednak tak prostu nie działa. Brak wrogów też jest czynnikiem znacząco redukujacym lub podnoszacym ich liczebność. Ja bym chcial je własnie mieć ale prędzej mi parametry wody leca z namiaru karmy niż wieloszczety sie rozmnożą. Poprostu wtedy wcinaly i sie rozmnażały. Teraz co sie ktoryś za bardzo wychyli to jest eksterminowany przed brzydala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie racja. Ale to jednak tak prostu nie działa. Brak wrogów też jest czynnikiem znacząco redukujacym lub podnoszacym ich liczebność. Ja bym chcial je własnie mieć ale prędzej mi parametry wody leca z namiaru karmy niż wieloszczety sie rozmnożą. Poprostu wtedy wcinaly i sie rozmnażały. Teraz co sie ktoryś za bardzo wychyli to jest eksterminowany przed brzydala.

Najpierw potwierdziłes moja wypowiedź a w tej samej wypowiedzi 4 razy zmieniłeś zdanie. Przeczytaj to sam i zobacz. Piszesz, że chcesz mieć ale parametry jada od dużej ilości karmy a te się nie rozmnażają, na koniec, że je brzydal zjada. Wiec skąd wiesz czy się nie rozmnażają? Plagi tego typu są po prostu z przekarmiania akwarium, gdyby nie te robale to wszędzie zalegalo by żarcie. Zmniejszać karmienie a nie zakładać kolejne wątki jak złapać robaka.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom jak mi zalega żarcie w baniaku to troszkę grzebie w piachu i część odpadków pływa wpadając do komina i na dno sumpa a że piach już jest w tanku jakiś czas to po zamieszaniu dosyć szybko woda robi się czysta i przy okazji piach czyściejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Najpierw potwierdziłes moja wypowiedź a w tej samej wypowiedzi 4 razy zmieniłeś zdanie. Przeczytaj to sam i zobacz. Piszesz, że chcesz mieć ale parametry jada od dużej ilości karmy a te się nie rozmnażają, na koniec, że je brzydal zjada. Wiec skąd wiesz czy się nie rozmnażają? Plagi tego typu są po prostu z przekarmiania akwarium, gdyby nie te robale to wszędzie zalegalo by żarcie. Zmniejszać karmienie a nie zakładać kolejne wątki jak złapać robaka.

Napisałem, że przy brzydalu nie sposób jest namnożyć porzadnie wieloszczetów i nawet karmienie takie, że parametry wody lecą nie spowoduje tak szybkiego ich namnazania, bo ta ryba to skuteczna kosiarka i potrafi je naprawdę w dużych ilosciach konsumowac. I własnie prędzej się wode zatruje niż wieloszczety rozmnożą. Od 3 miesiecy odkąd ja mam widze tylko 2 tryby jej pracy; sen i polowanie. 3 nie wypatrzyłem nigdy.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast tępić to warto pomyśleć skąd się bierze ta nadwyżka? Gdyby nie miały co jeść to by i plagi nie było... proste.

Mam akwarium morskie od miesiąca czasu. A wieloszczety i wężowidła przyniesione w skale. Było tego sporo. Jak dla mnie to za dużo. Gdzie spojrzałem to "robactwo" pełzło. Zrobiłem czystkę i zostało kila sztuk do roboty. W akwarium nie ma jeszcze żadnego życia poza kilkoma ślimakami ale żarcia żadnego na razie nie rzucam bo nie mam komu


8375_8623.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Dokladnie. Brak papu to giną z głodu. Normal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba masz jakiegoś wyjątkowego tego brzydala że nie je CI korali, zjada tylko aiptasie i do tego wieloszczety też żre, normalnie idealna ryba...każdy by takiego chciał


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.