Skocz do zawartości
octavian

padły dwa błazny :(

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, wczoraj wieczorem pieknie pływały a dziś rano leżą razem sztywne :(( nie widziałem aby miały konflikt z resztą obsady... Pływały u mnie jakieś cztery miesiące. jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... dziś rano leżą razem sztywne... jakieś sugestie?

Moim zdaniem są martwe.

Spodziewasz się jakiejś sensownej odpowiedzi na tak zadane pytanie, z taką ilością informacji?

Może jakieś forum wróżek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze są martwe to wiem i nie trzeba mnie uświadamiac. Dziwi mnie to że padły jenocześnie i leżały obok siebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reszta obsady ma sie dobrze. Dodaje jak zawsze A B C aquamedica plus jod i stront po 6 ml na tydzien. Parametry w normie poza ca 480 i mg 1200...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to mnie dziwi :( a stres to jak co tydzień, podmianka i tyle... A może były w sobie tak zakochane że jeden bez drugiego żyć nie mógł ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz raczej nie romeo i julia bo padł trzeci błazenek (teraz ten czarny) zrobiłem tesy Kh 7, Ph 8, po4 -0, no3 5 zasolenie 1.024. Przychodzi mi do głowy ze moze dwa pteropogony mają coś z tym wspólnego bo wprowadziłem je tydzień temu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no2?


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możliwe że zagryzła je bokserka?! Godzine temu jeszcze dwa pterapogony pieknie pływały a teraz jednego ruszajacego sie je bokserka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi ci o krewetkę boksującą to mogę potwierdzić że jest w stanie ubić rybkę, u mnie złapała i zamęczyła nemateleotris decore działo się to po zgaszeniu światła gdy decora spała a ja nie bylem w stanie jej przegonić ponieważ wszystko odbywało się w grocie pod skałami. Myślę że u ciebie możliwe jest, że ryby są osłabione i dlatego nie są w stanie przeciwstawić się krewetce, normalnie ryby powinny mieć na tyle sił aby uciec, moja kilka razy wręcz pędziła za nemo po skale ale nie udawało jej się go dogonić. Chore, osłabione ryby są łatwym łupem do konsumpcji dla ekipy czyszczącej, więc szukał bym przyczyny gdzie indziej, pozatym są ze sobą trochę czasu w jednym zbiorniku i dopiero teraz w bokserce obudził by się instynkt seryjnego zabójcy, aż 3 ofiary w ciągu tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krewetka nie zabije dwoch ryb po to aby patrzec na ich trupki tylko po to aby je zjesc. Poza tym jeden blazenek by jej wystarczyl do najedzenia, nie musialaby zabijac drugiego.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie rozpoczal sie pomor w akwarium, cos sie dostalo do wody I po kolei obsada wymiera


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani mnie nie straszcie bo wlaśnie widze jak zagryza nastepna ktorej nazwy nie znam (taka niebiesko żółra) a chwile temu była szczesliwa :( jaja ne wiem co robic. chce ktos boxerke morderczynie ? a co do pomoru to nie dopuszczam tej mysli bo chucham i dmucham na akwa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.